Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Faima inainte de orice

#7
Draguta fa-ti cruce.. ca eu deja sunt pe jos si ingenunchez la altar.
Minune Dumnezeiască... nu pot să cred că am reuşit şi eu să las com. O-O


Sincer s-a lipit de mine o lene din aia gravă, iar acum încerc să scriu cu diactrice.
Nu pot să spun că îmi este foarte uşor, dar încerc, fiindcă vreau să mă îmbunătăţesc la asta... pe scurt vreau şi eu să scriu cu diactrice, pentru ca... nu mai contează.
Revenim la fic:

The same story as always - O ︿ O"

--» Nu prea te foloseşti de descriere, nu doar la cea spaţiala, a locului, ci şi a sentimentelor, pe care observ că le neglijezi. Cum am mai spus şi înainte, încearcă totuşi şi tu să te afunzi mai mult în trăirile personajelor pe care le creezi, contureazăle personalitatea, dezvoltăle sentimentele pe care le trăiesc pe moment sau care le-au trăit anterior.
Ai avut momente în care cu adevărat trebuia să te înfigi în ei, să le dinamizezi senzaţiile, care ii pângăreau pe moment.
Scena sărutului, aia a fost cea mai palpitantă întâmplare din poveste, fiindcă de restul nici nu prea am să mă leg. . . din păcate nu prea ai imbogăţit volumul de substanţă pe care trebuiau să le aibă sentimentele celor doi. Nu ai reusit să le conturezi asa de bine, pur şi simplu ai scris ceva acolo, însă de dezvoltat nu prea ai dezvoltat. Încearcă pe viitor să te infigi mai bine in personajele tale, să încerci să le amplifici trăirile înterioare.

--» Acţiunea la fel. A fost foarte grăbită in anumite părţi. Şi sincer nu a dat foarte bine.
Mărind pasul de acţiune nu face mereu rău, însă in cazul tău da... trebuia să o iei încet, domol şi să nu alergi cu ea. Pe lângă aasta, idea actiunii nu a fost foarte interesantă.. pot spune că cel mai mult mi-a placut atunci când a sosit clipa "biatului misterios".
Dap partea cu sărutul a fost o idee foarte bună, ai reuşit să învălui in mister acea scenă, însă pentru foarte puţin timp. A fost puţin suspans, dar până la urma tot trebuia să-l dinamizezi.

--» Dialogul... păi, mi-a plăcut cel mi mult la final. Acolo cu Hinata si extazul ei nesfârşit. Am şi râs puţin la partea aceea, chiar a fost amuzant.
Doar că la fel, tot sec a fost prezentat. Se aplică acelaşi tratament ca la cele de sus.

--» Figurile de stil, nu prea au apărut... şi chiar ar trebui să le folosesti. Aşa îmbogăţeşti conţinutul poveştii. Reşeşti să te joci cu toate cuvintele posibile, să formulezi propozitii interesante si foarte captivante.. incearcă nu te sfii de ele.

--» Greşelile, dap, aici ai avut cu tona. Trebuia să te corectezi înainte de a posta.
Sigur ai făcut asta, însa tot le vad, iar în unele cazuri ai mâncat litere şi chiar nu am înţeles din prima. Fi mai atentă data viitoare.


Well that`s all.
Cred că am fost dură puţin.. cam mult, dar ce să fac, cand văd o greşeală mai gravă sau mai micuţă nu pot să-i rezist.
* V *
Oricum eu una nu mint şi ştii foarte bine că îmi place povestea, nu te lăsa doar dintr-un com, încearcă în continuare, fiindcă vei reuşi. O ω O






P.s : Să ştiţi că nu trebuie să mai spuneţi că ia poate s-a inspirat de la Manu sau de la nu mai ştiu eu cine.. sincer eu cred că ia pur şi simplu şi-a scris ideea.. aşa că nu mai faceţi comparaţii.



Răspunsuri în acest subiect
Faima inainte de orice - de Zuzy Is Angell - 13-06-2011, 06:08 PM
RE: Faima inainte de orice - de hiimera - 13-06-2011, 08:23 PM
RE: Faima inainte de orice - de **sakura** - 14-06-2011, 04:07 PM
RE: Faima inainte de orice - de Rena - 14-06-2011, 05:38 PM
RE: Faima inainte de orice - de Zuzy Is Angell - 15-06-2011, 11:24 PM
RE: Faima inainte de orice - de Miranda. - 19-06-2011, 07:37 PM
RE: Faima inainte de orice - de hiimera - 20-06-2011, 04:01 PM
RE: Faima inainte de orice - de Sho-Yo - 22-06-2011, 02:11 PM
RE: Faima inainte de orice - de Zuzy Is Angell - 01-07-2011, 10:37 PM
RE: Faima inainte de orice - de hiimera - 02-07-2011, 10:17 AM
RE: Faima inainte de orice - de Miranda. - 07-07-2011, 04:53 PM
RE: Faima inainte de orice - de Sho-Yo - 08-07-2011, 08:44 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.219 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.035 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.680 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Drumul spre faimă [+18] [ boy x girl ] Lithium-Angel 2 3.213 23-07-2009, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  Iubirea topeste orice inima ingetata Hitman 8 4.288 23-06-2009, 01:02 AM
Ultimul răspuns: LoveNight
  Iubirea trece peste orice Shadow. 12 9.786 28-05-2009, 11:10 AM
Ultimul răspuns: Mitzuke.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)