Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#11
ok , voi pune " a zis " doar atunci cand va fi nevoie :D ^^ . Ea locuieste intr-un apartament :D . L-a cumparat :D . Pai , din moment ce familia ei conducea vampirii , inseamna ca era si o familie foarte bogata , si a luat toti banii pe care i-a gasit in casa :D . Banii respectivi ajung pentru 16 ani de intretinere ( haine , mancare , facturi , rechizite , carti si taxele de studiu ) , asa ca nu isi face griji :D .


Capitolul 4 - Ajutoarele sosesc


- Incantate de cunostinta , spun surorile .
- Bine ati venit ! spune toata calsa in cor .
"Elevi noi?" . Acesta era gandul meu din acel moment . In clasa noastra nu mai venise de mult timp un elev nou , iar asta ma intrista . M-am bucurat de venirea lor , dar ele nu cred ca erau bucuroase pentru ca au ajuns aici . Pareau foarte triste si absente , parca erau intr-o lume a lor , si pot spune doar uitandu-ma in ochii lor ca nu era o lume prea frumoasa . Cred ca au suferit mult in viata , dar asta le face mai asemanatoare mie .
Pentru prima data de cand am plecat din satul meu , vroiam sincer sa ma imprietenesc cu cineva .
Una dintre ele avea parul mov pal si scurt , iar ochii de un mov struguriu , era mai inalta si parea a fi mai mare decat cealalta . Aceea cred ca era Serena . Cealalta fata avea parul gri si scurt , iar ochii ii erau verzi , dar era mai scunda . Ambele purtau uniforma scolii . Daca cea cu parul mov era Serena , cea mai mare , inseamna ca ultima pe care am descris-o era Yumi , cea mai mica .
Si acum ma gandesc cat de super ar fi fost sa am si eu o sora , mai mica sau mai mare . M-as fi distrat si nu as fi ramas singura . Asta a fost cea mai mare dorinta a mea de cand ma stiu .
Le vad cum se aseaza in aceeasi banca , prima de pe randul din mijloc . Eu stateam in ultima banca de pe randul de la fereastra , cu Mei . Nu noi am ales , asa ne-a pus profa , dar mie imi convenea , stiind faptul ca alte colege din clasa mea stateau cu baieti . Liceul la care eram eu era un liceu sportiv . Acesta a fost adevaratul motiv pentru care m-am bucurat pentru ca stateam cu Mei . Baietii din clasa noastra erau la fotbal si in timpul orelor se duceau pe teren , dupa care veneau in clasa mirosind a transpiratie . Unii dintre ei iti dadeau ghiozdanu afara din banca pentru a-si pune ei adidasii sau mingile de fotbal . O colega patise asa , dar a vorbit cu diriginta care a mutat-o de langa ala si pe baiat l-a lasat sa stea singur . Desigur , acesta nu era singurul caz , dar majoritatea baietilor erau foarte rai si te bateau daca ziceai ceva , asa ca doar acea fata a avut curaj sa protesteze .
Ora a trecut greu , dar in sfarsit s-a terminat . Eu m-am dus la cele doua eleve noi .
- Buna . Eu sunt Saitou Michiyo .
- Eu sunt Hanako Serena , zice cea mov .
- Iar eu sunt Hanako Yumi .
- Incantata de cunostinta . Bine ati venit in scoala .
- Multumim .
- Salut ! zice Mei cand soseste si ea .
- Eu sunt Arisawa Mei . Bun venit !
- Multumim din nou .
- Speram ca o sa va placa scoala noastra .
- Si noi .
- Daca aveti nevoie de ajutor , sa ne contactati .
- Asa vom face .
- Vedeti ca urmatoarea ora este in laboratorul de biologie . Laboratorul este la etajul 1 .
- Am inteles . Multumim pentru ajutor .
- Acum eu ma voi duce in clasa ca sa ma pregatesc pentru ora . Ma scuzati .
Eu ma duc in clasa impreuna cu Mei si incepem sa ne scoatem cartile si caietele pentru a ne duce la laborator .




Cam scurt , dar sper sa va placa ^^ . Dar oare au sosit toate ajutoarele ? Veti afla in capitolul urmator ! :P
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti - de Michiyo道代 - 21-11-2010, 04:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.913 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.039 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.756 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.686 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.305 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.664 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 54.648 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.547 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.748 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.652 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)