Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O poveste de iarna [SasuSaku]

#1
M-am gandit sa scriu si eu un fic din moment ce imi place sa scriu, iar multi dintre voi m-ati impresionat cu fic-urile voastre. Acest fic va fi o provocare pentru mine..OKay..Sper sa va placa. Parerile voastre sunt binevenite. :D
By the way, va fi un fic despre Sakura si Sasuke. Voi pune accent pe Sakura dar in acelasi timp si pe amintirile ei.

Disclaimer: Nu detin niciunul dintre personajele din Naruto[in afara de cele inventate de mine] si nu profit de pe urma lor.

_______________________________
Capitolul 1: Visul


Ninge.Ninge in Konoha de cateva ore. Fulgii de nea cad intr-un dans nebun, atingand pamantul inghetat . Copiii din sat se bat cu bulgari, bucurandu-se de prima zapada din acel an. Panorama descrie un sat acoperit de zapada moale, ca o plapuma, desprins parca din vise. Satul parca prinde viata cu fiecare miscare. Satenii, imbujorati dar parca mai fericiti decat de obicei, muncesc de zor. Regele soare si-a pierdut din putere, devenind acum o bila palida ce atarna pe cerul albastru.
Toti satenii lenesi, care prefera sa evite contactul cu frigul, se odihnesc in asternutul lor, parca tinzand sa mai stea cateva minute in lumea dulce a viselor.
Dar poate ca nu toti se odihnesc....
Fara sa stie nimeni, Sakura parasise Satului Frunzelor de cateva ore bune. Dar de ce? Numai ea stie motivul...

In somnul ei zbuciumat, Sakura se lupta cu propia sa constiinta. In visul sau i s-a aratat o fata. Parul sau blond si ondulat, ii curgea pe umeri ca cea mai frumoasa cascada. Fata ei era alba ca spuma laptelui, iar ochii ei mai albastrii decat orice ocean sclipeau in intuneric. Trasaturile ei feminine ieseau in evidenta. Corpul acesteia se misca cu usurinta. Domnita purta o rochie alba si valuroasa, prin care i se putea vedea trupul firav. Aceasta visatoare o chema pe Sakura langa ea. Rozalia, se apropia de domnita cu oarecare teama, intreband-o :
- C-ce doriti de la mine?
- Draga mea, nu te speria. Nu-ti vreau raul. As vrea sa te ajut, numai daca doresti.
Rozalia aproba din cap.
- Daca inima ta iti mai apartine inca acelui baiat Uchiha, eu iti pot spune unde il vei gasi, cu conditia sa nu ii spui nimanui despre asta.
Sakura tresari imediat ce auzi numele. Domnita se apropie cu pasi usori din ce in ce mai mult de Sakura, soptindu-i incet la ureche...
Dupa ce termina ce avea de spus, domnita ii ura inca o data noroc Sakurei.
In urmatoarea fractiune de secunda, tanara se ridica cu repeziciune din pat. S-a dezmeticit putin si s-a imbracat cu costumatia ei obisnuita dupa care si-a pus o pelerina crem si prafuita cu o dunga rosie . Inainte sa iasa din incapere, s-a mai uitat inca o data la tabloul de pe dulap. Ochii sai au intalnit trei feţe cunoscute. O lacrima de margaritar ii brazda obrazul fierbinte la vederea unui baiat brunet cu ochii negri ce doreau razbunare. Dupa ce se linisti, mana ei fina risipi urma cea sarata de pe fata ei fina.
Rozalia pleca la drum, lasand in urma ei durerea amintirilor frumoase...



Astept pareri. ^^ Va rog nu ma menajati pentru ca este primul meu fic. Orice parere va fi bine venita. :) E cam scurt fic-ul dar vreau sa va tin in suspans pana la al doilea capitol unde o sa pun accent pe descriere >:) .



Răspunsuri în acest subiect
O poveste de iarna [SasuSaku] - de Mimi. - 03-01-2011, 07:22 PM
RE: Love like a snowflake - de Sayonara - 03-01-2011, 07:28 PM
RE: Love like a snowflake - de Mimi. - 03-01-2011, 07:51 PM
RE: Love like a snowflake - de Cookiesor - 03-01-2011, 08:25 PM
RE: Love like a snowflake - de Mimi. - 03-01-2011, 11:25 PM
RE: Love like a snowflake - de Love Girlls - 04-01-2011, 01:22 PM
Love like a snowflake - de Mimi. - 05-01-2011, 09:15 PM
RE: O poveste de iarna [SasuSaku] - de Cookiesor - 05-01-2011, 10:00 PM
RE: O poveste de iarna [SasuSaku] - de Miranda. - 05-02-2011, 07:19 PM
RE: O poveste de iarna [SasuSaku] - de Harona - 05-02-2011, 07:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 20.577 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iarna Magica[SasuSaku] xD Wolfx 4 4.332 23-12-2009, 01:18 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Poveste SaSuSaKu Kuk! 5 7.593 21-10-2009, 09:54 AM
Ultimul răspuns: Sakura_night_girl
  Sasusaku-o poveste romantik :) anime_sexy_girl 12 23.457 11-12-2008, 08:49 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)