Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In lumina Intunericului

#4
Titlul

Nu-mi spune mai nimic, cred că tu ai vrut să sune cumva frumos, special, dar nu sună deloc aşa; din contră : e chiar sec şi nu atrage privirea şi nu captează atenţia nicicum. Personal, am intrat aici pentru că am văzut că nu e prea mult de citit. T_T

Idee

E destul de originală, eu una n-am mai citit nicăieri ceva de genul ăsta. Mă refer la moartea lui Naruto, căci e oarecum personaj principal şi-o să fie puţin ciudat fără el; oricum, e ficul tău şi apreciez că vii cu ceva nou.

Personaje

Despre Naruto nu pot spune prea multe, pare că a fost un tip foarte foarte plăcut şi important pentru Sasuke şi Sakura, dar din amintirile destul de sumare nu prea aveam cum să-mi dau seama. Sakura până acum e o depresivă cu un caracter mult prea sensibil; ştiu că doare pierderea unui prieten foarte bun - respectiv cel mai bun -, am trecut şi eu prin asta - în realitate -, dar în afară de plâns până la epuizare şi aşa nu s-a întâmplat mai nimic. I mean ... Nu zic că e greşit, zic că, totuşi, îmi pare exagerat. Despre Sasuke n-am putut încă să-mi formez o idee, însă până acum parcă nu-mi prea place. Îi adoram comportamentul acela dur, implacabil, care nu lăsa să i se vadă sentimentele şi alte cele, iar tu i-ai cam "deviat" toate astea; nu e greşit nici asta, e ficul tău şi modelezi fiecare persoanj după placul inimii.

Descrierea

Ce-a fost pe aici nu prea se poate numi descriere. Capitolele au fost oricum foarte scurte, deci nu mi-am putut forma o idee ca lumea, dar în mare descrierea îmi pare triunchiată. T_T. Adică, e prea puţină, zici că ai tăiat pe alocuri pentru a mai putea adăuga dialog sau pur şi simplu pentru a termina capitolul mai repede.

Acţiunea

Mi s-a părut grăbită. Nici una, nici alta şi ea leşină, plânge, ai început chiar cu moartea lui Naruto; dacă ai fii avut măcar 3-4-5 capitole în care să fi fost şi Naruto, pierderea lui acum ar fi fost mult mai dureroasă, i-am fi simţit şi noi lipsa and so on ... Aşa, eu una nu simt nimic: nici durere, nici fericire, nici nimic.

Dialogul

A fost destul, puteai înlocui din el pentru a mai descrie câte ceva. Să nu-i zic chiar sec,dar a fost destul de plictisitor. O,o

Mai ai de muncă cu acest fic, asta dacă vrei să evoluezi şi să iasă ceva din lucrarea asta. Ai un vocabular restrâns, iar aici se cam vede lipsa cărţilor ... Ah, ai foarte multe greşeli de tastare şi-ţi lipsesc virgulele acolo unde ar trebui puse. Ori te uiţi de două - trei ori înainte de a posta capitolul, ori rogi frumos pe cineva să o facă pentru tine. Sunt sigură că dacă ai ruga pe cineva nu te-ar refuză decât dacă ar avea un motiv.
Mai citeşte şi fii mai atentă la exprimare.
Baftă ! >:D<



Răspunsuri în acest subiect
In lumina Intunericului - de Mindy - 16-04-2011, 10:37 PM
RE: In lumina Intunericului - de Miranda. - 17-04-2011, 01:18 AM
RE: In lumina Intunericului - de Mindy - 19-04-2011, 06:53 AM
RE: In lumina Intunericului - de Abbeh. - 19-04-2011, 11:11 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 6.684 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.113 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina) Gabriella 15 11.499 28-05-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.282 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.427 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Misterele intunericului [Renee x Yoko] starnight 65 31.025 10-01-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.524 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.042 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.586 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.652 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)