Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Floare de Lotus[+16]

#11
Supans. Aoleo! Vreau next neaparat.

Deci.. dear Elz-chan, ne intalnim din nou la un alt fic minunat de al tau. Deci.. ideea cu Yakuzza am mai vazut-o dar nu cu chiar asa de multa bataie. Saraca Sakura ce face cu ea. Asa.. lasand asta. Naratiune ai. Este la locul ei si probabil sti deja ca narezi foarte frumos. Dialogul deloc mult si deloc sec. In cantitati potrivite si nu plictisitor. Descrierea este la locul ei dupa parerea mea si sta chiar foarte bine unde este. Greseli de tastare nu cred ca am vazut.. ca deobicei nu m-am uitat dupa ele. Actiunea nu este fugarita de nici o gaina cu cravata si asta sti ca este bine. Ca deobicei lucrezi ordonat si sti ca imi place.

Te astept cu nextul
Bafta si multa inspiratie in continuare.

Bye, bye!
:bye:
Debb.<3

#12
Yeah Thx for comm's, acest next nu e asa stralucit^^ Anyway, Hope you like^^

Capitolul 4.Un sarut furat
,,In urmatorul moment...''

Incepe sa ma mangaie pe fata. Eu strangeam din ochi crezand ca o sa ma plezneasca pentru ce am facut aseara, dar nu, in schimb aud o bubuitura. Motivul era ca Sasuke a scos din boxeri un pistol si a impuscat prostituata din spatele lui. Tanara nici nu contientiza ce se intampla si primeste in cap un glont cat toate zilele, ehh, asta e asa ajung toata prostituatele de 3 lei, s-au mai bine zis: toate prostituatele lui Sas'ke sunt omorate asa. Imi deschid ochii mei verzi si tristi si sunt intampinata de ochii lui negrii care nu exprimau mai nimic niciodata.
-Domnita, imbracate, mergem in vizita, spuse acesta pe un ton ,,lasa-ma sa te las''.
Abrob robotic din cap, si ma urc scarile rapid, parca as fi fost in cursa contra-cronometru. Ajung in camera ,,mea'' si raman pe ganduri la ce s-a intamplat aseara, un sentiment de melancolie ma acapareaza, iar durerea incepe sa imi franga sufletul.
Imi duc mana spre umar, unde se afla floarea de lotus, si incep sa plang amar. Ma durea, nu numai corpul, ci si sufletul. Imi facea inima tandari cand il vedeam cu altele, cand ma batea fara pic de mila, dar eu in fond si la urma urmei, eram o simpla sclava. Imi scutur capul de gandurile acelea oribile si ma indrept spre dulapul cu haine, lacrimile inca udandu-mi fata. Ma dezbrac de tot, raman nud, si imi i-au o lenjerie alba din dulapul . In timp ce imi cautam o rochie potrivita aud un fluierat din tocul usii, eu speriandu-ma si incercand sa ma acopar.
-Nu e nimci o problema scumpo, la un moment dat o sa te vad in toata splendoarea ta.
Imi iau o rochie albastru marin lunga pana in pamant, despicata pe piciorul stang, cu o funda batuta in pietre swarosky asortata cu o pereche de sandale simple albastre cu toc de 10 centimetri. Mi-am rotunjit usor varfurile parului ca sa par putin mai matura decat sunt ceea ce era garantat din cauza conditiei mele fizice si bustului generos. Apoi ma mai uit o data in oglinda si pasesc pe hol, unde ma asteapta Itachi gatit la 4 ace. Il iau de brat si acesta ma conduce jos la Sasuke care se plictisea de mama focului.
Sasuke se uita mirat la mine, usor miscat de frumusetea mea, zambind usor provocator. Ma i-a tandru de mana si ma conduce la masina urmand destinatia casa Contelui Gaara von Hiusen.
...............................................................................................................
Intr-o ora am ajuns la destinatie. Cobor provocator din masina si raman stupefiata. Casa era uriasa, cu 3 etaje toata in culoarea unui mov spre alb, cu piscina, o limuzina alba parcata in fata grandioasei vile, o gradina de trandafiri roz si cel mai maiestos era un cires urias tocmai in spatele curtii.
-Domnisoara Haruno, inchideti gura, intra muste, se aude o voce masculina, sensuala si foarte foarte frumoasa. Imi intorc cu greu capu de la cires si il vad...Gaara von Hiusen, cel mai sexy baiat al anului 2010, cel mai bogat om din lume, cel mai bun getilom si cel mai mare hot de inimi. Era imbracat intr-o camasa neagra si niste blugi, se pare ca baiatu nu astepta musafirii.
Ne invita sa facem un tur al castelului sau, eu fiind incantata de idee. Se pare ca, acest castel dateaza din 1834 si are o mare importanta istorica, si este una din marele castele ale lumii. Nu stiu cum de in tot acest timp, de plictiseala pentru Sasuke, eu am fost asa de receptiva, ascultand fiecare cuvant pe care contele il zicea, raspuzandu-i la intrebari din istorie, cred ca l-am miscat si pe el, era doar cultura generala, nimic mai mult. Cat despre domnul ,,macho-man'' de langa mine, un pervers ca deobicei, tot turul s-a uitat ba la decolteul meu, ba la fundul meu, muscandu-si buza inferioara, nu mai zic ca atunci cand il intreba ceva Gaara parca il trezea din morti. Oricum nu mai vreau sa imi fac nervi cu el, dar treaba e ca... am inceput sa ma atasez de conte, iar cand sunt cu el il uit pe Sasuke, uit durerea si suferinta, si parca sunt numai eu si el.
-Domnisoara Haruno, imi acorda privilegiul sa ne plimbam in gradina? spuse acesta timid si mi se pare ca imbujorat.
-Desigur Conte, spun eu cu o oarecare veselie in voce.
Il urmez indreaproape pe conte pana la iesirea din castel, unde sunt intampinata de frumosul miros al trandafirilor. Simt ca cineva ma i-a de mana, acela este Gaara, dar nustiu cum, nustiu de ce, inima incepe sa imi bata asa cu putere si rosesc puternic in obraji. Se apropie de trandafiri si smulge unu, chiar cel mai frumos, si mi-l pune in par. Se apropie de mine, mai aproape, mai aproape. Inima incepe sa imi bata cu putere, ori eram rusinata, ori eram emotionata, nu stiam ce se intampla cu mine, imi venea sa plang, si nu stiam de ce. Intr-un final ajunge aproape de buzele mele si le saruta, s-au cel putin asa cred pentru ca am inchis ochii in momentul acela. Simt cum ma busca de buza inferioara vrand sa intre-deschis gura, iar atunci deschid ochii si...o nu...o nu, nu, nu, nu!!! Sasuke admira frumoasa scena dintre mine si Gaara! Ma eliberez din bratele lui si ii trag o palma lui Gaara, incepand sa fug spre baia de la parter, odata ajunsa o inchid, si ma trantesc pe jos incepand sa plang. Nu plangeam pentru ca l-am lovit pe Gaara, plang pentru mine, pentru ce o sa patesc acasa, o sa fiu batuta crunt de Sasuke, o sa fiu batuta cu pietre, cu toporul, o sa ma omoare. Las lacrimile mele cristaline sa curga, de ce l-oi fi lasat sa ma sarute? De ce am mers cu el? Imi i-au trandafirul din par si ii rup fiecare petala cu rautate, chiar daca biata floare nu a avut nici un amestec.

-Sakura, sunt Gaara. se aude din spatele usii maroni. Te rog iartama, nu am vrut a fost pur si simplu un impuls din inima. Nu am stiut ce fac, m-a ghidat inima. Sakura te iubesc! Te iubesc! Nu eu actionez ci inima mea, te rog nu fi nervoasa pe mine. Poti sa ma omori, sa imi iei tot ce am mai de pret, dar nu ma uri ar fi prea mult pentru mine, pentru inima mea, spuse Gaara, apoi o liniste mortuara se asternu, suspinele mele fiind singurele care se mai auzeau.

Stateam pe jos si plangeam, nu vroiam un prim sarut de la unul pe care il consider fratele meu, nu imi vine sa cred ca gandesc asta, dar imi doream unul de la Sasuke. Da eu pe el il iubesc! Incep sa plang mai rau, nu mai suportam viata asta, pur si simplu mi-o uram. Yakuza, Sasuke si acuma Gaara m-au distrus. Ultimul lucru care il vad si il aud este cum cineva incerca sa intre in baie, poate si din acesta cauza am lesinat, lipsa de oxigen ma afectat, cred ca de data asta chiar o sa mor.
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#13
heloo
Imi cer scuze ca nu l-am comentat si pe celalalt, l-am citit, dar am uitat sa las un comentariu. In celalalt era vorba de cruzimea de care a dat dovada Sasuke cand a batut-o pe Sakura, iar aparitia lui Itachi. Oare Itachi o place pe Sakura ? NU stiu ce sa cred, ce sa spun, ce sa sper. Acest capitol a fost mai frumos. De ce s-a purtat Sasuke asa ? Pune el ceva la cale, nu ar fi mangaiat-o pe Sakura fara un motiv, la cat de malefic este cred ca a facut asta ca sa mearga acasa la Garra. Dar Sasuke nu a profitat de Sakura ? Nu stiu. Mi-a placut ambele capitole, si asta si cel de data trecuta, au fost frumoase.


:bye:

#14
Hey...Sunt noua pe aici p sait,e fain,imi place...:D

Tia-m citit ficul si e tare,is curioasa daca Sasuke o sa se indragostesca d Sakura sau Gaara o va salva p Sakura d Sasuke...:?...oricum astept urmatorul capitol daca il continui bine inteles...oricum bafta...:*..:):D

#15


Buna dulceatza,


Am venit si eu pe la ficul tau caci tilul ma atras cam demult mi`am propus sa vin sa`l citesc dar mereu m`am luat cu alceva si.... Cat despre fic e destul de frumos. Ideea.... nu discutam despre ea -.- . Descrierea pot spune ca nu lipseste, actiunea nu e grabita iar dialogul nu e sec si nici in xeces. Sakura a fost batuta cu cureaua? hmmm....dragut si eu am avut ideea asta( se pare ca gandim la fel) :D. Oricum, astept continuarea si sa ma anunti:-h
Acest comntariu este scris de unica Sho-Yo ^&#!
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Cea mai retrasa si singura floare este si cea mai frumoasa Rose ^^ 136 87.773 11-06-2012, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  O floare de Iris Acadea' 6 5.554 13-01-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  O floare de cires si iubirea trandafirilor roz(sakura and sasuke) Shilpa 5 11.983 15-09-2008, 09:11 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)