Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tristete sau fericire(inspirat din naruto)

#11
Capitolul 2:Singura mereu......
Sakura era la ea in camera ei.Desi era noapte nu putea dormi,se tot gandea la cele intaplate seara trecuta.
"Oare ce se intample cu mine?"
<Se pare ca cineva evolueaza.>
"Ce?Ce ai zis?Sa evoluez?In ce sens?"
<Pai cand ai vrut sa dai ultima lovitura erai controlata de semn,eu am reusit cu greu sa vorbesc cu tine.Se pare ca Trandafirul de pe spatele tau,incepe incet,incet sa creasca pe masura puterilor tale.>
"Am inteles.Dar....cum a reusit Sasuke sa ma readuca la normal?"
<Pe mine ma intrebi?De unde sa stiu?Mai bine culcate si il vei intreba maine,la antrenamente.>
A doua zi ceasul suna la ora 6.Sakura se ridica cu greu din pat,se du-se la baie si sa pregatit de antrenament.Sa dus jos a luat micul-dejun si a plecatcantre padure.Pe drum sa intalnit cu Naruto care era asa de adormit incat uita-se sa ia micul-dejun asa ca si-a luat ramn la pachet.Sakura a ras de Naruto tot drumul.Cand au ajuns in padure,Sasuke era deja acolo,dar nici urma de Kakasi.
-Naruto,ce ai pe tine?intreaba Sasuke uitandu-se la ce-i doi.
-Pai are ramen pe el.In drum incoace sa impiedicat de o creanga cazuta si tot ramenul este acum pe el.zice Sakura chicotind.
-Offfff....se vede rau?intreaba Naruto suparat.
-Da.Putin mai incolo este un rau,mai bine dute si spalate,ori cum pana vine sensei cred ca mai trece cam o ora.zice Sasuke asezandu-se pe iarba.
-Bine.
Naruto fugi spre rau.Ramasi singuri Sakura avea o sansa de al intreba pe Sasuke ceva.
-A...Sasuke te pot intreba ce va?
-Mda....ce e?intreaba Sasuke nepasator.
-Cum ai putu sa ma vindeci inapoi?intreaba Sakura rosind.
-Din antrenamentele mele.Am stat atata timp singur incat am invatat sa imi controlez semnu.La tine a fost mai greu dar am reusit.zice Sasuke calm.
-Offf......nu sunt buna de nimik,degeaba incerc sa il controlez,m-am antrenat din greu,dar fara spernta.Zicand asta o lacrima i-a aparut pe obrazul ei.
Atunci a sosit si Naruto,Sakura si-a sters repede lacrima ca nu cumva sa Naruto sa isi dea seama ca a plans.Dupa inca o ora de asteptat a sosit si Kakasi-sensei.Atunci au inceput antrenamentul,Sakura s-a controlat cat a putut,dar fara prea mari sanse.In timpul antrenamentului a lesinat din cauza presiuni,dar si-a revenit repede.
Dupa antrenamente cu totii au plecat acasa,ei bine aproape toti.Sakura a mai ramas,fara ca ceilalti sa isi de-a seamasa ascuns intr-un copac.Sasuke a fost singurul care a vazut ca Sakura nu mai este ,dar nu a vrut sa trezeasca suspiciuni.Norocul lor ca aveau 2 zile libere.
In fiecare zi Sakura s-a antrenat pana la durede.Era plina de vanatai,dar cele mai afectate erau mainile ei.
<Sakura odihnestete,esti deja plina de vanatai!!!>
"Nu!!Nu pana nu reusesc!"
Sasuke vedea tot cea ce facea Sakura.
-Deci este inca aiki?intreaba Kakasi.
-Da.Se pare ca a dezvolata o putere asemanatoare cu Chidori si Rasengan numai culoarea difera,a ei esre ros,a noastra este albastra.zice Sasuke.
-SI a ei cum se cheama?intreaba Kakasi curios.
-De ce te intereseaza?Ma rog ea o numeste "Petala rosie".zice Sasuke nepasator.
-Tsunade nu are ce face.
-De ce?
-A fost ieda ei sa o invete.Vroia ca Sakura sa aibe si i-a ceva special,asa ca a invatato "Petala rosie" este o tehina asemanatoare cu Chidori numai ca este mai puternica.Tu o urmaresti de mult timp,de cate ori facea asta avea Sharinganul activat?
-Ce?Sakura nu are Sharingan.
-Ba da.Ea face parte din clanul Roses of Night.Acest clan a fost distrus de Orochimaru.Doar Sakura a scapat cu viata.Deci il avea activat sau nu.
-Nu.Paca acum uite.
-Sharingan.Petala rosie...
-Hopa!
O explozie puternica se auzi.Iar piatra sa dezintegrat.
-Uau,nici eu nu am facut asta.
-Si nici sa nu incerci altminteni vei muri.asa ca mai bine nu incerca!
-Nici nu am degand sunt multunit cu ce pot face.Mai bine o i-au si o duc la mine acasa.zice Sasuke luand-o pe Sakura de jos.
A luat-o si a dus-o la el acasa.Sakura sa trezit dupa 2 zile de somn.
-Mmmm.....unde sunt?intreaba Sakura cu o durere groaznica in maini.
-Te-ai trezit.zice Sasuke calm.Cum ai dormit?
-Bine.Multumesc ca mai adus aici,din nou.Sper ca nu te deranjez.
-Nu,nu este nici o problema.
-De ce am manle bandajate?
-Ranile tale au fost adanci.Am chemato pe Hinata sa te vindece,apoi te-a bandajat,eu ti le-am schimbat cand a fost nevoie.Am fost la tine acasa si ti-am adus haine.
-Multumesc Sasuke-kun.
-Eu voi fi jos,pregatesc micul-dejun,te astept cred ca dupa atata timp de dormit tie foame.
-Dar cat am dormit?
-2 zile .zice Sasuke iesind pe usa.
"Cat?2 zile?Auolo."
<Asta este rezultatul incapatanari tale.>
Sakura sa ridicat din pat si sa schimbat apoi a coborat la masa.Dupa ce au manacat au mai stat putin si apoi au plecat spre padure.



Răspunsuri în acest subiect
Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 23-11-2008, 09:10 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 25-11-2008, 10:51 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-11-2008, 11:32 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 18-12-2008, 10:42 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 20-12-2008, 03:59 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-12-2008, 10:26 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 30-12-2008, 11:11 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 03-02-2009, 10:48 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 05-02-2009, 09:16 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 06-02-2009, 11:07 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 14-02-2009, 05:50 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-02-2009, 11:35 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 13-03-2009, 02:40 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 15-03-2009, 12:14 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-04-2009, 10:36 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 04-04-2009, 10:11 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 05-04-2009, 10:32 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 06-04-2009, 11:41 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 12-04-2009, 05:21 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 13-04-2009, 09:58 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de Vizitator - 14-04-2009, 04:21 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 17-04-2009, 10:34 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 25-04-2009, 10:42 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 01-05-2009, 12:03 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-05-2009, 11:26 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de DaRk_Sakura_AnGeL - 10-05-2009, 09:05 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 08-06-2009, 12:04 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 03-07-2009, 11:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.459 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.650 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.391 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.155 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.586 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.282 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Fericire si Tristete Bad Blood. 6 4.621 14-06-2009, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)