Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Crezi că există un portal și spre inima ta ? ( +16 *yaoi* )

#1
Tip Critică : Idei / Gramatică / stil / Limbaj/ Formă



Alexander P.o.V - Mi-a furat primul sărut !



Iată-mă în sfârșit in curtea școlii . Sunt Alexander Minuori . Mama mea e din Tokyo , iar tata din Londra .. așa m-am ales cu așa un nume , dar mulți prieteni mă strigă Neko , pentru că sunt una . În lumea noastră nu sunt oameni , ci doar creaturi ori drăguțe ( ca mine bineînțeles ) dar și vampirii , vârcolacii - ca doi dintre prietenii mei : Kyuu - chiar dacă e numele așa , e totuși un băiat , și iubitul său , Yumichika . Trăiesc intr-o lume .. ciudată , referindu-mă la școală . Mulți dintre colegii mei cred că homosexualitatea este normală .. yuck .. câte o dată mă întreb de ce nu ar exista altă lume , in care pot merge , unde toți să fie hetero și să nu mai văd atâtea porcării prin clasă . Merg în sala numărul II , unde învățam noi , clasa a VII-a D . Întârziasem , dar nu era nimic pentru că de obicei , iau note mai mari de opt . Când am intrat , profesorul era la catedră , predând Coreea sau Japonia , nu știu că n-am fost atent dar m-am scuzat si am mers la locul meu : ultima bancă din rândul al doilea de la fereastră ( în total sunt cinci rânduri în clasă ) unde mi-am scos caietul și penarul și am început să notez ce dicta ăla acolo ca un robot , tot ce mai lipsea e să fac și eu bip-bap-bo-bup . După ce ne dictă el acolo habar-nam-ce , nu notasem titlul , cere să se aducă harta Asiei . Hopa , cineva va fi ascultat . M-am relaxat , știind că nu voi fi eu . Chiar așa și a fost . La tablă au ieșit două dintre fete și Kyuu . Al naibii , eram gelos , el să stea cu atâtea gagicuțe lângă și nici măcar ... Ei , nu mai cotează . Timpul trecu repede . Se aude clopoțelul și sar din bancă ca un nebun .
- Minuori !!! se aude vocea gravă a profesorului . Spar că data viitoare ești gata , pentru că te voi asculta din tot ce am predat .
Cum?!Nu se poate asta , doar pentru că mi-am exprimat bucuria ? Ei na , și ăsta ... Am mormăit câteva înjurături cu gândul la ciul . În pauza de zece minute .. ce să fac ? M-am dus la rândul de bănci de lângă peree , lângă banca celor doi iubăreți . Chiar dacă sunt homofob , ei sunt prietenii mei și accept asta .Kyuu stătea pe picioarele lui Yumi , așa îi spun eu , su mâinile încolăcite in jurul gâtului său .
- Neko-kun , tu ce-ai să faci ? N-ai avut nici o „amică” dacă înțelegi ce vreau să spun . Spune Yumi . Ah , de șa începutul anului mă tot cicălea cu porcăria asta , nu înțelegea că nu vreau ?
- Măi omule , ți-am zis odată , lasă-mă dracu în pace cu chestiile astea . Te porți de parcă ar fi ceva .. nu-mi vine acum cuvântul.. spun eu fără să-mi dau seama că obrăjiorii mei deveniră roșii , ceea ce-l amuzase pe Yumi dar și pe prietenul său .
- Hai , băieți , gata .. și tu , Neko-kun , nu mai fi așa orgolios . se bagă una dintre coleguțele mele , Angelica . E din România dar are un accent perfect și este așa simpatică . Are niște ochișori mari și roșii , cu un păr lung , gri și un corp de invidiat .
- Bine păpușa , dacă tu vrei . spun privind-o zâmbind , iar ea plecă , dar nu înainte să mă plesnească și să-mi spună să nu mai fiu așa tâmpit . Săraca , la cât de fumușel sunt eu ... cred că era gata să leșine acolo .
In acest tip , când mă certam eu cu micuța Angelica , cei doi iubăreți nu dădeau doi bani pe persoanele din clasă și se sărutau . M-am ridicat din bancă , ce să vorbesc cu ei ? și exact când m-am așezat la locul meu directoarea intră pe ușă .
- Ce oră aveți , a- VIIa ? întreabă ea .
- Muzică , doamna . i-au răspuns mai mulți dintre băieți .
- Ia , luați-vă carabalâcurile ( ce expresie doamna .. vă rog ) și marș la casele voastre .
Doamna Valentina era o femeie de vreo treizeci și cince de ani , profesoară de chimie și o directoare super-tare . La ore e mereu amuzantă și toți avem numai 9 și 10 pentru că ea știe cum să predea , ca să înțelegem . Mai mult de jumătate de clasă începu să râdă și toți îi făcură bagajele in câteva minute , și eu de asemenea , numai că îmi așteptam prietenii .
***
În drum spre casă .. mergem mereu pe jos , chiar dacă e foarte mult de mers . Pălăvrăgim despre una-alta și timpul trece , numai când când plouă luăm taxiul toți trei . Nimic astăzi de vorbit .. plictiseală .
- Hai pe la templu . spun știind că acolo este un dulap despre care se spune că e un portal .
- De ce nu ? Mergem , Bear-Dear ?
- Ce zice Yumichiku meu aia face eu , îi spune Kyuu băiatului . Mă uit la el și nu pot să ma abțin să nu râd . Se uită la mine ciudat și-i zice ceva la ureche , nu îmi dau seama ce , dar Kyuu dă din cap în semn că da , dar a ezitat puțin și s-a uitat la mine cu privirea aia. . .de ” te omor ” . Ce? Ce am făcut ? Am dat din umeri , fără să știu ce avea să mi se întâmple . Fa o paranteză , am zis că suntem a VII-a nu-i așa ? Păi , la noi , in această dimensiune , de la zece ani stii deja dacă preferi fetele , băieții sau ambele sexe , dar te poți schimba dacă vrei . Si să revenim . Mergeam pe stradă , mai flueram la vreun fund , sâni , „legs” și altele când vedeam vreo fată de liceu . La um moment dat , Yumichika s-a oprit , fără să anunțe și m-am lovit de el . Mi-am ridicat capul , era inalt frate , semana cu unu de liceu , și l-am intrebat ce e . nu a zis nimic , ci s-a aplecat pâna fța lui a ajuns la același nivel cu avea . Ce jenant mi se parea să stau așa în public . Kyuu se uita la noi doi , zâmbind și fără să facă nimic . Nu era și el un pic gelos ? Sau mă rog , de ce m-ar interesa .. eu sunt heterosexual și așa voi rămâne !
- Yu.. am vrut să-i spun să se dea din fața mea , dar imediat ce am deschis gura , și-a unit buzele cu ale mele intr-un sărut , primul din viața mea . Nu știam ce să fac .. Eram ceva de genul : cum ? ce ? aaaaa ??? Mâinile și picioarele mi s-au topit de frică , probabil și fără să-mi dau seama am răspuns sărutului . Am tras cu ochiul la Kyuu , nu părea deranjat . Aaa . acum m-am prins , asta șușoteau ei . Mi-am stâns puterile după ce aproape rămăsesem fără aer și l-am împins .
- Ce dracu ai mă ? m-am șters la gură . Ce morții măti a fost aia ? am spus nervos , aproape țipând .
- Vrei să spui că nu ți-a plăcut ? Hai Alexander nu te mai preface și acceptă că ești bisexual . spuse el și își pune mâna pe umărul amicului său . Nu mai spune porcării , că mi-ai răspuns la sărut doar ..
-Daaa ? întrebă mirat Kyuu , care după reacția sa nu se aștepta la asta .
- Și ce ? spun și am început să mă depărtez de ei . Kyuu și Yumi chicoti și îl sărută pe frunte . Ce idiot doamne am fost .. Am doar paisprezece ani , ce .. ? După ce nu i-am mai văzut am început să alerg spre casă și când am ajuns acolo am urcat scările , era să cad aproape , mi-am luat cearceaful și m-am întins pe jos . Vreau să gândesc .


Pozele - le-am pus in spoiler pt. că mi se pare mai bine asa.
Alexander
[Imagine: ikutoanimeanimalguys419.jpg]
Kyuu - NekoVampire
[Imagine: nekoanimeanimalguys8431.jpg]
Yumichika - Urechile sunt defapt părul său . Îi place să le țină așa pt. iubițelul său .
[Imagine: nekoboyanimeanimalguys1.jpg]
Minunata Angelica XD -
[Imagine: wishlistshk.png]
My Blog - Visele pot deveni realitate. I am Killer!

[Imagine: akira_sig_01_2.png]



Răspunsuri în acest subiect
Crezi că există un portal și spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) - de ×Tα℮♏iᾔ× - 17-01-2011, 10:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.309 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.414 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.422 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Inima Diavolului Yami 8 5.456 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.624 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.725 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Inima fara speranta Hope 6 3.907 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.431 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  In dragoste nu exista limite... ~FreaKy and CuTe~xD 13 8.832 27-12-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.470 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)