Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suntem asa de aproape ,dar totusi departe

#1
Hey !MI-a venit o idee si am zis de ce nu??Ei bine aici este..Sper sa va placa si sa comentati cat mai mult BIG HUG

Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul/doujinshi-ul ,care apartin lui Masashi Kishimoto si nici nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari..

Cap.1 Incercari esuate..
Sakura's P.O.V

Ma intreptam spre clanul Uchiha,unul dintre cele mai puternice si mai populare clanuri din Konoha,cunoscut ca fiind Satul Ascuns Intre Frunze..Afara era frig si ploua cu stropi mari si reci..cateodata pe cerul plumburiu si acoperit cu nori mari si negri, se ivea o dara de lumina electrica, cu alte cuviint electricitatea vie..fulgerul..fulgerul cel puternic mai zdrobea Pamantul umed..nori se spargeau intruna..era ca un fel de recital al furtunii, mai bine zis a vijeliei...Eu ma numesc Sakura Haruno.Parul meu e lung si roz, precum o floare frageda de cires, ochi ei erau precum cele mai verzi alge ale marii inspumate..iar chipul mau era angelic..putea sa dezghete orice imi ma de gheata..De ce ma indreptam spre clanul Uchiha?Ei bine asta e o poveste lunga, dar toate povestile lungi au un sfarsit asa ca sa incepem...Totul a inceput acum mult timp,cand eu eram doar o copila naiva..La academia ninja..a aparut int-o zi un baiat cu parul negru ca abisul nesfarsit..si ochii ca de onix, oricine se putea pierdea in ei..eu ,eu eram o fata care il iubea nebuneste..desii mai erau multe fete care il placeau, eu simteam ca eu il iubeam cu adevaratelea..el era cel mai popular baiat din totata academia..mie nu-mi pasa de asta..codar ecunosc ca la inceput nu l-am iubit cum il iubesc acum..dar cu timpul m-am indragostit nebuneste de el..el facea parte din clanul Uchiha .Numele sau era Sasuke Uchiha.
Eu am fost norocoasa care a cazut cu el in echipa, eram eu ,el si inca un baiat pe nume Naruto Uzumaki..el avea parul blond precum stralucirea soarelui, ochi sai erau de un albastru limpede ca lacrima, tenul lui era mai creol..el mereu facea shoitii la academie si mereu facea cate o boacana care ma facea sa rad..la inceput poate nu-l prea suportam, dar in timp mi-a devenit ca un frate mai mare..el si Sasuke erau mai mari decat mine cu un an..acum eu am 17 ani si eu doi au 18..
Sa continuam povestea..si am cazut cu el si Sasuke in echipa,eu era extaziata ca am cazut cu Sasuke Uchiha in echipa..fetele de la scoala ma considerau ce-a mai norocoasa de acolo..eu nu le-am prea bagat in seama..senseiul nostru a fost Kakashi Hatake, un ninja foarte bun si puternic..parul lui argintat mereu lucea in lumina soarelui,iar ochi lui de un negru sters te facea sa adormi..noi mereu aveam parte de misiuni aventuroase si periculoasa, asta pana cand Sasuke a parasit satul pentru asi ucide fratele, pe Itachi , care a asasinat tot clanul cand Sasuke avea 7 ani..ce soc trebuia sa fi fost pentru el la varsta aceea din frageda!..El s-a alaturat gastii lui Orocimara, acea bestie , care in timpul examenului chunin ,la muscat pe Sasuke de gat si i-a dat Semnul Blastemat..cat de mult m-am ingrijorat atunci..oricumsasuke theme shippundendoar ..el a plecat si eu,eu inca il mai iubesc ,ca o proasta,dupa ce ca mi-a frant inima..si dupa 4 ani dupa ce plecase..mi s-a spus ca s-a alaturat lui Atasuki, una dintre cele mai diabolice si periculoase asociatii din Lume..dupa tot ce mi-a facut in acest timp,ma mir ca mai pot sa-l iubesc, asta doar din pricina sperantei, care nu va pieri nuci odata pentru mine..eu simt ca intr-o zi el se va intoarce...
Am terminat povestea vietii mele..Acum va mai intrebati de ce ma indrept spre clanul Uchiha?Ei bine nici eu nu stiu bine ce caut acolo, dar azi ,23 Iulie, e ziua lui si m-am gandit ca daca voi lasa si eu niste flori la mormantul familiei lui, nu-mi vor cadea mainile..Asa ca aici sunt!Acum am ajuns la intrare..Ma indrapt spre cimitirul tuturor conducatorilor care au fost capataiul calanului odata..ce straniu e..e ceata si inca mai picura..ma indraptam spre mormanturile tatei si mamei lui Sasuke.Deapt eu habar n-a veam pe unde ma duc,n-am mai fost acolo in viata mea, dar parca ceva ma ghida..se pare ca am ajuns unde trebuia..ma aplec si pun cele doua buchete de crini pe marminte si ma pun in genunchi..spuneam o rugacine..

Sasuke's P.O.V:
Am intrat intrat in fostul cimitir al clanului meu..Azi era ziua mea, desii nu ma prea bucuram de asta..am venift ca sa se aduc parintilor mei niste flori, macar atat puteam si eu fac..decand Itachi mi-a asasinat intrg clanul, numai pe mine firar sa fie nu m-a putut ucide, acum doua luni scopul meu in viata era doar sa imi ucid fratele, dupa ce l-aam ucis am simtit ca nu trebuia sa fac asta..aduca doua zile de la asainarea lui Madara, unul din fratii tatalui meu mi-a spus nenorocitul ca el a fost obligat sa-mi ucida clanul..acum eu chiar nu mai stiu ce sa fac...Azi implinesc 20 de ani si eu in loc sa ma duc cu Naruto sa fac cinste eu bantui prin cimitire..nu credeam ca-mi va fi dor de toate stupizeniile ce la spunea el, nu credeam ca-mi va fi dor sa o simt pe Sakura imbratisandu-ma si spunandu-mi ca totul va fi bine..Of acum nenorocitul ala de Toby m-a pus sa-mi gasesc o fata cu care sa-mi restaurez clanul, eu sincer nu place nici o fata,singura fata care mi-a ajuns vreodata la inima a ost Sakura..ea a fost singura fata care ma iubea cu adevarat si sincer sa fiu daca ar fi cineva cu care mi-as restaura clanul aceasta ar fi ea, daca chiar ma iubea cu adevarat , iubirea aceea nu sa-r fi pierdut acum, defapt nici u stiu daca ma mai iubeste..Ma apropii de ormanturile parintilor mei si o vad pe..pe ..Sakura?Ce cauta ea aici?Nu-mi vine sa cred ,ea chiar si-a amintit ca e ziua mea?Nu vroiam sa o deranjez,vad ca se ruga..dupa ce a atrminat acesta mai spuse inca ceva si se ridica incet in picioare...wow cat s-a schimbat!S-a maturizat atat de mult..parul ei acum e lung pana la fund( scuze de expresie) ,era imbracata int-o rochie alba- ca- zapada..wow ,se pare ca mi s-au aprins calcaile dupa rozalia asta,sa nu mai spun ca arata mult mai matura si la corp..
End Sasuke's P.O.V

Sakura's P.O.V
Ma ridicam usor in picioare..MA simteam urmarite de cineva sau ceva..m-a intorc
speriata si-l vad pe Sasuke..
-Sa-su-ke?intreb eu mirata.
Acesta se apropia de mine cu pasi marunti..eu nu ma puteam da inapoi ,pentru ca daca o faceam calcam pe mormitele parintilor sai si chiar daca mi-a facut atata rau,nu-l puteam ura,il iubeam...
-Sakura,linisteste-te,nu vreau sa-ti fac nici un rau!Ce cauti in cimitirul clanului meu ?
Am inchitit sec si am vrut sa-mi deschid gura sa spun..dar parca ceva nu ma lasa..
-Eu doar,eu mi-am amintit ca e ziua ta si vroiam sa le aduc parintilor tai niste flori,in semn de respect!Doar atat..spun eu lasand capul in jos.Ochii mei verzi au inceput sa se umezeasca,iar din ei au incept sa curga acele lacrimi ,ca o dinioara,pline de durere..
Brunetul era atat de aproape de mine incat...

Asta a fost !Sper ca va placut!Sa comentati si sa criticati!
Iata melodia capitolului:
http://www.youtube.com/watch?v=P6h-gdNQM...re=related

MY FIC ะ PETALA RĂTĂCITĂ ะ
Dᵃᶜᵃ ᶰᵒʳᶤᶤ ᵛᵃʳˢᵃ ˡᵃᶜʳᶤᵐᶤ ˢᶤ ᶤᵘᵇᶤʳᵉᵃ ᶰ⁻ᵃ ᵗʳᵉᶜᵘᵗ, ᵖᵒᵃᵗᵉ ᵐᵃᶤ ᵃᵖᵃʳᵉ ᵒ ˢᵃᶰˢᵃ ˢᵃ ᵖᵒʳᶰᶤᵐ
De La-nceput ..!
Dʳᵃᵍᵒˢᵗᵉᵃ ᵉ ᵒ ˢᵃᵍᵉᵃᵗᵃ ᶜᵉ ᶤᵗᶤ ᶠᵃᶜᵉ ʳᵃᶰᶤ ᵈᵉ ᶠᵒᶜˑˑˑ ˢᵘᵖᵃʳᵃ ᶜᵉˡ ᶜᵉ ᶤᵘᵇᵉˢᵗᵉˑˑˑ ᶜᵉˡ ᶤᵘᵇᶤᵗ ᶤˢᶤ ᵇᵃᵗᵉ
Joc
Tʳᶤˢᵗᵉᵗᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ ᵒ ˡᵃᶜʳᶤᵐᵃ, ᵇᵘᶜᵘʳᶤᵃ ᶜᵘ ᵘᶰ ᶻᵃᵐᵇᵉᵗ, ᶤᵃʳ ᶠᵉʳᶤᶜᶤʳᵉᵃ ᵐᵉᵃ ᶤᶰᶜᵉᵖᵉ ᶜᵘ..
Tine



Răspunsuri în acest subiect
Suntem asa de aproape ,dar totusi departe - de Yin - 26-08-2010, 08:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.455 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Aproape perfect. Ayon 2 2.783 10-07-2013, 12:45 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Aproape perfect. Alexandra Miau 6 4.378 02-07-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Viata departe de casa Paty.Paty 36 20.182 01-01-2012, 05:42 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Lent dar totusi in viteza Zuzy Is Angell 19 12.196 05-07-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Aproape de tine Katniss 29 17.271 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.732 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.759 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Nu mai sunt eu si tu ... suntem noi C0caaa!na ~.~ 9 6.885 21-11-2010, 08:12 PM
Ultimul răspuns: C0caaa!na ~.~
  Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape Lara 1 2.360 17-01-2010, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)