Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele unei prieteni

#10
Va multumesc de comentarii si nu m-am suparat, de fapt chiar aveam nevoie de critici constructive.Niste prieteni mi-au citit fan faic-ul si au zis ca e dragut,iar daca stau si ma gandesc chiar nu avea actiune, am preferat sa stau si sa descriu tot felul de lucruri care uneori nu aveau importanta,oricum sper sa devin mai buna:D
Uite si continuarea:
PARTEA 6:Misiunea
In scurt timp ajunge la scoala si o i pe hlolurile gallagioase.Cand ajunse in clasa ii saluta pe cei prezenti in clasa, insa ignorandu-l complet de data asta pe Alex care ramase putin mirat.Nu dura mult si ora incepu si trecu destul de repede.Imediat ce se suna Yuri iese din clasa,Iar Alex il urmari sa vada unde se duce.Yuri se ducea doar pe acoperisul scoli, iar Ella se vedea ca il astepta.
-Si cum o sa facem noi asta?intreaba Ella
-Cu indemanarea care ne-am nascut fiecare!spune Yuri
-Ce mai raspuns!?!spune Alex ironic
-Cu un plan bine pus la punct!se aude o voce de barbat din indepartare.
Cei trei isi intorc privirile si vad o persoana destul de cunoscuta, era profesorul Kay care isi fuma tigara linistit, apoi se indreapta spre copii:
-Deci s-a gandit pana la urma cineva sa afle mai mult despre mutanti....hmm niste copii!?!continua acesta pe un ton ironic
-De ce domn` profesor?Parem chiar asa de nesemnificanti?intreaba Ella
-Nu chiar!Insa slujba asta de profesor nu e de mine,iar eu sunt unul dintre mutanti pe care ii cautati.
-Deci tu sti unde sunt fisierele nu?intreaba Alex
-Da!Si am sa va ajut sa puneti mana pe ele, ce parere aveti?
-De acord.spune Ella
In scurt timp orele se sfarsira,iar cei trei erau in fata intrari asteptandu-l pa profesorul Kay.Acesta in scurt timp veni, dar cu o dubita ce scria pe ea ''Cel mai rau cosmar pentru gandaci''.Ei se uitau cam ciudat, nu se asteptau la asta ci la ceva mai spectaculos.El coboara din masina si le spune copiilor:
-Haideti, avem de lucru la o petrecere si de furat niste arhive!
-Cu asta vom da noi ''spargerea''?!spune un pic ironic Alex.
In scurt timp au ajuns la destinatie,iar ei coboara din masina aranjati gata pentru petrecere si cu planul pine pus la punct.Profesorul ramane in masina si ii monotorizeaza cu aparatura din rulota,iar cei trei intra la petrecere folosind niste invitati false, create de profesor.Inauntru totul era aranjat cu gratie, iar cei trei raman putin pusi pe ganduri cum vor reusi sa ia pana la urma arhivele,intr-o casa atat de mare.Cu usurinta cei trei se strecoara printre invitati ca gardieni de la petrecere sa nu observe nimic.Kay monotoriza pozitia lor in casa si cu ajutorul a cateva camere video atasate in costumele copiilor putea vedea ce se intampla.
La un moment dat Kay observa ca gazda isi face aparitia si ii spune prin statie Ellei:
''Ella, strecoarate pe langa gazda si incearca sa tragi de timp ca Alex sa poata sa plece spre birou unde sunt datele''
''Am inteles''
Insa nu prea functionase asa ca Yuri ntra in joc si invita o tanara sa ii acorde un dans,reusi sa atraga atentia,iar Alex se strecura pe un hol lung care parea nesfarsit.Nu merse mult si din indepartare se auzeau niste pasi.Nelinistit Alex reusi sa se strecoare inr-o camera mica,atunci Kay il contacteaza:
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Răspunsuri în acest subiect
Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 07-12-2010, 11:03 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 08-12-2010, 09:39 AM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 08-12-2010, 09:29 PM
RE: Misterele unei prieteni - de Aly - 08-12-2010, 09:56 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 19-12-2010, 07:03 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 19-12-2010, 08:09 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 14-01-2011, 09:03 PM
RE: Misterele unei prieteni - de Beatrix LaVey - 14-01-2011, 10:36 PM
RE: Misterele unei prieteni - de MaDy^^ - 22-03-2011, 04:24 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 08-04-2011, 11:30 AM
RE: Misterele unei prieteni - de MaDy^^ - 09-04-2011, 09:14 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.137 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 3.001 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Misterele intunericului [Renee x Yoko] starnight 65 31.355 10-01-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Prieteni sau amici? Make-a-kiss 5 4.388 27-01-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Make-a-kiss
  Toti avem nevoie de prieteni... azami 13 8.846 16-11-2008, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Hana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)