Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Demonul devine inger

#1




Partea I ''Sangele blestemat''

CAP.1: Inceputul

`` O zi insorita de vara cand oricare zi departe pe cerul albastru se vedea printre norii pufosi ca neaua, o steluta ca un punct mic de lumina ce cadea rapid pe pamant nelasand nici macar o dara pe cer.
Era mai mult decat o zi normala ca oricare alta.O zi in care puteai cunoaste cuvantul erou; o zi in care vei intelege ce iti poate aduce viata.Si nimic....o fata ca un inger cu pielea precum neaua, cu ochii vrezi ca smaraldul si cu un par lung si drept pana la mijloc de culoare neagra care vazand lumina de pe cer se apropie tot mai mult si vazu ca lumina cazu undeva in apropiere.Cu pasi iuti se indreapta tot si tot mai mult pana ajunse.Se uita in jur, dar nu era nimeni, apoi vede ceva stralucitor pe pamant.Era doar un cristal de culoarea florilor de cires.Il iade jos si de uita mirata de frumusetea pietrei, apoi fara sa isi dea seama simte in spatele ei o respiratie rece; atunci o cuprinse nelinistea,parca nu se mai putea misca si nici in spate nu avea curajul sa se uite, dar trebuia sa o faca.Inghiti in sec si incet, incet intoarce capul sa vada ce este.Dintr-o data vede o pisica neagra mare mare decat una obisnuita.Numaide o vazu cade in genunchi stupefiata.
Cu ochi rosii ca sangele o priveste pe biata copila care inghetase de frica.Fara resentimente isi scoate ghiarele ascutite sari,`` insa.... se trezi.Fusese doar un vis.Un cosmar in care parea a fi totul adevarat.Fata aceea...totul.Se freca la ochi si se ridica din pat si se indreapta spre fereastra.Privi dincolo de ea si vede niste copii ce se jucau si zambeau de pura copilarie ce o aveau.
In cele din urma iese si se duce pentru a vedea ce e cu galagia asta tocmai de dimineata.Se furiseaza printre ei si asculta cam tot ce se discuta.Cand sa mai zica ceva il vazura ascultand tot ce ziceau ei.Se uita putin mirat la ei si adauga:
-Va muscat pisica limba?Credeti ca ma intereseaza ce dicutati voi?
-Nu se stie!..Apropo eu ma numesc Niki.tu?
-Alex!
-Super!Eu am 14 ani si sunt fan al sporturilor extreme!Cel mai mult imi place animeul Naruto!
-Hmm..da!adauga el indiferent
-Si tu, Alex?Ce ne poti spune despre tine?..se aude o voce de fata din grup.
Baitatul se uita sa vada cine a intrebat si ramane socat cand vede fata pe care a, avut-o in vis.Ise parea absurd, dar nu se lasa asa usor imresionat de o simpla coincidenta si ii raspunse:
-De ce?Nici macr nu te cunosc!ii raspunde cam urat.
-Da nici macar nu mai intrebat cum ma numesc!..Oricum nu am ce sa fac.Ma numesc Irina!
-Irina, deci!..Pai sa vedem, de obicei fac mai nimic, pasiunea mea lenevitul si visul meu..nu am nimic deosebit.
Ramasera mirati cu toti.Era mai rau decat ar putea fi un om, sau mai prost decat o maimuta.Era o surpriza pentru toti.
Plictisit adolescentul ii lasa singuri ca sa mai pomeneasca nimic, dar sin gurul lucru care l-a nedumerit ara fata.Tocmai ea a intrat in discutie.Continua drumul si se uita la cer, dar nu vazu nimic.Nu stia dca a fost un vis sau a fost real, insa fata aceea il deruta mai rau.Era ca si cum ar continua visul, dar fara sa iti dai seama daca lumina e la capatul coridorului sau poate nu exista.
O realitate neinsemnanta si fara sens.Fara sensul adevarului din spatele unei masti de fier, insa nu poate duar mult; rugineste si cu timpul insepe sa dispara culorile vii ce l-au impodobit candva.
Se aseza la o masa din camera sa, iar gandurile il tot macinau, iar o neliniste se ivi in sufletul sau.``Ore cea a realitati?``.Un singur lucru avea nevoie.De linistea din parc dimineata.Aerul proaspat si curat al unei dimineti frumoase.De parfumul curat al florilor ce iti poate alina sufletul.Plimbandu-se kinistit si bucurandu-se de frumusetea naturi verde vede aceea fata incoltita de o pisica neagra de inalrimea unei pantere.Acum frumusetea aceea se transforma in cel mai urat cosmar, numai vazand ochii plini de teama al fetei, un singur lucru ami avea de facut; acela de a launga intruchiparea raului.
Cosmarul ce il avuse se transforma intr-o realitate crunta, dar..pentru al alunga de unde a venit era nevoie de crucea sacra a lui Dumnezeu si prin puterea rugaciunilor, intruchiparea raului se intoarse unde ii era locul.Un loc indepartat ce sufletul pacatosilor chinuite de suferinta se transforma in niste demoni ce il slujeau pe ingerul decazut la ineputul creera lumii, care era insusi infernul dincolo de moarte.
Fata inca mai tremura de aceea spaima, dar apoi simti trupul cald al baiatului de o linisti incet, iar apoi ii aude vocea calda si tremuranda spunandui:
-Este in regula!A plecat!
Aceea spaima se transforma intr-o raza de soare; la fel cum este duap furtuna, apare un soare ce te orbeste cu razele lui patrunzatoare.Apoi baiatul pleaca de langa fata lasand-o cu un usor fior.
Micutul baiat cu ochii albastri ca cerul senin si cu parul castaniu ca scoarta unui copac; o ridica pe fata de jos putinn rusinat de cele intamplate, dar nescotand de data asta nici macar un sunet, pleaca.
O puse pe ganduri pe fata, dar isi lua inima in dinti si continua drumul.
-Oare?
Ramase micutul ingeras cu i infricosare in suflet, insa o adiere calda a vantului ii mangaie parul intunecos ca noaptea si parca uita.
Baiatul ramase mai mult ingandurat din cauza demonului, iar ceva i se parea neinregula.Oare raul iesea la iveala?Cine a deschis Poarta Iadului?Doar niste intrebari care i se scurgeau prin minte, insa singura nelamurire era, de ce fata a vazut demonul cu chipul pisici?Un raspuns in ceata.Cea mai deasa ceata, de nu mai apucai sa vezi numic, doar o lumina ce se afla in umbra unui om.


Sper ca va placut..:D

[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Răspunsuri în acest subiect
Demonul devine inger - de ohaio_angel - 16-02-2012, 08:59 PM
RE: Demonul devine inger - de ohaio_angel - 24-02-2012, 12:12 PM
RE: Demonul devine inger - de DiZ - 24-02-2012, 12:21 PM
RE: Demonul devine inger - de ohaio_angel - 02-03-2012, 10:51 AM
RE: Demonul devine inger - de ohaio_angel - 08-03-2012, 06:22 PM
RE: Demonul devine inger - de Me_Samy - 08-03-2012, 10:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Demon si inger DanteObs3ssion 1 2.169 30-06-2013, 03:52 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  [Yaoi] Inger cazut.. Rissu. 2 2.297 19-08-2012, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  Cand imposibilul devine posibil... Lexxu 4 3.328 05-08-2012, 10:14 AM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.248 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.602 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Demonul din fiecare Myiu 2 2.392 19-08-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: Blood_Angel
  Lacatul unui inger razbunator RinMi♫♪ 39 17.332 27-07-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Sasame
  Aripile unui inger cazut sia 1 2.328 03-05-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sub Aripile unui inger! IngerulCuAripiFrante 9 6.296 01-05-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: IngerulCuAripiFrante
  Prietenia Devine Dragoste - [+18] Copilul Zvapaiat ♥ 4 4.430 17-04-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)