Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea ta sau fericirea celorlalti?

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, cu exceptia celor create de mine, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/ intamplari.
Bine. Am sa scriu si eu o poveste in care am sa apar si eu. Va anunt ca nu va fii un fic SasuSaku ca m-am saturat de ficurile astea ci va fii unul ItaSanda, DeiSaku si SasoAndra( nu e din naruto). Sper sa va placa si sa lasati comectarii.:)):)):))

cap1:Inceputul, o noua viata



Alexandra: Buna sunt Alexandra dar toti imi spun Sanda. Locuiesc in Romania mai exact in orasul Oradea cu familia mea. Totul era normal sau asa credeam eu. Parinti mei parca nu ar fii parinti sau eu fiica lor ce o servitoare. Mereu sora mea mai mica are voie sa faca ce vrea si eu nu. De multe ori mi-am dorit o asta viata. In fiecare noapte am niste vise despre cum as fii o printesa care se ascunde in corpul in care sunt eu acum pentru a se ascunde de mama ei care vrea sa o omoare. Tot in vis, prieteni mei cei mai buni sunt Itachi, Deidara si Sasori. De fapt ei sunt fratii mei din acea lume(ii consider ca niste fratii pentru ca ei nu sunt).
Aaaaahhhhhh! Ceasul asta afurisit. Din nou e o noua zi in care am scoala. Iar voi vii fata ciudata si invizibila din scoala. Nimic nou: ma scol lenesa din pat, merg la baie unde imi fac siesta de dimineata, ma imbrat si ma dau cu un pic de gloss de buze, ma piaptan si imi prind parul intr-o coada sus. Imi iau ghiozdanul, cobor in bucatatarie unde ii salut pe ai mei dar ca de obicei nu ma baga in seama. Imi iau un mar si plec spre scoala. In aceasta lume oribila am 14 ani si sunt in clasa a 8-a. Pe drum ma tot gandesc la visul de azi-noapte incat nu o aud pe cea mai buna prieten a mea Ligia. Imi cer scuze si peuma incepem sa vorbim despre diferite subiecte. Am ajuns la scoala, merg in clasa si ma asez in banca. Intra pofesoara in sala, noi o salutam si ocupam din loc locurile noastre. Am romana deci o sa ma plictisesc.


Itachi: M-am saturat sa ii ascult pe astea 2 cum se cearta. Din ce mativ? Cine sa manance ultima felie de pizza. Imi este asa dor de Sanda. Au trecut 10 ani decand am lasat-o in acea lume ingrozitoare la o familie. Desi sunt mai mare decat ea cu aproape 9 ani am iubito, o iubesc si o voi iubi mereu.
-Itachi!!! Spune-i la papusa barbi sa nu se atinca de felia mea de pizza!
-Taci prostule! Nu vezi ca Itachi se gandeste si daca cineva il intrerupe am puso.
-Deja ati facut asta! spuse Itachi la fel ce calm ca intodeauna.
-Din nou te gandeai la Alexandra? intreaba Deidara.
-Da. Ce crezi, nu ar fii timpul sa o aducem acasa?
-Si noua ne este dor de ea dar tu sti ce sa faci mereu nu noi asa ca e decizia ta. spuse Sasori savurand ultima felie de pizza.
Au dreptate.Sanda pregatestete ca te aducem din nou acasa.
-Baieti, hai ca mergem!
-Unde? intreaba Deidara si Sasori.
-Dupa Sanda ca sa va puna la punct.
- Ce?????????? Dar nu am facut ordine in camera si daca o sa vada cum arata o sa dau de dracu. spuse Deidara speriat.
-Tu si curatatul camerei. De cand nu ai facut curat acolo? intreaba Sasori.
-De cand a pecat.
-Haideti o data daca nu cand o sa vina Pein si o sa va vada singuri o sa va bage in pat imediat. spuse Itachi inervat de comportamentul lor.
-Bine. spuce ei in cor.

Alexandra:Au trecut cinci ore de cant sunt la scoala si mai aveam o singura ora. Ora de ed. fizica. Ce naspa. Sint ca o se intample ceva rau in curand. Eram inbracata sport. Bluza o aveam desfacuta si pe sub ea aveam un tricou moz cu cateva modele albe pe el. La gat aveam un medalian in forma de inima care se pute deschide dar eu nu am reusit pana acum. Nu imi aduc aminte de unde il am dar de cate ori vroiam sa il dau jos nu puteam. Oftez si ma pun cu colega mea in linie pentru ca profesorul venea inspre noi. Ne saluta si incepem ora. Am inceput cu alergare usaora in jurul terenului de fotbal. In mijlocul terenului apare un nor de fum cenusiu din care iese trei oameni. Stai asa. Ini cunosc pe acei oameni. La televizor, acum doi ani, a fost un desene care se numea Naruto. Acei oameni semanao cu Sasuke, Orochimaru si Kobuto. Dar e inposibil. Adica eu ii visez in fiecare noapte dar nu are cum sa fie real. Sau pot? Oare visez? Da asta e. E dar un vis. Am uitat ca mentionez ca noi cand iam vazut ne-am oprit din alergare. Orachimaru se apropie de noi si zice:
-Buna! sice el cu o voce ragusita. Cunoasteti o fata cu numele Alexandra si are la gat un lantisor.....si sa oprit. Se uita la mine cu ochi mari. Cred ca era uimit. Cred numai. Se apropie de mine si ma prinde de par si imi spune: Aaa...... deci aici te-au ascunz imbecili aia.
-Da-mi drumu! Despre cine vorbesti?
-Deci nu iti aduci aminte sau vrei sa scopi?


Sasuke:,,Nu sa scimbat de loc. Stai asa. E un jutu. Itachi asta chiar nu e prost, Adica au trecut 10 ani si ea sa nu se scimbe chiar de loc? Nu se poate." ma mai gandesc un pic si in spun lui Orachimaru:
-Stai! E o tehnica jutu. Ea chiar nu stie nimic. Trobabil Itachi i-a sters memoria si a folosit o tehnica jutu......... cum se numea? In fine nu mai stiu. De aia nu stie cine suntem si de aia arata asa.
-Bine. spune asta si o arunca la mine. Fao la loc. ACUM!
-Bine, bine, nu mai striga la mine. O sa imi trebuiasca ceva timp.
- Nu imi pasa cat iti ia numai fao odata ca sti prea bine ca regina ni-a dat bani buni pentru ea.
-Bine.
Si terminand aceasta conversatie penibila, Orachimarul inpreuna cu Kabuto au disparut intrun nor de fum. Ma uit la ea si fac niste semne cu mana si revine la normal. Acum stiu de ce Itachi o iubea asa de mult: avea ochi mari si albastri ca marea, buzele mici dar foarte moi, parul lung pana mai jos de fund cu o palma si avea culoarea satena, un corp de ividiat cu sani mari, moi si rotunzi si bineinteles un fund bombat. Avea tenul bronzat. Am uitat sa mentionez ca avea un abdomen puternic, format in urma unor antrenamente grele presupun, si niste picioare de fotomodel. Cand a fazut cum o privesc sa inrosit mai tare decat un trandafir. Deschide incet gura si ma intreba:
-Cine esti?
,,Deci nu isi aduce nimic inca aminte. Astai bine."
-Eu sunt Sasuke.


Alexandra: -Ce nume frumos.,,Imi vine sa vars. Chiar e atat de prost sa nu isi deie seama ca, cand ma adus la normal mi-am adus aminte de tot? Sasuke, Sasuke, esti un mare prost." Ma uit in spate si in vad pe Itachi. Ii fac semn sa il loveasca in cap si asata face. Sasuke cade pe betonul rece iar eu ma ridic si sar la Itachi in brate.......... Nu mai stiu ce sa intamplat. Imi aduc aminte ca mi so facut rau si peurma nu mai stiu. Ma trezesc intr-o camera .................


Cam atat. Sper sa va placa si sa imi lasati comentari. Scuze daca am avut greseli dar nu l-am corectat dupa ce l-am scris. Nu stiu cand o sa il continui pentru ca incep tezele si trebuie sa invat dar va promit ca am sa incerc sa sriu continuarea cat mai repede. Pa.
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!




Răspunsuri în acest subiect
Dragostea ta sau fericirea celorlalti? - de Xandra iubire14 - 24-11-2010, 05:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.625 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.760 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Am redescoperit fericirea.. Debb.' 20 15.372 22-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pentru ca fericirea este una de plastic Onna 11 7.734 28-02-2010, 07:32 PM
Ultimul răspuns: CurePeach


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)