Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#31
Acum depinde de parerile noastre. Daca intrebi o tipa care isi tuguie buzele si isi lasa pieptul inainte doar pentru a-si posta o poza cu ea pe facebook/hi5 sau ce se va mai inventa, ea clar iti va spune ca acest site este minunat sau ce termeni ar putea folosi.
Hi5, corect a fost si asta la moda acum cativa ani, si recunosc am avut si eu si cel mai des vorbeam cu colegii insa atata. Nimic mai mult nu faceam pe contul acela prostesc.
Facebook, dupa parerea mea este o ruda a hi5-ului. Practic ce poti face pe hi5 poti face si pe facebook. Nu este cine stie ce, eu acolo cel mai des mai joc un joc gen cityvill pentru ca ma plictisesc.
Putem spune ca exista anumite persoane care stau doar cateva minute pe facebook sa joace un joc insa nimic mai mult insa urasc persoanele care ar sta cu miile de ore doar pentru a vedea daca li s-a mai comentat o poza sau mai stiu eu ce. Frate, avem si noi viata de care trebuie sa ne bucuram, traieste-o! Nu sta cu ochii intr-un monitor pentru ca nu se va intampla nimic.
Din cauza prostiilor astea eu am renuntat si la adresa de messenger pentru ca in toata lista aveam persoane care imi trimitea mass-uri prostesti gen: "Dati un com. Returnez".
Eu practic sunt contra. Pe aceste site-uri sociale nu sti pe cine poti intalni. Mereu am avut impresia (de fapt mai mult pot spune ca stiu) ca pe aceste site-uri sunt mai multi prefacuti care se dau a fi nu stiu cine doar pentru a deveni populari sau din alte motive. Nu zic ca pe alte site-uri nu este la fel.



Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de Cookiesor - 16-02-2011, 10:02 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.267 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.769 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 73.809 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.217 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.663 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.151 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)