Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O vara plina de iubire si schimbari

#1
Acesta este al doilea fic postat de mine si sper sa va placa.:) Mai am unul neterminat dar chiar am vrut sa incep unul original nu inspirat din Naruto.

Varsta minima: 12
Gen: romance
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Critica simpla sau avansata, cum aveti timp sa lasati.







O vara plina de iubire si greseli



Capitolul 1


Stateam intinsa pe canapeaua din sufragerie. Priveam pe geam si vedeam copii jucandu-se. Era o zi de vara torida, numai buna de mers la plaja pentru a te racori. M-am ridicat si m-am indreptat spre dormitor, unde am sunat-o pe cea mai buna prietena a mea. Am hotarat impreuna sa mergem la plaja impreuna cu alti colegi de ai nostri. Scoala se terminase de abia patru zile si ma bucuram ca in sfarsit am terminat clasa a XI-a. Aveam sa profit de aceasta vara la maxim desi iubitul meu nu era langa mine. Era plecat in Italia si avea sa stea acolo toata vara, deci la capitolul baieti trebuia sa fiu cuminte. Am ras la gandul ca o sa fiu vrajita de alt cineva dar mi-am amintit de imaginea lui Mark. Cel mai popular tip din liceu, care desigur arata ca un zeu. Imi aduc aminte si acum prima noastra noapte impreuna. Il iubeam la nebunie si inca il iubesc. Cine nu s-ar lasa vrajit de cei mai frumosi ochii caprui si de un corp perfect? In plus ma facea sa ma simt minunata ca si cum as fi fost singura fata din lume.
M-am ridicat de pe pat si m-am uitat la ceas. Am stat o jumatate de ora sa ma gandesc cand trebuia sa fiu deja plecata. Mi-am luat costumul de baie turcoaz sip e deasupra o rochita inflorata. M-am incaltat si am inceput sa alerg spre plaja caci nu stateam departe, stateam la departare de 15 minute.
Cand am ajuns m-am ciocnit cu cineva, iar acel cineva isi scapase toata inghetata pe mine. Cand m-am ridicat de pe jos am intalnit o pereche de ochii albastrii si un zambet perfect. Si-a cerut scuze si a inceput sa-mi curate rochia dar mai rau facea. I-am zis sa o lase balta si m-am indreptat catre prietenii mei. M-am pus pe sezlong privind incruntata rochia mea. O vad pe prietena mea cea mai buna cum se apropie de mine.
- Ce s-a intamplat Angie? De ce ai moaca asta de catelus suparat?
- Un tip a dat peste mine si toata inghetata lui a ajuns pe rochia mea, avea noroc ca era dragut. Ia stai asa uite, e la bar si se indreapta spre noi?!
- Doamne Angel ce naiva esti, ala este noul tau vecin si in curand noul nostrum coleg de clasa. Tu chiar nu l-ai observant niciodata?
- Nu Lizzye, nu am stat sa ma uit dupa ce vecini sper draguti am.
- Se pare ca cineva are o noua tinta.
- Taci din gura ca eu il am pe Mark, iar eu ii sunt fidela.
Am inceput sa radem ambele ca doua nebune pentru ca eu nu am stat niciodata cu un baiat mai mult de doua saptamani si toti se mirau cum de Mark a rezistat trei luni. Si chiar nu aveam de gand sa il insel si sper ca nici el pe mine. Dar era numai prostii la ce ma gandeam pentru ca mie imi pica cineva cu tronc destul de greu, deci era in regula.
Tipul cel nou se apropia incet de noi. Muschii lui se contractau la fiecare miscare si isi dadea din cand in cand parul blond din ochii. Arata ca tipicul baiatului Californian. Si-a luat placa de surf de pe nisip si s-a dus sa faca surf cu restul colegilor mei. Pff, nici macar nu ne-a salutat sau poate nu ne-a observant. Mi-am dat jos rochia si mi-am lasat la vedere trupul meu perfect. Eu si cu Lizzye aratam ca doua super modele si de asta eram cele mai populare fete din liceu, dar stiu ca multi doar se prefaceau ca erau prietenii nostri. Eram rasfatata si imi placea. De asta ma si suparasem cand tipul ala imi murdarise rochia, pentru ca aceea era foarte scumpa. Mi-am prins parul blond amestecat cu suvite sateen intr-o coada si m-am dat cu crema de soare pe unde am putut. M-am asezat pe sezlong si nu am mai bagat in seama toate nimicurile care mi le povestea Lizzye. M-am bucurat de soare pana cand cineva s-a pus in fata mea. Mi-am ridicat ochelarii de soare si i-am aruncat o privirea urata tipului care imi lua soarele. Ok...baiatul acela chiar voia sa imi strice toata ziua.



[/b]
[Imagine: missyoubear.jpg]

My work: - Sentimente uitate [Naruto]
- O vara plina de iubire si schimbari [Proza]

" Love it's like wind. You can't see it, but you can feel it."



Răspunsuri în acest subiect
O vara plina de iubire si schimbari - de *|Dea|* - 31-03-2012, 10:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 20.499 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.203 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.304 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.663 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Ce schimbari ati aduce voi FF-ului? Mitzuke. 22 15.555 09-02-2011, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.773 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.575 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.181 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Suspinuri în culori de vară [yaoi] Claribel 5 4.465 28-07-2010, 10:27 PM
Ultimul răspuns: SAYA_ANGEL
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 3.962 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)