Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce crezi despre fan ficul meu?
Soooper tare
57.14%
4 57.14%
Nu prea imi plce
42.86%
3 42.86%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Prieteni sau amici?

#1
I hope you like it!!:zuppy03:
Da...Mania aceea pentru sasusaku!4EVER
offfff![posturi unite]
S-a intors?


Intr-o dimineta insorita..Sakura sa gandea sa inceapa o zi cu totul diferita pana cand o bubuitura se auzi in padurea Konohai.Yamato i-a strans pe studenti si au mers impreuna spre padure.
Spre mirrea lor,mai ales lui Naruto si a Sakurei Acolo era Sasuke.
-Sasuke?!?strig rozalia.Can se apropie il vazu ranit,debea debea daca mai putea respira pana cand scoase un scrancet de durere.Yamato l-a carat in spte pe Sasuke pana la lociunta lui Sakur ca sa-l vindece.Acesta se pregti foarte bine pentru ca ranile erau foarte adanci.Acolo ajunse Kakashi,Ino,Hinata si Naruto care se rugau sa-si revina.Dupa vreo ora Sasuke incepu sa-si gesticuleze semne din maini cum ca i-ar fi sete.Ino duse un pahar cu apa si inmuie un prosop in apa si il dadu Sakurei.cesta ii atinse cu un deget buzele catifelate ale brunetului.Ceilalti au plecat numai Sakura a ramas ingrijindul in continuure pe Sasuke.
Dar aceasta se gndea dac o va prasi dinou...dac va ramane si dca va fi la fel de rogant.Dar ceva era sigur.Sakura mai avea sentimente pentru brunet dar nu dragostea si amicie.Dar isi pune intrebari numai la cre Uchiha putea sa raspunda...Can dintr-o data personalittea ei spuse:
"Sunt sigura ca va ramane dupa cate ai fcut pentru el...Si inca il mai iubesti nu?"
"Termina nu poti tace vre-o secunda?Nu nu-mi place si nici el pe mine.Acuma nu mai avem legaturi intre noi!"
"Dar de ce tii tt de mult sa-l vindeci?Sti Sakura,ca eu stiu tot ce gandesti"
"Off...ai dreptate!"Dialogul se incheie cand Sasuke deschise ochii unpic cate unpic si intreba nedumerit:
-Unde sunt?Huh?SAKURA?

#2
Sa vedem ce avem noi aici...in primul rand ai foarte multe greseli de tastare si de ortografie:
~mirrea - mirarea
~mai ales lui Naruto - mai ales a lui Naruto
~strig rozalia - striga rozalia
~Can - cand
~debea debea - de-abia
~in spte - in spate
~pana la lociunta lui Sakur - pana la locuinta Sakurei
~sa-si gesticuleze - sa gesticuleze
~duse - aduse
~cesta - Aceasta
~ii atinse - atinse (fara ''ii'')
~ingrijindul - ingrijindu-l
~in continuure - in continuare
~se gndea dac o va prasi dinou - se gandea daca o va parasi din nou
~dac va ramane si dca va fi la fel de rogant - daca va ramane si daca va fi la fel de arogant
~dar nu dragostea si amicie - dar nu de dragoste si amicitie
~Dar isi pune intrebari numai la cre Uchiha putea sa raspunda - Isi punea intrebari la care numai Uchica putea sa raspunda
~Can dintr-o data personalittea ei spuse: - Cand dintr-o data personalitatea ei spuse ( ai fi putut sa spui altfel aici...in loc de personalitatea ei, de exemplu vocea ei interioara)
~ai fcut - ai facut
~vre-o secunda - vreo secunda
~Acuma - acum
~nu mai avem legaturi intre noi - Ar fi sunat mai bine daca ai fi spus ''nu mai exista legaturi intre noi''.
~de ce tii tt de mult sa-l vindeci? - de ce ti atat de mult sa-l vindeci?
~Sti - stii
~deschise ochii unpic cate unpic - deschise ochii putin cate putin

Nu uita nici sa pui virgule atunci cand trebuie...sunt sigura ca daca nu te-ai grabi cu tastarea ai avea mai putine greseli si te vei perfectiona...
Inca ceva...incearca sa dezvolti propozitiile sa nu mai fie atat de scurte...

Iti doresc succes cu urmatorul capitol (si sa fie mai lung pentru ca acesta a fost prea scurt)...Astept continuarea asa ca ''Gambate!''

Sayonara! :bye:
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!

#3
Hello!M-am gandit sa trec si eu pe la fic-ul tau...Capitolul(presupun ca e un capitol) e cam scurt si are multe greseli,pe care I_just_love_Yu-gi-oh deja le-a enumerat mai sus.Si nu prea inteleg ce povestesti tu acolo...Cam asta ar fi tot!
Astept continuarea!

Ja ne!

#4
capitolul 2:
Ura?Sau falsitate?


Dupa ce rozalia ii raspunse logic,brunetul pleca multumindui acesteia.
"Offf...De ce tu?Sti defapt noi.."Egoul Sakurei nu termina propozitia ca fu intrerupt de rozalie enervata la culme.
"Ce?Ma lasi?Nu poti tace?Nici un minut macar!?Te rog!Am multe intrebari far raspuns la care numai Sasuke poate raspunde!
"De exemplu?"intreba egoul rozaliei
"De ce s-a intors,de ce nu mai e att de rece?Si multe altele"
"Nu crezi ca Uchiha te place?"
"De unde ai scos o idiotenie ca asta?Nu-mi vine sa cred!
"Dar tu il paci,Iubesti!"
"O dat,de mult!Acum nu mai exist pentru mine Sasuke!Nimeni!Lasa-ma!"Se rasti Sakura spre egoul ei.
Aceasta cobora si vazu pe scaunul din bucatarie camasa brunetului.Aceasta o impaturi si o puse in ruscas sa i-o dea maine.Aceasta se indrepta spre dormitorul ei aruncanduse in patul moale.Se gandi o vreme pana cand isi puse castile la urechi si se las indrumata de muzica.
Adoua zi niste ochi nergi ca taciunile se deschisera.Era chiar Uchiha ce se trezise.Nu stia ce cauta in aceea camera..Sau ce e acea camera.Pana cand un gand ciudat il fremata..
-Ce s-a intamplat aseara?Cum am ajuns aicia?Oricum..Ma duc la scoala poate ma ajuta cineva.
Cat brunetul se indrepta spre baie,mai departe de 2 strazi rozalia alegea cu ce sa se imbrace.
-Hmm...Asta?Nu!Sau asta?Nu e prea mult galben..Pana cand Sakura gasi o camasa mov cu dungi roz.Se imbrca cu niste blugi si isi lua rucscul si pleca spre scoala.Acolo pe drum spre mirarea ei se intalni cu faimosul si stersul Uchiha!
-Buna Sasuke!spuse rozli plictisita de moarte uitanduse drept inainte fara sa-l priveasca pe Uchiha.Acesta isi indrepta privire catre fata Sakurei si ii spuse inghitind in sec:
-Te-ai schimbat!Nu mai esti cu ochi dupa baieti..Si nu mai esti plangacioasa.Spuse Sasuke zambind.Dar la auzul acestor cuvinte rozalie se supara si nu ii raspunse.
-Ce s-a intamplat dupa ce am plecat?
-Poi fiecre ne-am antrenat cu Sanini dar n-am fugit de partea raului.spuse Sakura iritata de spusele Brunetului mai devreme.
-Cu cine s-a antrenat Naruto?
-Cu Jiraya..de ce?Probleme?Dar tu..to cu Orochimaru?
-Da:pfiu:Si cu echip mea.Sasuke vazand ca nu o intereseaza pe aceasta despre el isi indrepta privirea catre cer si incepu dinou sa vorbeasca:
-Sti..Ino?Ati rama..Si nici nu termina propoziti bine c o voce cunoscuta se apropie de ureche.Era nimeni lta decat Ino care filtra cu Sasuke.
-Aha..Uite-o pe Ino!Intrebai daca mai e indragostita..Nush?De ce?Intreab-o pe ea!
-Buna Sakura!Spuse Ino cu un zambet in coltu` gurii...
-Ahamz..Ce a mai facut Naruto?Oricum a fost soooper!
-Da:XSpuse Ino incantata!Dar Sasuke era singurul nedumerit...
-Naruto?
-Lasa!Spune Sakura cu o voce rece.PaPa!spuse Sakura afisnd un zambet fals:bye:
Dupa ce Sakura pleca mai departe Ssuke o intreba pe Ino ceva..ce era ciudat-_-
-Ino..Skura a suferit dupa ce am plecat eu?
-D!Normal..Ce intrebare...:??
SF EPISODULUI!
Da am incercat sa reduc din greseli si am tinut cont de sfaturile voastre!Multumesc^_^o//o:bv:Soonteti cool^_^

#5
am revenit si eu aici dupa mult timp de lenevit gomen:)
deci ce pot spune despre ficul tau.....e cma incomplet
actiunea se petrece cam repede,nu ai descriere si sunt unele paragrafe dak pot fi numite asa in care nu inteleg ce se petrece
dialogul e cam sec si incomplet,iar aici la ultima parte nu am inteles deloc care e faza cu naruto
ai mare grija la toate acestea sunt esentiale ai multe greseli de tastare si nu are un aspect prea frumos atunci cand citeste cineva se vede destul d enasol
so eu iti urez succes si sper c anu vei lasa fiucl ptr ca te criticam noi...asa ajungi departe;)
bye sia stept continuarea succes;)

#6
Sigur ca nu il voi lasa oricum incerc sa ma perfectionez avand in vedere ca este primul meu fic(nu numai depe acest forum..ma refer la tot)o//o:)Totusi voi imi dati sfaturi^_^n-m de ce sa ma supar si o sa pun continuarea joi sau miercuri ok?:victorie:Oricum si eu imi recunosc greselile:):ask:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.257 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.977 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Toti avem nevoie de prieteni... azami 13 8.754 16-11-2008, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Hana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)