Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele unei prieteni

#5
-Sa sti ca ai dreptate.Eu...nu mai vreau sa traiesc!
Si atunci fata se indrepta spre balustrada si sari peste ea,dincolo de ea se mai afla un bloc din ciment foarte gros ce inconjura cladirea.Intinzandu-si mainile in lateral incerarca sa se arunce.Baieti speriati sar sa o impiedice.Alex sare si el peste balustrada si o ia de mijloc,iar Yuri dupa el.Incet o trag pe fata dincolo de balustrada.Stupefiati Yuri il ia la rost pe Alex:
-Bravo, desteptule...``Vrei sa te arunci de pe cladire?``buna idee!
-Hei,de unde vrei sa stiu ca ea chiar o sa se arunce?!
-Da cum sa nu?! spune Yuri ironic
Atunci fata incepe si rade.Ei ramasera cu gura cascata; fusesera trasi pe sfoara de catre o fata.Alex pierzandu-si cumpatul se duse la fata si o lua de mana violent,atunci Yuri sare sa il opreasca:
-Dai drumul Alex!
-Ai noroc ca esti fata,ca daca nu, o incurcai!
-Da-mi drumul!spune fata....Nu ma duceam asa departe daca macar te prefaceai ingrijorat!
-Si de ce sa ma prefac?o ia la intrebari Alex
-Ca sa nu ma arunc si sa ma iei la rost acum!ii raspunde impertinent fata
-Apropo cum te numesti?intreaba curios Yuri
-Ella Meyuri si fac parte din clubul de actorie al scoli!Voi?
-Eu sunt Yuri Eyre, iar imbufnatul asta este Alex Mey!
-Waw...unul dintre membri familiei Mey, cei mai buni in dezlegarea anigmelor!Si unul Eyre, cei mai buni agenti FBI al secolui.
-Ce?!?!?!spun cei doi in cor socati...De unde sti?intreaba Yuri
- Nu e un nume des intalnit!Dar cea, ce ma mira e cum de va intlegeti?Familiile voastre nu s-au inteles niciodata.
Se suna de intrare.Ella pleca de langa ei mergand spre scari pentru a ajunge in sala de clasa.Atitudinea ei, ii mira pe cei doi care ramasera fara nicio replica; atunci Alex o lua si el linistit spre scari.Yuri il urma destul de ingrijorat de cea ce spusese Ella.Ea stia mai mult decat se lasa la vedere.Alex ajunse in fata usi de la clasa,iar Yuri din neatentie se lovi de spatele lui.Alex se uita la el si vazu ca e ingrijorat,insa il lasa in pace si isi vazu de drum.Orele trecura, de bine, de rau si toti se pregatira sa iasa afara spre libertate.Iesind din scoala si mergand pe aleea ce ducea casa Yuri se simti urmarit de cineva; asa o lua pe o ruta ocolitoare.In scurt timp se face nevazut,iar cel care il urmarise nu il mai vede.Cautandu-l da de el dupa un colt de bloc, fata in fata:
-De ce ma urmaresti?intreaba serios Yuri
-Nu te urmaream!Pe aici e drumul spre casa mea!ii raspunse Alex nepasator, trecand de el.
Yuri nu il crezu, insa isi vazu de drumul sau.De data asta nu mai fu urmairt de nimeni si ajunse la niste porti mari inalte din fier si batu la usa.Cineva deschise usa, era un barbat inalt imbracat in costum cu o expresie serioasa.Acesta ii spuse:
-Buna ziua, tinere domn!
-Salut, Franc!ii raspunde Yuri intrand linistit.
Casa era o vila cu doua etaje,frumos decorata.Gradina era mult mai frumoasa, avand multi trandafiri albi si rosi.Totul era ingrijit de catre mama lui care era in gradina.Aceasta isi bea ceailul linistita ca in fiecare dupa-amiaza:
-Buna,mama!ii spune el sarutandui obrazul cald.
-Buna,dragul meu!Ce ai facut astazi la scoala?il intreaba ea zambindui
-Ca la scoala,toceala!spune el asezandu-se la masa si luand din prajituri.
-Dute si mananca!i spune mama lui dandu-i cu mana peste degete
-Auci...bine.se ridica el grabit de pe scaun.
Imediat ce intra in casa,o lua fugind spre bucatarie.Imediat ce intra se auzea galagie in biroul bunicului, lui.Parea ca bunicul lui era destul de suparat.Curios se apropie de usa si trage cu urechea sa asculte conversatia.Nu apuca sa auda nimic deoarece cineva deschise usa, iar el cazu pe jos.Bunicul lui il vede si il intreaba:
-Ce faci aici?
-Pai, am auzit galagie si am zis sa vad ce se intampla!ii raspunde el incercand sa gaseasca vreo scuza.
-Daca vroiai sa afli ce se intampla puteai sa bati la usa!
-Da?De ce ma lasi sa aflu ce se intampla asa dintr-o data?!Matale nu ma lasai cand eram mic.De ce acum?
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Răspunsuri în acest subiect
Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 07-12-2010, 11:03 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 08-12-2010, 09:39 AM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 08-12-2010, 09:29 PM
RE: Misterele unei prieteni - de Aly - 08-12-2010, 09:56 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 19-12-2010, 07:03 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 19-12-2010, 08:09 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 14-01-2011, 09:03 PM
RE: Misterele unei prieteni - de Beatrix LaVey - 14-01-2011, 10:36 PM
RE: Misterele unei prieteni - de MaDy^^ - 22-03-2011, 04:24 PM
RE: Misterele unei prieteni - de ohaio_angel - 08-04-2011, 11:30 AM
RE: Misterele unei prieteni - de MaDy^^ - 09-04-2011, 09:14 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.137 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 3.002 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Misterele intunericului [Renee x Yoko] starnight 65 31.359 10-01-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Prieteni sau amici? Make-a-kiss 5 4.389 27-01-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Make-a-kiss
  Toti avem nevoie de prieteni... azami 13 8.846 16-11-2008, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Hana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)