Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea ta sau fericirea celorlalti?

#9
Cap.3 Prima zi la scoala ninja si ultima
partea 1: Trecutul...........



ALEXANDRA: Visez.....sunt in tara viselor. Mirosul de parfum de trandafir imi satisface nasul. Mirosul dulceag de trandafir imprastiat in camera imi umple sufletul de caldura si ...... stai asa. Ce miros de trandafir ca eu nu am trandafiri in camera. Sar ca arsa din pat. Ma uit in toate partile sa vad de unde vine acel miros divin si am gasit. Trandafirul era asejat pe perna mea. Era un trandafir mov foarte frumos care imprastia un parfum divin,magic in camera. Il miros asezandu-ma pe pat. Ma uit la ceasul de pe noptiera si vad ca e ora 07:37. Ma intind pe pat dar somnul nu vrea sa mai vina. Gandul imi zboara la Itachi, la parul si ochii de onix, la buzele lui rosiatice, la trupul lui bine facut la.........la tot ce apartine de el. Arata asa de bine, ca un inger coborand din cer pentru a imi arata ce e iubire, ce este afectiunea si tot deodata sa fiu aparata mereu. Asta e Itachi, un inger care ii mereu langa mine. Incerc sa ma gandesc la alceva dar nu pot, nu pot sa il scoat nici cum din minte. Ma ridic din pat si merg la baie. Intru in cabina de dus, lasand picaturile caldute sa imi rasfete corpul la fel si gelul cu parfum de vanilie. Imi rasfat trupul timp de douazeci de minute, peurma ma invelesc intr-un prosop alb si pufos. Merg in camera,deschid dulapul si imi iau dintr-un sertar lenjerie intima. Imi iau o rochie mov cu niste modele albe si lunga pana la genunchi. Ma incalt cu o pereche de sandale, cu toc, foarte comode si de culoarea alba. Imi usuc parul, il peaptan si il prind intr-o coada sus ramanandu-mi doar cateva suvite mai scurte pentru ca parul meu era tuns in scari. Dupa ce ma machiez cu un creion de ochi negru, putin fard alb si un gloss de buze, ma uit in oglinda si vad ca arat foarte bine. Ma uit la ceas si vad ca e ora 08:15. Imi iau din dulap o valiza si imi pun ii ea cateva haine: rochii, tricouri, bluze, pantaloni, colanti, blugi si bineintelel lenjerie intimina si costum de baie. Nu m-am pus foarte multe lucruri pentru ca am sa merg la magazin sa imi cumpar. Inchid dulapun si imi duc valiza langa usa. Ma uit in camera si vad ca totul e la locul lui. Ies din camera inchizand usa si ma indrept spre bucatarie. Era asa de liniste. Deschid ura de la bucatarie si ce sa vezi?.........Si mai multa liniste.,,Unde or fi toti? Pana acum Deidara si Sasori se certau pentru nustiu ce lucru." Beau un pahar de apa si ies din bucatarie. Ma indrept spre living dar si acolo liniste. Ies din sediu indreptandu-ma spre locul de antrenament dar si aici la fel ca in tot sediul. Nu imi vine sa cred ca dupa 10 ani totul e la fel ca si atunci cand am plecat. Ma afund din ce in ce mai mult in padure. Frunzele ruginii se deslipeau de crengile copatilor, formand pe pamantul rece un covor multicolor. Asa cum vati dat seama, e toamna, anotimpul in care totul e ruginiu. Merg cu pasi mici pe acea poteca. Era asa de liniste. Se mai auzea un fosnet produs de o crenguta cand se rupea sub greutatea mea. Nu stiam unde sunt sau unde merg. O nu. Nu se poate. In fata mea era o casa. Casa in care sa intamplat totul, acum 12 ani pe cand eram doar o fetita mica si naiva........


TRECUTUL
-Esti o proasat! Nu esti buna de nimic! striga la mine Kasandra si peurma imi trase o palma asa de tare intat m-am izbit de peretele din stanga usi. Unde ai fost?
-Mami te rog iarta-ma. Am fost cu Itachi si ......
-Taci din gura mucoiasa mica. Dupa ce scap de tine am sa ii spun prostului de Leonard ca te-a omorat un ninja si nu am putut face nimic iar pe urma am sa ii dau otrava si toata lumea va fi a mea. spuse asta si peurma incepu sa rada diabolic.
-Mami, de ce ma urasti? intreb eu aproape soptind si incepand sa palg cu lacrimi mari, sarate si calde.
-Taci odata! stiga la mine Kasandra din nou. Nu intelegi? Eu nu te-am vrut niciodata. Nu l-am iubit niciodata nici pe Leonard. M-am casatorit cu el doar pentru averea sa. si spunand astea se indreapta spre mine cu un kunai.
-Mami nu! Te rog! spun eu printre lacrimi.
-Ce proasta esti. Si arunca kunaiul spre mine. Imi era foarte frica asa ca am inchis ochii.
-Ce? De unde ai aparut? intreaba Kasandra.
Oare la ce se referea? Am deschis un ochi si l-am vazut pe Itachi in fata mea. Nu imi venea sa cred. Gandurile mi-au fost intrerupte de vorbele lui Kasandra.
-Acum am sa pot sa scap de amandoi.
-Itachi pleaca! Nu veau sa te omoare.Nu vreau sa te vad mort. Te rog pleaca! stig eu la Itachi. Itachi se uita la mine cu ochii lui negri, calmi si iubitori. Nu imi venea sa cred ca in aceste momente el este inca calm.
-Nu auzi? Pleaca! spun eu tragandu-l de mana. Nu vreau sa te vad mort. PLEACA!
-Nu, nu am sa plec nicaieri si nu voi muri. Nu azi. spune Itachi foarte hotarat.
-Mult curaj pentru cineva care va muri. spune Kasandra aruncant kunaie.
Imi era asa frica. Nu vroiam sa il vad pe Itachi ranit sau mai rau....... mort.
-Te rog.....te implor pleaca! Nu vreau sa ramai. spun eu aproape soptind. Itachi se lasa in ciump si se uita in ochii mei. Ma saruta pe frunte si imi sopti la ureche:,, totul va fi bine". Inchid ochii o secunda si cand ii deschid il vad pe Itachi in pozitia de lupta.
-Ce dragut, aproape mi-au dat lacrimile. spuse vrajitoarea cea urata. Cand o sa termin cu voi, asa cum spun stramosii, o sa traiesc vesnic.
Crede in povestea acea? Cand eram mai mica, in fiecare seara, tati si ea erau langa mine. Ea imi zicea o poveste despre o printesa care era indragostita de un print. Sau casatorit si au avut in preuna o fetita foarte frumoasa. Regina (printesa) o ura pe fetita pentru ca era mult mai frumoasa decat ea. Ea incerca sa o omoare de forte multe ori dar nu a reusit. Stabuni ziceau ca: ,,Va veni o vreme cand lumea va fi condusa nu de bogatii si de dragoste" si mai ziceau ca va fi o printesa care va conduce peste toate universele. O poveste banala. Nu?
-Pe mine ma vrei nu? Lasa-l pe Itachi in pace si iti promit ca fac ce vrei! spun eu ridicandu-ma de pe podeaua rece.
-Copila naiva, nu pe tine te vreu moarta. Ii vreau pe toti care imi sta ii cale inclusiv pe Leonard. Kasandra arunca cu foarte multe kunaie. De frica ma ascund in spatele lui Itachi inchizand ochii. Itachi le prinse pe toate. Imi spune sa merg de acolo si asa fac. Ma ascund in spatele dulapului. Inchid ochi lasand ca un rau de lacrimi sa imi curga pe obrajii mei palizi. Timpul trece cu nesimtire. Itachi inca se lupta cu Kasandra. Era tot plin de sange. Privirea imi era indreptata spre acel omulet care se lupta din rasputeri. Desi era plin de vanatai si rani, el nu renunta. Vad cum vine spre mine un kunai si imi trag capu. Inchid ochii si simt o mana pe umarul meu.Imi era asa de frica. Credeam ca e Kasandra. Credeam ca la omorat pe Itachi si vrea sa ma omoare si pe mine. Deschid ochii incet si il vad pe Itachi cu un zambet larg pe fata.
-Totul e bine si va fi bine. spune asta cu cea mai calda voce posibila. Ii sar in brate stagandu-l tare. Itachi scoase un geamat de durere.
-Scuze, scuze. NU am vrut. spun eu mergand un pas in spate. Itachi zambeste si ma lua in brate. Disparem amandoi untr-un nor cenusiu de fum........
De atunci totul s-a schimbat. Itachi a format organizatia Akatsuki cu rolul de a ma apara. Deidara, Sasori si Itachi au fost mereu aproape de mine si m-au invatat sa lupt pana intro zi cand a trebuit sa ma ascunda de vrajitoare dar asta e o asta poveste pe care am sa vo spun altadata.


Prezent
Sunt in acea casa blestemata. Stau in genunchi lasand ca lacrimile sa mi se scurga pe fata mea palida.
-De ce? intreb eu foarte trista. De ce mie mi se intampla toate astea? imi ridic chipul din podea. Dar iti multumesc Kasandra. Fara egoismul tau si dragostea ta de avere, nu l-as fi cunoscut pe Itachi. Spunand astea inchd ochii. Simt doua mani puternice care ma strange la piept. Nu trebuie sa deschid ochii ca sa vad cine e pentru ca parfumul fermecator a lui Itachi imi incanta narile.
-Iti multumesc Itachi pentru tot ce faci pentru mine, pentru ca esti alaturi de mine mereu.


Spor la citit si lasat foarte multe comentari si dure pentru ca vreau sa ma corectez. Bey:*:*:*:*
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!




Răspunsuri în acest subiect
RE: Dragostea ta sau fericirea celorlalti? - de Xandra iubire14 - 20-12-2010, 03:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.657 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.780 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Am redescoperit fericirea.. Debb.' 20 15.401 22-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pentru ca fericirea este una de plastic Onna 11 7.762 28-02-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: CurePeach


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)