Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18)

#1
Hi! Aceasta este prima mea incercare, primul meu fic si desii am indoieli in legatura cu subiectul, sper sa va placa, iar eu promit sa ma perfectionez in arta exprimarii. Astept sa va aflu parerile, sunt foarte curioasa.

[attachment=1778] Dylan
[attachment=1779] Randy Carson

Capitolul 1 (Randy)

Glasul enervant al profesorului ma trezeste ca de obicei din visare, parasind lumea imaginara plina de masculi si cai verzi pe pereti, si intrand pe portile mari si ruginite ale lumii reale, unde tot…dar chiar tot este posibil.
Stau ca de fiecare data cu coatele pe banca, barbia sprijinita in palme si cu ochii pe pereti la ora plictisitoare si enervanta de fizica, unde, profesorul ne vorbea de notiunea campului electro-magnetic si de teoria electomagnetizmului. “Cu ce se mananca astea, nu stiu!” Incerc sa fiu atent la explicatiile lui, dar nu pot, deoarece colegul meu de banca, fiind si cel mai bun prieten al meu, cu care ma tineam mereu de sotii, i-mi tot spunea lucruri interesante "cel putin asa crede el" despre noul sau telefon Iphone 4, unul de toata splendoarea. Uitandu-ma cum degetele sale lungi si subtiri butoneaza tastele telefonul ,si imi arata niste imagini pe care le-a descarcat ieri, (cand s-a dus la prietenul sau Darius in varsta de 17 ani, el era cu un an mai mare, avand 18) mi-a atras privirea tinuta lui. Avea un tricou mov largut si lung cu un imprimeu ciudat de zici ca erau hieroglife, niste pantaloni de trening cu dungi galbene pe latura inferioara a piciorului si niste adidasi nike originali, alb cu negru, un lantisor dublu in jurul gatului, suvitele sale argintii alunecau la baza acestuia, iar bretonul lungut atarna obraznic pe chip, deranjandu-l la fiecare miscare ametitoare a capului sau. O tinuta buna avand in vedere ca azi aveam sportul, si, ca de obicei, eu eram singurul care nu ma derajam sa ma schimb.
Ma amuzam sa vad cat de preocupat era cu explicatiile, era ca un copilas,purtandu-se de nenumarate ori in felul asta, copilareste, dar mie imi placea, si de altfel era un baiat dragut, cu un fizic de invidiat. Puteai observa cu usurinta orele obositoare petrecute la sala. Ochii sai erau in mai multe noante de albastru metalizat, si inchis si deschis, o culoare intradevar deosebita. Ochii lui spuneau multe, chiar daca el nu le dadea voie in intregime, sentimentele nu pot fi controlate de tine, cand si daca apar trebuie sa te tii bine de ele, sa stii sa le asculti, sa le urmezi. Desii nu am trait asa ceva, stiu,si sunt de accord cu lucrurile astea. Sunt firesti!...Parul lungut in scari, de nuanta argintului si buzele acelea apetisante ma tentau la mai mult. Sentiment asta nu-l inteleg. f**k!
Copilul asta ma inebuneste complet, nu stiu cum s-a ajuns aici, insa stiu ca tin foarte mult la el, si ca daca ar patii ceva nu mi-as putea-o ierta niciodata, ca nu am putut face nimic, as muri de dorul lui…Sa fiu al dracu, pustiul asta imi excita toate simturile!

Nu eram niciunul din clasa atent la tabla. Profesorul nu avea decat sa scrie pana ii cad ambele maini stangi, nu aveam treaba cu el, vorbeam intre noi fara sa ne pese de lectiile sale incetosate sau de ceva din jurul nostru. Fiecare cu treaba lui! I-l priveam pe argintiu nonstop, insa se pare ca nu sunt singurul. Stand pe randul din mijloc, in ultima banca, nu am putut sa nu observ privirile indecente si pline de dorinta ale colegelor, ce se delectau cu trupul frumos si bine intretinul al lui Dylan, dar si cu al meu. Nu sunt genu de persoana laudaroasa, oricum adevarul se poate vedea doar uitandu-te la mine. Eram un adevarat armasar din toate punctele de vedere si la fel de sexy ca prietenul meu, parul de un roscat-caramiziu, scurt la baza gatului, ochii verzi acopertiti de suvitele-mi rascate, tenul frumos bronzat-ce mai combinatie-trupul pachetele tot, desii mergeam rar la sala, mai mult ma antrenam acasa cu fratiorul meu mai mic, Alex. Nu prea avea micutul la ce sa ma ajute dar imi tinea companie, astfel omorandu-ne timpul impreuna.
Aveam pe mine o camasa in carouri gri cu roz, pe corp, cu maneci scurte, ce imi scotea muschii in evidenta, blugi de un albastru deschis cu taieturi si lanturi, mulati pe fund, si bineinteles niste tenesi alb cu gri. Ma uitam atent ca un obsedat la argintiul meu analizandu-l din cap pana in picioare, atentia cazandu-mi mai ales in locul acela ascuns din pantaloni. Observ cu mirare, materialul fiind accesibil, ca este foarte umflat, si habar nu aveam de ce. Ma uit si la fata lui ce era axtrem de rosie. “Ce dracu` se intampla???” Se opri brusc din vorbit si se uita cu ezitare, apoi fix in ochii mei, buzele lui apetisante deschizandu-se incercand sa spuna ceva, dar…
-Domnule Carson, cat timp ai de gand sa mai vorbesti? ma intreaba profesorul enervat la culme de discutiile noastre din timpul programului, aproape scotand flacari pe nari si pe urechi. Ora viitoare tu, punand accent pe ultimul cuvant, si inca cativa idioti de elevi problema, veti fi ascultati din aceasta lectie, unul cate unul! Si de data asta fara scuze idioate de genu: “mi-a mancat cainele caietul”… sau, “dupa ore mi-a cazut caietul in lac si… s-a udat,”si aici vorbesc cu tine Randy. Ma ameninta taranul, lund catalogul visiniu si iese din clasa furtunos, imediat sunandu-se de iesire.”Ci-n se mai crede si asta, miss ascultatorul de obraznici 2011???Nu stie cu cine are de aface... Stati asa...m-a facut pe mine idiot?!?Pe el nu se vede?” imi spun razand in sinea mea de tupeul imposibil a lu` ala si ma ridic in picioare, iesind din banca.
-Buna ziua! spun badjocoritor profesorului, colegii incepand sa rada imediat de parca as fi spus cea mai misto si mai amuzanta gluma posibila. “Ce idioti sunt si astia.” Imi indrept privirea zambitoare spre Dylan, care se mai linisti un pic, revenindu-i culoarea initiala in obraji, si spun:
-Parca voiai sa-mi spui ceva, te ascult!


Lectura placuta!:D
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]



Răspunsuri în acest subiect
♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) - de alexutzy97 - 23-06-2011, 03:58 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Placeri interzise Prevented :D 1 2.296 17-10-2013, 09:53 PM
Ultimul răspuns: Nero19
  [Yaoi] Pe culmi inalte hiimera 11 8.729 26-06-2013, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  TendinÈ›e Interzise (+18) Wolves 255 54.493 02-09-2011, 08:52 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.969 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Zei printre muritori ~Vise interzise~ Strawberry*Lipstick* 0 2.369 18-12-2009, 12:05 AM
Ultimul răspuns: Strawberry*Lipstick*
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.470 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)