Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] I'm not only your drug +14 (ItaSasu, SasuNaru)

#21
Buna si multumesc de anunt, chiar apreciez ca iti faci timp pentru asta ^^
Iti amintesti cand am spus intr-un comentariu anterior ca sunt inebunita de momentele dulci, care emana afectiune prin toti porii? Ei bine, capitolul acesta mi-a ajuns la inima, datorita detaliului exprimat anterior si a protagonistilor pentru care deja mi-am exprimat adoratia de prea multe ori. M-a incantat sa-l citesc pentru ca nu ai cazut in penibil cu actiunea, exagerand cu dulcegaria si nici nu a fost vorba de melodrama la 'despartirea' de pe scari.
Mi-a placut, probabil mai mult decat trebuia, felul in care ai descris emotiile lui Naruto. A fost simpla dar precisa iar sentimentele sunt conturate clar si foarte apropiate de realitate. Totusi nu prea ma dau in vant dupa momentul de impulsivitate a lui Sasuke -cel in care isi smulge perfuzia- desi e, probabil, cel mai 'corect' mod de a-l convinge pe Naruto sa se intoarca. Declaratia de dragoste de la sfarsit e foooarte reusita.
Nu am gasit greseli de scriere, poate cateva nepotriviri de cuvinte -probabil ai inlocuit cu un sinonim care nu e complet compatibil in expresie.
Astept o continuare la fel de reusita -fara presiune- si sper sa ma anunti. Succes la scris!
Today you are You, that is truer than true. There is no one alive who is Youer than You.

#22
Multumesc Neris si tuturor cititorilor ! AM venit cu noul capitol piperat si sper mult sa va placa !:* Am stat destul sa-l scriu , miam facut timp. Spor la citit !


Capitolul 8
~ In sfarsit al meu~



Trecusera doua saptamani si Naruto se simtea vlaguit de orice speranta si mai nou il acaparase dezamagirea si tristetea. Considera marturia lui Sasuke poate o gluma, ca poate brunetul cauta sa-i manipuleze sentimentele. Intotdeauna se juca cu ceilalti si acest lucru il facea pe blondin sa sufere si sa se indoiasca de spusele tanarului Uchiha.
Dupa putin trecut de cele doua saptamani, intr-o dimineata de duminica cand inca soarele nu indraznea sa rasara, Naruto statea neclintit in pat ingenuncheat cu mainile peste genunchi si cufundandu-si fata in poala. Telefonul sau gri asezat pe noptiera inalta, mai inalta decat patul, vibra neincetat. Erau mesaje pe care nici nu se sinchisi sa le citeasca. Intr-un tarziu, afara, lumina difuza a lunii si noptii pierdea puterea cu lumina stravezie si calda a soarelui. Jocul de culori era sufocant si impresionant, cercul mare de aur inaltandu-se cu maestrie pe oglinda albastra patata de nori albi. Naruto ridica privirea si ochii ii erau plini de micile perle lacrimale care ii cadeau aproape mereu pe obraji. Cuvintele lui Sasuke il strafulgereau in minte si daca inchidea ochii sa mediteze, golul pe care il simtea in suflet se adancea si devenea mult mai dureros. Sughita de multe ori trecandu-si maneca bluzei rosii peste ochii stergand lacrimile, care pareau ca nu mai inceteaza. Blondul isi analiza pantalonii trei sferturi de stofa albi si isi trecu varful degetelor peste material ca o lipsa de ocupatie cuprins inca de sughituri. Isi mai trase maneca la bluza si isi sterse obrajii inmuiati de plans si ii indrepta privirea spre telefon. Se apleca sa-l ia, deschise clapeta si realiza ca erau 20 de apeluri si 7 mesaje de la Sasuke. Citindu-le mesajele ii dadura senzatia lui Naruto ca sunt destul de banale si chiar fara lipsa de sentiment. Pareau mai degraba mesaje cu ton amical, simple si directe precum :
''Naruto, esti bine?''... ''Ce ai? Unde esti ?''... ''De ce nu raspunzi?''..''Sunt la ramen , mananc''
Blondinul astepta ca cele 7 mesaje sa aiba un strop de declaratie in ele , putina pasiune si seriozitate, dar dezamagirea fu si mai mare. Se simti singur si ratacit, confuz de propriile sentimente si idealuri. Inchise clapeta telefonului cu dezgust si il arunca in pat inaintea sa. Starea de foame ii se risipi, il acapara dorinta de a afla adevaratele intentii ale lui Sasuke. Meditand la toate aceste, telefonul ii suna din nou. Continua sa sune. Blondinul tresari din starea de meditare si se simti exaltat. Apuca telefonul cu graba, deschise repede clapeta si raspunse cu o voce entuziasta :
- Sasuke ?
- De ce nu mi-ai raspuns? intreba cu o usoara falsitate in glas Sasuke.
Falsitatea din glasul brunetului il intepara pe blondin. Imediat entuziasmul ii se risipi, inima se goli de orice oportunitate de a-i cere explicatii si incepu sa-i raspunda mecanic la intrebari.
- Ce e? apostrofa Naruto intr-un final usor iritat.
- Te sun, vreau sa stiu ce faceai. Esti bine. Eu am mancat. Am fost externat si vroiam sa vorbim despre cele intamplate.
- Ce pot vorbi eu cu tine?
- Despre noi,despre ce ai mai facut...Tu ce ai?
- Pe dracu' am! De ce te porti asa?
Sasuke incremeni, vocea ii scazu si deveni tremuranda.
- Adica??
- Adica te prefaci ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Esti un prefacut, te joci cu mine Sasuke ! Sa nu mai ma suni!
Blondinul inchise telefonul si incepu din nou sa lacrimeze, marcat de nervozitate. De cand se indragostise de Sasuke se simtise intr-un complex de inferioritate... Telefonul inceta sa mai sune. In incapere se instala o liniste incredibila, blondinul reusise sa adoarma.
Dupa doua ore de pace, incaperea incepu sa rasune de ciocanituri puternice si fortate in usa. Naruto se trezu speriat si se indrepta sa deschida usa camerei. In dunga usii era Sasuke cu o atitudine serioasa si foarte nervos. Purta un maiou negru si pantaloni de blugi scurti. Intra in camera si il apuca pe blondin de mana usor.
- De ce te porti asa?
Naruto se inrosi si ochii incepura sa-i sclipeasca refuzand contactul vizual cu brunetul. Sasuke avu o privire serioasa si ochii ii sclipeau aprins ca doua cristale. Negrul lor era atat de intens si de seducator incat blondul nu vroia sa se uite la el, stiind ca privirea tanarului are o seductie stranie.
- Pentru ca inca...inca ma indoiesc ca ma iubesti ! Intotdeauna ti-a placut sa te joci cu ceilalti si acum o faci si cu mine.
Blondinul il impinse pe Sasuke si ar fi dat sa fuga, dar o mana il prinse cu acuratete. Il trase apoi in pat si se aseza deasupra lui sa fie cuminte din priviri. Naruto se supuse.
- Eu te iubesc Naruto.. vrei dovezi? Bine ! Dovedesc !
Brunetul isi apleca privirea si mai mult asupra ''pradei ''sale si isi plimba buzele pe fruntea blondinul si pe obraji. Naruto tremura si inchise ochii asteptand gesturile baiatului. Sasuke cuprinse buzele blondului si se juca pret de cateva secunde, apoi se lasa cu un sarut pasional si adanc. Isi strecura limba in lacasul umed si mangaia obrajii lui Naruto. Blondinul isi incolaci mainile in jurul gatului lui Sasuke. Brunetul isi cobori buzele pe gatul baiatului in timp ce mana ii mangaia pieptul blondinului pe sub bluza . Naruto avu cateva ezitari si incepu sa se agite. In cateva clipe se trezi fara tricou si cu ceva rece la piept. Imediat incepu sa geme usor si il prinse pe Sasuke usor de par parca implorandu-l sa inceteze. Tanarul Uchiha isi dete si el jos hainele si pe ale blondinului combinate cu gesturi si saruturi pasionale. Brunetul se strecura intre picioarele tremurande ale lui Naruto pregatindu-l pentru adevaratul joc: dovada pe care o ceruse. Dupa cateva miscari, Sasuke il patrunse si blondinul cuprinse asternutul cu mainile si cateva picaturi lacrimare ii cazura in coltul ochilor pe obraji.
- D-Doare!..
- Shh.. totul va fi bine sunt eu aici ! spuse Sasuke cuprinzandu-l pe Naruto intr-un sarut dupa care camera incepu sa rasune usor de gemetele celor doi.
Dimineata urmatoare, blondinul se trezi invelit intr-o patura violet de catifea. Isi aseza mana in partea opusa a patului si simti locul rece. Se trezi repezit si realiza ca Sasuke plecase demult. Se uita ingrijorat peste tot si simti usoare dureri de spate. Inauntrul sau era implinit, dar avea si o rusin pentru ce facuse. Cazu din nou intr-o confuzie si ingrijorare. Inauntrul sau totusi ceva mai fierbea, o parte din el isi zise ca acum apartinea tanarului Uchiha...
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#23
Buna Denissu! Desi m-ai anuntat, abia acum reusesc sa citesc noul capitol.
O sa incep cu greselile care mi-sau atras atentia:
"pierdea puterea cu lumina" poate "pierdea impotriva luminii"
"il strafulgereau in minte" -"i se infatisau in minte"
"Citindu-le, mesajele ii dadura senzatia lui Naruto ca sunt destul de banale si chiar(lipsite/fara de sentimente) fara lipsa de sentiment"
"Falsitatea din glasul brunetului il intepara(intepa) pe blondin"
"deasupra lui (ai uitat un verb. Probabil "a spune") sa fie cuminte din priviri"
"o rusine"
"intr-o confuzie si ingrijorare" suna mai bine "in confuzie..."
Acum ca am terminat cu partea serioasa imi permiti un "Awww" inmuiat pentru actiune? Cred ca am spus acelasi lucru in fiecare comentariu scris pana acum si anume, faptul ca imi place felul in care descrii. E pur si simplu captivant si ideile "curg" de la sine. Desi o intorci des. La inceput capitolele sunt triste apoi se termina cu iubire... Oricum, e un fanfic placut si cam singurul topic pe care il verific cu regularitate (chiar daca acum am intarziat atatea zile. O sa dau vina pe scoala)
Sper sa iti faci timp sa ma anunti la urmatorul capitol. Spor la scris!
Today you are You, that is truer than true. There is no one alive who is Youer than You.

#24
Nici nu am intarziaaat:)). In primul rand vreau sa imi cer scuze pentru ca am intarziat. In al doilea rand vreau sa mentionez ca nesimtirea e ceva natural la mine. In al treilea rand as vrea sa mentionez si faptul ca regret ca a trecut atata timp de cand tu ai postat si eu nu am citit. In al patrulea rand... hai ca deja ma intrec cu gluma:)).
Nu are rost sa enumerez greselile gramticale sau de exprimare, avand in vedere ca Neris deja a facut asta.
Deci capitolele astea doua au fost adorabiiiile. Confuzia permanenta a celor doi, timiditatea lui Naruto, compamentul lui Sasukeee, tot! Nu ma asteptam sa fie atat de draguti impreuna. Daca n-as fi vazut anime`ul Gravitation, n-as fi trecut in viata mea pe la un fic yaoi. Adica idea de yaoi in sine mi se parea deplasata, totusi am vrut sa ii dau o sansa si am citit niste ficuri nereusite, care din nou mi-au schimbat parerea in si mai rau. Daaaaaar pe bune, ficul tau chiar e frumos si descrii totul intr-o maniera inocenta si frumoasa, nu perversa cum am vazut in multe alte ficuri. Si asta imi place cel mai mult la ficul tau. Amandoi sunt sinceri si copilarosi, niciunul nu are vreo intentie ascunsa sau ceva malefic pe acolo. Chiar si hentai`ul ala a fost frumos. Nu scene perverse sau exagerate, pe bune, chiar a fost ok. Desi din punctul meu de vedere cred ca a venit putin cam repede. Aa, alta chestie care ma deranjeaza putin este felul in care conturezi caracterul lui Naruto, il faci putin prea plangacios, se comporta aproape ca o fata. Da' bine, stiu ca e yaoi si asta nu poate fi evitat, dar ar trebui sa fie si momente in care dovada ca e barbat. Cat despre Sasuke, ce pot sa zic, e un ninja adevarat. Se face nevazut oricand doreste:)). Nu stiu unde sau de ce a plecat dar ar face bine sa se intoarca rapid.
Pai cam atat, e cam tarziu si mi-e somn, deci ma duc sa dorm. Daca imi mai amintesc ceva o sa dau edit maine. Capitolele au fost bune si abia astept sa il citesc pe urmatorul. Mii de scuze pentru intarziere. Anunta-ma cand postezi next`ul. Nighty night XD.
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#25
Am revenit cu nextul dupa foarte mult timp. :* La multi ani, ms de comuri si sper sa a placa :x >:d<


Capitolul 9
~Poate ma insel... ~



Naruto se trezi orbit de razele stravezii de lumina care ii bateau direct pe chip. Isi puse patura in cap lasand descoperita mana stanga lenesa pe asternutul alb si dezordonat al patului. Cealalata jumatate a patului unde isi lasase blondinul mana simti ca locul e racoros si gol. Sasuke parea sa se fi sculat deja cu mult timp inainte. Speriat de racoarea asternutului, Naruto se ridica brusc privind odaia foarte confuz. Nici urma de alta existenta umana. Privi si pe noptiera de langa el. Telefonul lui Sasuke nu era si nici un bilet, nici un semn ramas. Blondul se ridica , isi imbraca tricoul verde si pantalonii scurti sifonati. Inauntrul sau simtea un gol abisal dureros, stiind parca ce s-a intamplat. Mintea ii spunea clar ca brunetul plecase in zori in liniste fara sa lase vreo urma. Inima il intepa de suferinta.
Dupa ce cerceta casa in vag in cautarea vreunui semn, Naruto se lasa doborat. Se intoarse in camera profund scufundat in dezamagire. Se arunca pe pat acoperindu-si chipul cu palmele si tipand de nervi. Camera care fusese inecata intr-o liniste mormantala , acum rasuna de gemetele si plansul lui Naruto.
- Ne..nenorocitul... m-a mintit... cu vorbele lui. M-a prins in capcana asa usor ! Am crezut orbeste in ..el..Sasuke .
Telefonul lui Naruto incepu sa sune puternic imblanzind plansul puternic al baiatului. Nici nu-i veni a raspunde. Totusi cand suna a doua oara, se ridica, deschise clapeta si duse mobilul la ureche. Nu zise nimic asteptand sa raspunda vocea de la celalalt fir.
- Neata Naruto ! Aici Sakura. Vreau sa te anunt ca astazi este o serbare de aniversare a absolventilor si studentilor din academie. Ma gandeam..
- Ma gandesc daca mai merg... Multumesc ca m-ai anuntat.
Naruto inchise telefonul dupa ce raspunse un ''pa'' sec. Era inca dimineata si vroia sa ia micul dejun. Nu si-l putea scoate din minte pe Sasuke si scenele din acea noapte. Se simti folosit de un pervers. Isi stranse tricoul sperand ca nu ca presiunea fizica sa o anuleze pe cea interioara, fara niciun rost. Sentimentele pe care le experimenta inima sa incarcata cu iubire era mixte : confuzie, umilinta, ura, autocompasiune. Facu cativa pasi mecanici privind in gol, tarandu-si invelisul trupesc lipsit de vlaga. Se aseza la masa. In fata sa era pusa o farfurie de ramen neinceput. In acea clipa foamea disparu completa. Singuratatea incaperii asa de apasatoare paru ca il striveste pe blondin, scotandu-l din minti. Intr-un moment de neatentie zari o hartie mototolita pe tejghea. Curios, Naruto dezveli hartia alba si zari un anunt al balului de care mentiona Sakura. Blondul se simti absorbit pe scrisul marunt, nascocindu-i o idee.
- Poate Sasuke s-a dus la serbare...dar totusi, de ce singur. De ce fara mine.. Ma inseala?
Naruto rupse hartia la un asemenea gand. Planui sa se imbrace pentru a merge in cautarea brunetului si sa-i ceara explicatii. Zis si facut, blondul inhata din dulap o pereche de blugi inchisi la culoare si o camasa alba imaculat. Imbraca hainele, isi aranja parul in oglinda baii si lantisorul de la doamna Tsunade. Vroia totusi un strop de magie la tinuta, putin parfum barbatesc. Apuca repezit sticluta de parfum si lasa doua pufaituri sa-i imbie gatul. Tensiunea de al gasi pe Sasuke crescu cu fiecare clipa de cand pleca de acasa si tot drumul pana la academie.
Cladirea academiei era frumos decorata cu lumini si baloane. La intrare era chiar un banner imens cu scrisul : Bine ati venit ! Naruto intra fara a da prea mare atentie acestui peisaj. Inauntru erau multi studenti in grupuri. Cu totii purtau haine elegante si erau aranjati. Deasupra se rdicase fumul de tigara care se amestecase cu toate soiurile de parfumuri ale oamenilor. Profii stateau intr-un colt al lor, unde povesteau cel mai sigur despre misiuni si elevi. Inima blondului batea cu putere, iar perlele sale oculare de un albastru profund ascundea motivul venirii la aceasta serbare. Intr-un colt o zari pe Sakura, o fata de inaltime medie cu parul rozaliu ondulat si ochii verzi. Purta o rochie cu spatele gol rosie, pana la genunchi de lunga, deasemenea si niste tocuri subtiri. Statea laolalta cu niste fete mai mari, foste colege ; doua brunete din clanul Hyuga. Pe una o chema Hinata si ii placuse demult de Naruto. Blondul isi continua discret cautarea ezitand intalnirea cu ele. Mergand pe langa atatia studenti, zari intr-un moment de neatentie un baiat inalt intors cu spatele. Purta pantaloni eleganti negrii de stofa si cu dunga. Din spate, Naruto remarca ca purta un sacou tot negru mulat ceva ce Sasuke avea. Tanarul se apropie de brunet dupa ce se convinse ca el era cel cautat si il zari vorbind cu o doamna imbracata in halat negru - doamna Shizune si un alt tanar cam de-o seama cu Sasuke, cu par lung castaniu si ochii mari albastri foarte deschisi la nuanta. Pe frunte avea o bandana alba si purta un frac elegant gri. Naruto se convinse ca tipul din fata sa era Sasuke, asa ca se indrepta spre el rapus de gelozie.
Il apuca de umar ,facandu-l pe brunet sa intoarca capul spre blond.
- Naruto !?
- Sasuke, trebuie sa discutam !
- Ce faci aici? Am treaba, poti sa astepti putin ...
- Nu, chiar in clipa asta vreau explicatii imbecilule !
Blondul il apuca pe Sasuke de incheietura mainii si il trase dupa el pana intr-un colt retras. Brunetul nu se impotrivi si se lasa condus indiferent spre cealalta parte a salii. Baiatul il privi pe Naruto surprins dar nicidecum cu intentia de a-si explica comportamentul. Isi baga mainile in buzunar afisand indiferenta asa de intensa in priviri incat il dezgusta pe blondin si il enerva la culme. In urmatoarea clipa se auzi un sunet intepator. Sasuke simti usturime la unul din obraji si ii ramasese urma rosie de la palma lui Naruto. Blondul ii zari uimirea aprinsa, dar si stropul de vinovatie reflectat in ochii negri ai brunetului.
- De ce te joci cu mine?? De ce m-ai parasit azi dimineata ? Ai plecat pur si simplu, m-ai folosit ca pe un obiect...apoi pleci fara sa spui unde si te gasesc aici facandu-i ochi dulci lui Neji !
- Ochii dulci lui Neji? spuse Sasuke afisand un zambet batjocoritor. Visezi Naruto, conversam doar ! Am plecat pentru ca dormeai asa dulce, n-am indraznit sa te trezesti.
- Minti ! Minti, si acum ma minti ! De ce nu mi-ai spus unde esti?
- Urma sa te sun...
- Da, s-o crezi tu. M-ai sedus, m-ai pacalit zicandu-mi ca ma iubesti, m-ai folosit ca un obiect si inca ma manevrezi ca o jucarie.. Inceteaza !!!
Sasuke isi apleca simtindu-se tradat si intepat de cuvintele lui Naruto. Isi ridica privirea furios si il apuca pe Naruto de mana.
- Tu esti prost..chiar te iubesc Naruto ! Imi pare rau daca te-am ranit...
Brunetul ii cuprinse barbia lui Naruto cu doua degete , apoi se apropie repezit catre chipul sau cuprizandu-i buzele intr-un sarut suav. Naruto se desprinse dupa o clipa din sarut si il indeparta pe Sasuke incet de langa el dezamagit.
- Lasa-ma in pace acum... rosti Naruto cu glas tremurand si se indeparta de tanarul Uchiha. Ma duc acasa !
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#26
Hei, scuze ca ajung asa tarziu pe aici, nu am intrat prea mult pe Zup in ultimul timp. Doamne, nu mai postasei de atata timp, chiar incepusem sa imi fac griji. Ma bucur ca in sfarsit ai adus noul capitol<3. Mi-a placut foarte muult. Ca de obicei Sasuke e un magar. Imi pare rau de bietul Naruto. Adica saracul de el tot sufera din cauza lui Sasuke. Sper ca totusi relatia lor va merge bine pana la urma. Anunta-ma cand pui urmatorul capitol ^^
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  You are my drug ..[ + 18 ] Ҝa-вοοm!™ 13 8.026 25-09-2011, 10:42 AM
Ultimul răspuns: ^Light~In~The~Dark^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)