Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre mine?
Super Buna!
11.11%
1 11.11%
Buna!
88.89%
8 88.89%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Yuki Haruno

#1
"Desclaimer: Nu deţin personajele din Anime-ul/Manga-ul Naruto. Ele aparţin lui Masashi Kishimoto şi nu fac profit pe urma lor. Personajele sunt luate din naruto, dar sunt creati proprii....Pentru a da povesti create putina splendoare! Daca va place atunci asteptatii si capitolele care urmeaza daca nu atunci este problema voastra. Eu va astept sa urmariti povestea mea!"

----------------------------------------------------------------------

Aceasta este povestea unei fete pe nume Yuki Haruno (Yuki Kuran)!
Veti afla mai multe despre ea la monetul potrivit!


Nume: Yuki
Prenume: Haruno (Kuran)
Varsta: 8-14 ani normal, +15 ani shippuden

Jutsuri:
-Sharingan!
-Byakugan!
-Chidori!
-Rasen Shuriken!
-Viteza fulgerului!
-Mekyo Kaiden este o putere ascunsa la fel ca si Lotusul folosit de Rock Lee!
-Kaishaku Soden este o putere ce ajuta la indepartarea inamicului si
arderea lui totodata cu flacari!
-Katori Shinto-ryu este o putere ce ingheata orice lucru care este atins de persoana ce il foloseste. Este o putere care nu poate fi invatata ci este data din nastere! Doar se poate naste cu aceasta putere!
-Puterea lui Hikary! Demonul care a fost sigilat in ea inca din ziua in care s-a nascut!
-Ea este si vampir, la varsta de 16 ani afla ca este vampir.
-Nemurirea este un atu al ei. Iar demonul din ea este un AS ascuns.
-Puterea lui Hikary este focul.

Rang: Gennin, Chuunin, Jounin (AMBU timp de 2 ani dupa care face parte din el ca si cum ar fii inca in acea organizatie)

Story:


Deal cu el: Yuki a fost o studenta silitoare o ninja adorata de toti profesori pentru curajul ei cu vise mari de a fi un ninja excelent ca toti ceilalti Hokage. Dar, după ce Aragon i-a ucis familia, Yuki a devenit rece, şi solicită ea însuşi o "răzbunătoare", al cărui scop în viaţă era să il omoare pe Aragon. Din anumite motive obscure, care a facut toti baietii de la academie sa se indragosteasca de ea. In ziua in care s-a nascut al-4-lea Hokage a sigilar corpurile a doua bestii foarte feroce in corpul a doi nou-nascuti. Vulpea cu 9 cozii numita Kyuubi in corpul lui Naruto, iar Pisica cu 9 cozii pe nume Hikary in corpul Yukai.



Yuki a început să folosească Sharinganul său, inca de cand era doar o copila. Ochii ei si puterea pe care o avea a atras simpatia lui Orochimaru fata de ea, care doreşte să preia trupul ei dar doar după ce ea va deveni cu adevărat puternica. Pentru a arăta admiraţia, Orochimaru a lăsat un sigiliu blestemat, după scufundarea fermecător colţii în gâtul lui Yuki, dupa care Kakashi il sigilase, dar ameninta sa declanseze de fiecare data cand Yuki devine suprasolicitata într-o luptă.

După angajarea într-o luptă precară cu Saya, Yuki se simţi inferioara ca ea nu părea să se amelioreze la fel de mult ca Saya. Orochimaru a luat sansa de a trimite Sound 4 ninja pentru a o convinge pe Yuki să părăsească satul frunza să caute mai multă putere de la Orochimaru. Astfel, Yuki a abandonat Konoha (cu toate ca echipa ei nu ii da voie sa plece, Sakura si cu Kazuko se pun in fata lor sa ii opreasca dar nu reusesc ei decid să părăsească în grabă satul) si este in drum spre satul Sunetului.

Yuki are in ea un demon ce a atacat Konoha in urma cu 10 ani inpreuna cu vulpea cu 9 cozii ce este prinsa in corpul lui Naruto acum, mai numit si Kyuubi! Demonul din Yuki este o pisica cu 9 cozii numita Hikary!
[Imagine: tgud.jpg]
[Imagine: 6979849.png] Va astept si pe pagina mea! [Imagine: 7021837.png]



Răspunsuri în acest subiect
Yuki Haruno - de Yuki Kuran - 19-08-2011, 11:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  "I am Sakura Haruno" +16 Dskk 3 2.875 04-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Yuki's oneshots! Juliette 9 5.270 17-11-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Juliette
  Naruto YUKI Haruno***** ice.heart 1 2.747 19-06-2009, 09:15 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Yuki & shuichi (part 2) yukieiri 4 3.752 20-07-2008, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)