Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#11
Ei bine eu nu am nimic impotriva lor...defapt sunt pro astfel de site-uri.
Adica sunt site-uri de socializare...de ce sa fi impotriva unor astfel de lucruri?
Eu am cont si pe hi5 si am si pe Facebook...si cand eram mai mica aveam si site pe Piczo (pe care l-am uitat).
Nu mi se pare nimic rau atata timp cat pastrezi o limita intre astfel de retele si viata reala.
Adica, din punctul meu de vedere imi sunt mai mult decat utile. De cand m-am mutat nu mi-a fost prea usor sa ma acomodez si desi au trecut mai bine de doi ani tot nu-mi place zona si persoanele astfel ca nu mi-am facut mai mult de 10 prieteni (daca sunt si aia). In rest mentin relatiile cu vechii mei prieteni...iar astfel de retele sunt perfecte sa ii mai vad si eu macar in poze.
Sau in timpul vacantelor...nu vad absolut nici un coleg...imi este mai greu sa ajung la oras...si vorbitul prin telefon nu este suficient. Mi se pare dragut ca pot sa intru sa vad poze cu ei de pe unde au mai fost si cum au petrecut in ultimele luni si daca mai las si un coment nu vad nimimc rau.
Sunt deschisa socializarii...ador sa imi fac prieteni si nu sunt impotriva acestor retele. Daca nu vrei ca poze ciudate de ale tale sa ajunga pe nu stiu unde...pai nu iti posta astfel de poze... nu cred ca e cineva interesat de o poza cu o tipa perfect decenta sa ii faca vreun rau postand-o pe nu stiu unde.
Acum nu zic ca nu intalnesti o gramada de "pipite", dar hei...pe unde nu le intalnesti?

Pana la urma este vorba despre socializare...asta este ideea de baza...pana si acest forum pe care ne aflam este tot despre socializare...si poate fi bagat la un loc cu astfel de retele...doar ca aici lumea nu isi pune poze cu ei si cer comenturi la acestea si id-uri...nu aici lumea isi arata creatiile si asteapta sa fie admirate si rascomentate (pe la sectia Fan Fiction) precum pozele de hi5...si intalnesti aceleasi expresii gen iubita si te ador si superb si mai stiu eu ce...si intr-un final ti se cer id-uri si din iubita in sus si in jos nu te scoate...exact ca si pe acele retele...si nu am nimic impotriva...fiecare cu stilul lui de viata si de a-si face noi cunostinte.
Eu nu vad nici o diferenta...internetul este facut pentru a socializa si pentru informare din punctul meu de vedere...iar aceste retele sunt mai mult decat ok. Dar daca persoanele devenin obsedate atunci este problema lor nu a retelei in sine.



Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de Miss Serenity - 05-09-2010, 04:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.288 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 12.783 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 73.964 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.230 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.672 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.168 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)