Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Pe culmi inalte

#1

#2

#3
Salutare! Imi plac aceste prime doua capitole foarte mult. Ideea e interesanta si originala, n-am mai citit nimic pana acum care sa se asemene cu aceasta.
Imi place tare mult atitudinea lui Andreas, apropo, numele e genial, il ador :>
Sincer, nu prea am ce sa spun, deoarece nu am ce sa-ti reprosez. Capitolele sunt lungi si descrierea se imbina foarte bine cu naratiunea. Imi place cum descrii sentimentele lui Arthur. Andreas e asa de, de... bun :>
Greseli de tastare nu am vazut, insa sincer nici nu m-am uitat atent dupa ele. M-a cptat foarte mult povestea.
Ei bine, iti urez succes in continuare si... ne citim la urmatorul capitol.
Bye :P
[Imagine: 2h83b7t.jpg]

#4
Am citit putin sfarsitul de la al doilea capitol (citisem alaltaieri, parca, si inceputul la primul capitol, dar nu o sa comentez).

"- Greseala mea, te rog sa ma ierti stii ca nu am facut-o intentionat" -> trebuia sa pui virgula sau un punct dupa "te rog sa ma ierti", fiindca dupa aceea continui cu altceva.
"Aveam inima intre dinti, speram ca va spune da" -> ca va spune "Da".
"Sarisem in sus de bucurie si il luase in brate, dar imediat ma indepartasem" -> "il luasem" si... prea multi de "sem": sarisem, luasem, indepartasem. Schimba timpurile cateodata.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Deci..un nou fic. Imi place la nebunie. La inceput mi se parea asa de trist, aproape ca incepeam sa plang...dar acum e minunat. Wow...micutul asta de Arthur e putintel cam destrabalat. Mi-a placut cum ai descris valul de emotii prin care a trecut. Imi pare rau ca Andreas e putin mai inchis si nu vrea sa recunoasca...dar are o inima asa de buna. Se va da batut in curand, pariez. Trebuiee XD XD altfel si eu si Arthur o sa facem o criza. :)))
Imi place modul tau de a descrie, e clar ca ai avut multa inspiratie.
Bafta in tot ce faci (aici nu ma refer doar al ficuri) si...vorba veche : astept neeextt!
Kissu ^^ :* ^^ my darling.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#6

#7
Hm...La mine nu te asteptai...Pot sa stiu de ce?? Sunt cumva o piaza rea sau ce?? :))
Of impielitata mica...mi-a placut cum a iesit capitolul. Ce vrea sa faca afurisitul ala? ;) Sa-l vrajesti pe Andreas, ai? :myaoming: Ma rog...Stiam eu ca pune el ceva la cale...:msadtroll: Si nu vreau finaluri triste.
Nu prea am altceva de comentat decat sa ai grija de tine si sa aduci next.
Spor la scris ^^
P.S : sunt curioasa de ce ai fost asa de surprinsa ca ti-am citit ficul? Si cei slabi ca si mine pot sa citeasca ficuri. Toate cele bune :*
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#8
Buna! :)
Dupa mult timp in care n-am mai dat pe forum, am revenit, gasindu-mi locul ca de fiecare data la sectiunea de yaoi si yuri si delectandu-ma cu ficurile de aici. Am de gand sa citesc mai multe, dar dupa cateva priviri prin aceasta sectiune, al tau a fost primul care mi-a captat atentia. Atat titlul, descrierea care i-ai facut-o la inceput cat si felul cum au decurs lucrurile din prima parte a primului capitol. Sunt curioasa cum vor evolua lucrurile, caci totul mi se pare ca se petrece cam incet avand in vedere ca vor exista in jur de 8-10 capitole dupa cum ai spus.
Trecand peste asta, as vrea sa conturezi mai mult personajele ca sa-mi dau seama mai bine de caracterul sau. Defapt pe Arthur il am deja intiparit in minte, probabil din cauza ca din perspectiva lui vorbesti, dar caracterul lui Andreas chiar m-a facut mai curioasa.
Uneori am impresia ca detaliezi prea mult actiunea cu lucruri nu prea importante, creand propozitii mult prea lungi care devin obositoare. Invata sa mai pui si punc in loc de virgula. :)
Actiune imi place pana in momentul de fata si, dupa cum am mai spus mai devreme, vreau sa vad cum vor evolua lucrurile, mai ales ca in ultimul capitol postat, spre final, lucrurile s-au cam incins. Astept picnicul acela si drama care sper ca se va petrece, caci defapt asta m-a atras mai mult la ficul tau... Faptul ca ai spus ca va fi o poveste mai trista.
Ai grija! Ai spus ca ai corectat capitolele si totusi am observat greseli de tastare plus cele gramaticale. Nu are rost sa le iau la rand, dar ai mai putea trece si tu o data cu privirea peste capitole cand ai timp.
Eu astept continuarea si sper ca urmeaza ceva picant. Bafta la scris. :*

#9

#10
Hot hot *nose bleed*. Te iau tare din prima. FEMEIE, doar cu atat ma lasi??
Unde e restul.?? Continuarea??? Ametitul ala a plecat din dus atat de repede. NU putea sa stea si el mai mult. Imi vine sa-l strang de gat.
Inafara de asta, totul a fost sublim. Mi-a placut mult modul in care ai descris totul. Te pricepi la descriere ^^.
Kissu si Spor la Scris! ^^
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ♂Pe Culmi Interzise ♂ (+18) alexutzy97 35 11.497 08-08-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Rain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)