Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa

#1
Bun, deci pe mine ma bantuie ideiile si nu pot trai asa. In concluzie am zis sa realizez un fic si sper sa va placa, accept orice critici, ca nah sunt la inceput.
Va zic ca e un fic sasusaku si cu celelalte cupluri pe care le stiti, dar va fi ceva mai schimbat in ceea ce privesc personajele.Este posibil sa povestesc din perspectiva si lui Sasuke,dar cel mai mult va fi la Sakura ca ea este personajul principal. Destul cu vorba sa trecem la fapte: Domnisoarelor si cavalerilor lectura placuta:X:

Varsta minima: Nu conteaza
Gen: actiune, romanta
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: critica avansata



Disclaimer: Nu detin nici un personaj - inafara de cele create de mine - ce ii apartin lui Masashi Kishimoti din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.

Cap 1 "Dupa multi ani revin acasa (part 1)"


SAKURA:
Din nou ma mut, niciodata nu am avut liniste, un loc stabil. Offf...m-am plictisit de atatea mutari. Mereu mi-am schimbat locuinta, pot spune ca stiu toate colturile lumii. De cand eram mica sunt “mereu pe drumuri”; din cauza parintilor mei care niciodata nu au avut un job stabil sau nu erau multumiti de conditii si asta ma afectat si pe mine si pe sora mea in mare parte, mai ales la scoala.
Imi era si inca imi este greu sa ma acomodez cu noul colectiv, niciodata nu am terminat gimnaziu intr-o singura scoala, iar acum nu voi termina liceul, pentru ca din nou ma mut. Parintii mei nu m-au inteles si nici nu cred ca o vor face vreodata, mereu imi ziceau “Esti cea mai buna si tu poti. Stim ca nu ne vei dezamagi” ; aceste vorbe imi rasuna in minte, mereu am fost considerata fata tocilara si urata. Nu am avut prieteni prea multi, defapt ce spun, o singura persoana vorbea cu mine, dar a plecat, iar fosti mei colegi vorbeau cu mine doar daca doreau o tema sau sa ii ajut la teste, deoarece eu eram “tocilara clasei”. De ce spun asta? Simplu. Eram numita tocilara, pentru ca aveam note numai de zece si rareori noua si eu eram singura care mergea la concursuri si castiga ori locul intai ori locul doi, raspundeam chiar si la cele mai dificile intrebari si in timpul liber citeam sau o ajutam pe mama la servici si in felul asta faceam si eu niste bani si capatam si experienta, iar acuma sa va lamuresc de ce mi se spune si “urata”; asta din cauza aspectului meu. Ochii mei verzi ca iarba proaspat iesita de sub zapada sunt acoperiti de o pereche de ochelari cu lentilele cat rotile de la masina, iar pe dinti este pusa o bucata de sarma pe care o detest, dar necesara din punctul de vedere al parintilor si numita aparat dentar. Paru meu lung si roz ca florile de cires proaspat “nascute” e impletit aproape mereu sau prins intr-o coada de cal si doua suvite cad usor pe chip, iar fruntea mea lata e cireasa de pe tort. Pielea mea fina si alba ca zapada este acoperita mereu de haine fara nici o forma si largi, iar culorile sunt triste si posomorate, deoarece din punctul meu de vedere eu nu am corp frumos, chiar daca anumite rude ale mele nu sunt de aceiasi parere ca si mine . Va intrebati de ce le dau ascultare parintilor mei si de ce nu ma gandesc la mine si la aspectul meu, asta deoarece ei doresc ca eu si sora mea sa avem un viitor stralucit si acum cea mai mare prioritate a noastra este invatatul si sa dau la facultatea de medicina sau drept, deoarece sora mea in toamna incepe facultatea de drept. Chiar daca imi place foarte mult sa desenez haine si mobila si pot spune ca am talent, nu doresc sa le frang inima si visurile parintilor de a ma vedea o fiinta importanta in aceasta lume care se chinuie sa traiasca; nu pot spune ca medicina sau dreptul nu imi plac, dar totusi adevaratele mele vise raman ascunse in cele mai intunecoase locuri si scrise pe o pagina din jurnalul meu.
Acum, dupa multa vorba, cred ca e cazul sa va spun si numele meu. Ma numesc Sakura Haruno si am saisprezeceani, dar peste o luna jumate implinesc saptsprezece ani, mai exact pe saisprezece octombrie si sunt zodia balanta, deci banuiesc ca va-ti dat seama ca sunt o fire mai pasnica si nu caut conflicte si planeta guvernata este Venus. Ca tot am spus ca am o sora, atunci cred ca ar fi cazul sa va zic si despre ea ceva. Numele ei este Konan Haruno si are nouasprezece ani impliniti acum o saptamana, pe zece august. Ea are parul albastru ca marea in timpul furtuni, scurt pana la umeri si ochii sunt albastri ca cerul, si te calmeaza imediat. Are un corp frumos si stie sa se puna in valoare spre deosebire de mine, mereu imi spune sa o ascult si sa fac o schimbare in viata mea, dar cum sunt incapatanata nu ii dau dreptate si spun ca nu am nevoie. Cu toate astea ne intelegem de minune, ne ajutam, ne consolam una pe alta si de cele mai multe ori ea este cea care ma consoleaza pe mine si imi ofera sfaturi.
Dupa cum spuneam la inceput sunt in drum spre noua mea locuinta, avand in vedere ca pana acuma am locuit in mai multe orase: Londra-un oras frumos, pacat de vremea posomarata,uneori, exact ca si mine-; Miami-nu prea m-am dat in vant, chiar daca erau alte fete mereu se duceau la petreceri si la plaja, deci preferam Londra-, Berlin-inca sunt fascinata de legenda lui “Un ursulet in pragul regasirii”- si ultimul oras, cel din care am plecat New York.
Acum ma mai despart doar cateva ore de noua mea casa si din cate am inteles de la mama,Kyoko Haruno -o femeie de treizeci si noua de ani, desi pare una de douazeci, cu parul rosu spre visiniu, chiar culoarea unei visine bine coapte si cu ochii verzi ca si smaraldele. Este o femeie de admirat, arata si bine si este si sufletista, iar acum sa angajat ca medic dermatologic, exact ceea ce ii place- ca aceasta este mutarea definitiva, iar tata, Hirashi Haruno- un barbat de patruzeci si doi de ani, chiar daca nu pare, cu parul saten si ochii de culoarea cerului noaptea s-a angajat la o firma de mobila, din cate am inteles MobLux, la departamentul de finante- mi-a zis ca ne indreptam spre Konoha, orasul in care eu m-am nascut, deci trebuie sa privesc partea pozitiva a lucrurilor.
Deci Konoha sosesc...
~VA URMA...~

http://i195.photobucket.com/albums/z291/.../Konan.jpg[/IMG][/img]- Konan Haruno
http://i166.photobucket.com/albums/u109/...ytwbd2.jpg[/IMG]-Kyoko Haruno, mama sakurei
http://i745.photobucket.com/albums/xx95/...rt-boy.jpg[/IMG]-Hirashi Haruno
[Imagine: h8v.gif]
 



Răspunsuri în acest subiect
Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa - de Rose ^^ - 08-02-2011, 12:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suspine de singurătate Buubz :) 12 4.074 28-12-2011, 03:05 PM
Ultimul răspuns: Buubz :)
  Ehe, prima si singura mea poezie... :)) Black Rose 2 2.601 04-12-2011, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Floare de Lotus[+16] Piersicuta 14 8.749 12-08-2011, 04:16 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  O floare de Iris Acadea' 6 5.575 13-01-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Frumoasa din Garsoniera Adormita si Printul pe Motocicleta Neagra Selena. 2 3.985 16-09-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 11.990 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)