Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale

#9
Am sa urmez exemplul lui Nya, poate reusesc sa ajut pe cineva 4

1.Bradul Magic - Focalizarea nu este tocmai cea mai fericita, iar cadrul e un pic dezordonat. Cand vrei sa surprinzi un detaliu, renunta la blitz. Aici de exemplu atrage atentia stralucirea aia din fundal, de la beteala.Anyway, imi plac culorile, dar parca-s prea multe intr-o biata poza 4 Cat despre tema, Craciunul tine de iarna,dar e indirect,cumva.
2. Carare spre cabana - E prea putin luminata, dar asta probabil nu este vina ta. Imi place ca surprinde iarna in adevaratul sens al cuvantului.Still, in partea dreapta, e o zona mai verde si mai neclara [ce tine de partea tehnica]. In esenta imi place,desi nu prea are un cap si-o coada. ^^ [am ruinat complimentul]
3. Dear December - cu perspectiva ai o mica problema, nu ai privit perpendicular gardul ala si e un usor dezechilibru. Oricum, imi place per total, zapada and stuff. Pare-mi-se ca observi bine detaliile si le pui in valoare ca atare. Still, semnatura aia strica toata faza. wtf, se presupune ca autorii sunt anonimi. So,next time, semneaza-te cu Anon =]]
4. First snow - WTF. Really, WTF? E awesome,din punctul meu de vedere. Desi,erm, nu prea bate spre iarna. Oricum, culorile sunt super faine [ ce aparat ai? ] O singura obiectie, in principiu: sus e prea mult spatiu, iar jos tai din plante,propriu zis si nu se mai realizeaza echilibrul. Acum, daca luai de jos cadrul, parea endless si prea incarcata. Anyway, e ceva in neregula cu incadrarea.
5. Freedom - e asa..simpluta. Ok, surprinde bine tema, e iarna, e zapada, etc. Anyway, pare cumva plata. N-are nicio bucatica de cer, de linie a orizontului, nimic. Arata mai mult a desen decat a fotografie. Catelusii sunt cute [ vreau si eu ]. Anyway, puteai surprinde relativ aceeasi scena din alt unghi si avea alt impact.
6. Green and White - Asta-mi place. E clara, simpla, la subiect. Macro,right? Still, te puteai duce mai spre varful crengutei, sa focalizezi pe ea din alt unghi. Parea mai complexa asa, si creea un alt efect 4 Puteai apropia cadrul un pic mai mult, ca asa focalizeaza doar pe mijloc,daca poti observa. Varful si baza sunt kind of blury si arata ciudat. Oricum - bravo ^^
7. Greutate - Macro indeed[cred]. Lumina e prea slaba, nu se intelege mare lucru din fotografia asta,din punctul meu de vedere. E bine focalizata,totusi. Lipsa luminii a ruinat tot potentialul :p
8. It used to be - Unghiul e ciudat, parca se prabuseste parcul. Crengile ocupa prea mult din cadru, pointless.Pe de alta parte, respecta tema and stuff. Again, prea putina lumina - aici nu cred ca aveai ce sa faci, ca ningea4
9. Labirint - e facuta noaptea si e destul de creepy. Ok, e in tema, dar se pierde repede in intuneric, nu prea vad ideea acestei fotografii. Salveaza cat de cat unghiul si faptul ca e incadrata in plantele alea cu zapada pe ambele parti.
10. Lacrima agatata in brad - Nu ai folosit macro mode, nu prea e lumina pe acolo, iar blitzul strica toata afacerea. Really, nu se intelege mare lucru din beteala aia, globul apare creepy. [Sau e facuta cu telefonul, si atunci se explica partea calitativa]
11. Lumina sperantei - E cute. E un peisaj, nimic complicat. Still, mi se pare ca e prea mult cer si prea multa zapada jos. Puteai accentua zona cu brazi and stuff.
12. Muntii Iernii - Peisaj iar. Prea mult spatiu si sus si jos 4 Imi place, e in tema, dar n-are nimic mai special.
13. Valea Prahovei - Soarele in fata strica abolut tot, in orice poza. Cam atat am de zis aici, ca soarele e singura chestie care-mi atrage atentia.

well, topul meu -

1.First snow
2.Dear December
3.Green and White



Răspunsuri în acest subiect
RE: Photo of the month ~ Ediţia I ~ Votarea. - de *ILY Yaoi Maniac* - 01-01-2011, 01:12 PM
RE: Photo of the month ~ Ediţia I ~ Votarea . - de Jigoku - 02-01-2011, 12:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.950 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. Ang. 7 4.110 26-12-2011, 12:10 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.670 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie ~ Vot + Rezultate. AlerimxD 9 5.070 31-07-2011, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Rain
  POTM ~ Editia a II - a Nya. 23 10.407 02-06-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Utlaning
  POTM ~ Editia a IIIa. Votarea. AlerimxD 4 3.501 30-03-2011, 08:07 PM
Ultimul răspuns: Utlaning
  POTM ~ Editia a IIIa. Intrari. AlerimxD 14 8.137 15-03-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Flash
  POTM ~ Editia a II - a ~ Votarea Nya. 9 5.286 12-02-2011, 08:17 PM
Ultimul răspuns: Mhiet'e
  Photo of the month ~ Editia I ~ Intrari . AlerimxD 18 11.598 29-12-2010, 10:35 PM
Ultimul răspuns: Auburn.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)