Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#1
Capitolul 1 - Cum a inceput totul ......

Numele meu este Saitou Michiyo , am 14 ani si sunt un vampir . Normal ca nimeni nu stie despre asta . Daca ar afla , m-ar omori fara pic de mila . Acum sa va spun ceva despre mine . Traiesc intr-o lume misterioasa si care da pe afara de prosti . Eu invat la o scoala normala , plina cu copii normali si cam idioti . Pot spune jurand cu mana pe inima ca nu exista un copil in toata scoala cu care sa pot vorbi corespunzator nivelului meu intelectual . Altfel spus , sunt singura cu putin creier din toata scoala asta prafuita , invechita si de cacao . Sunt una dintre ultimii vampiri ramasi in viata dupa " Marea Distrugere " asa cum o numim noi , vampirii , in istoria noastra . Aceasta denumire este cunoscuta doar de singurii vampiri care exista acum , printre care si eu . Acesta a fost un fel de cataclism pentru vampiri . Nu stiu exact cati vampiri au mai ramas in viata . Va voi imparti cateva dintre amintirile mele de atunci . S-a intamplat acum 10 ani , cand aveam doar 4 ani . Toti vampirii stateau linistiti in satul Dorakan , satul vampiriilor , unde locuiau , evident , doar vampiri . Eu eram la scoala . Era ultima ora dintr-o zi de joi . Ora aceea era una de istorie . Doamna profesoara ne spunea cum au reusit vampirii sa cucereasca satul in care ma aflam la acea vreme . Doamna de istorie era una dintre cele mai amabile si mai dragute profe din acea scoala . O admiram . Alte profe pe care le admiram erau profa de engleza , profa de desen si profa de romana . Bine , recunosc , mereu am fost as la engleza , foarte buna la istorie , cea mai talentata la desen si cu cea mai corecta si buna exprimare la romana , dar nu se pune , nu ? Oricum , sa imi continui povestirea . Cu 10 minute inainte de a suna clopotelul de plecare , am simtit cum au patruns in cladire cateva persoane . M-am uitat in jur , dar nimeni nu mai parea sa observe , nici macar profa . Pe cat se apropiau mai mult , cu atat simteam din ce in ce mai mult pericol si ca numarul lor creste frecvent . Cu putin inainte ca ei sa isi faca intrarea , am simtit si un fior pe spate . Dupa putin timp aveam sa aflu ca erau foarte periculosi , asa acum banuiam eu . In timp ce profesoara preda , 10 oameni au intrat in clasa cu sabii de argint . Dupa aura lor mi-am dat seama ca nu erau vampiri , ci oameni normali . Oamenii au venit ca sa ne distruga ! m-am gandit eu . Il aud pe unul dintre ei , liderul , tipand pe neasteptate " Nimeni nu se misca ! Daca cineva va face o miscare , il voi omori ! " . Toti elevii erau incremeniti de frica . Pana si eu inghetasem de frica . " Cine va credeti de va permiteti sa dati busna aici ?!?!?! " , a strigat profa catre oameni . " Hei , femeie bautoare de sange . Sa nu te auzim . " , a zis unul dintre barbati . Profa ii raspunde rapid : " Da' ce drepturi aveti voi sa ne tineti aici ? Este satul nostru si scoala noastra . Ar fi mai bine sa plecati daca tineti la viata voastra de oameni muritori . " . Raspunsul vine si el lafel de repede : " Nu avem de ce sa ne temem . De azi , satul acesta apartine oamenilor si este ziua in care toti vampirii vor muri ! " . Auzind zgomotele , profa de engleza , profa de romana si profa de desen au venit neintarziat . " Ce se intampla aici ? " , a intrebat profesoara de engleza . " Cred ca e un atac al oamenilor . " , zise profesoara de romana . " Asa se pare . " , a zis profesoara de desen . Le vad pe cele 4 profesoare cum comunicau parca din priviri . Dupa aceasta sesiune de holbat , acestea sar pe cei 10 oameni . " Fugiti ! " , ne-a zis profesoara de engleza. " Grabiti-va cat mai puteti ! " , ne-a zis si profesoara de romana la randul ei . " Ne ocupam noi de ei . " , a rostit si profesoara de istorie . Din cauza faptului ca dragii mei colegi de atunci erau foarte lenti , una dintre profesoare , nu mai stiu care , a fost injunghiata cu sabia de argint pana sa iasa si ei . Eu am fost cea mai curajoasa , am plecat impreuna cu cativa copii foarte repede . Toate profesoarele au fost omorate la 2 secunde dupa ce am iesit din clasa noi , primii . In primul grup , in care eram si eu , erau doar vreo 5 copii . Trei dintre barbatii care venisera pentru a ne ucide au ramas in calsa si i-au omorat pe restul copiilor . Restul de sapte barbati au venit dupa noi . La intrare , eu si cu cea mai buna prietena a mea de atunci am fost mai istete si ne-am separat de ceilalti trei , lunad-o in directia opusa , dupa scoala . Cei trei copii care mai erau in grup cu noi au fost prinsi imediat si ucisi . Puteam spune ca eram cat de cat in siguranta , dar stiam ca muritorii ne vor ajunge imediat . Noi ii vedem venind . Prietena mea cea mai buna s-a oprit . " Ce faci acolo ???? Vrei sa fii omorata ?! " , o intreb eu . " Ia-o in fata , eu ma duc prin alta parte . " , imi spune ea . Eu privesc in jur si observ ca nu exista nici o alta parte . Muritorii erau destul de aproape . " Fugi , salveaza-te pe tine ! " , imi zice ea . " Si cu tine cum ramane ? " , o intreb eu . " Eu voi fi bine . " , spune ea parca incercand sa ma linisteasca . " Nici vorba ! Nu plec nicaieri fara tine . " , ii spun eu . Oamenii se apropiau din ce in ce mai mult , fiind foarte aproape de noi . " Fugi ! Acum ! Salveaza-ti viata ! " , tipa ea inspre mine . Eu , nemaiputand sa nu o ascult , din cauza tonului ei , am fugit repede si m-am ascuns in niste tufisuri din apropiere . Puteam observa locul respectiv foarte clar de acolo unde eram . Oamenii o ajung din urma pe Saeko ( asa o chema ) . Am vazut cu ochii mei cum a murit in fata mea . Au uciso cu bestialitate si fara mila . Parca s-ar fi citit pe chipul lor satisfactia mortii lui Saeko . Eu , constientizand ca nu eram in siguranta acolo , am fugit cat de repede m-au tinut picioarele . Pe drum mi-am adus aminte ca nu aveau cum sa ajunga la scoala fara a trece de casa unde locuiam impreuna cu parintii mei . " Daca au ajuns si la scoala , inseamna ca parintii mei sunt morti . " , imi zic eu in minte . Dar tot trebuia sa trec pe acasa pentru a-mi lua lucrurile . M-am ferit mult de oameni in drum spre casa . Daca ma prindeau , eram ca si moarta . Am reusit cu greu sa ajung in casa mea . Cand intru in casa vad 2 oameni care pazeau cadavrele parintilor mei . Acestia m-au vazut , si erau gata sa dea alarma . Eu , neavand de ales , am sarit la gatul lor si le-am baut tot sangele . Erau morti . Am facut o inscenare , in asa fel incat sa para o sinucidere . Nu puteam sa risc sa ii ingrop pe parintii mei , ar fi fost suspect sa nu mai gaseasca trupurile parintilor mei daca se intoarceau . M-am dus in camera mea si mi-am luat lucrurile . Am fugit din sat si m-am stabilit intr-un oras indepartat , ca nimeni sa nu isi dea seama ca sunt un vampir . Si asta a fost povestea cum mi-am pierdut eu parintii . Asa am ajuns eu sa traiesc in acelasi mediu cu muritorii ..... Acum sunt la scoala . Ma pregatesc pentru cursuri .


sper sa va placa :D
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti - de Michiyo道代 - 16-11-2010, 10:35 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.914 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.043 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.762 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.686 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.318 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.676 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 54.784 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.552 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.749 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.652 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)