Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea poate fi inselatoare!

#31
Capitolul XII


Sasuke :

- Sakura, Sakura ! aud tipetele disperate ale domnului Haruno.
O zgaltaie destul de puternic incercand sa o trezeasca. In zadar. Rozalia nu da nici un semn ca s-ar trezi. O iau brusc in brate si alerg spre vila cu ea. Intru si ma indrept repede spre camera mea. Trantesc usa de perete si o asez incet pe fata pe pat. Ii iau mana in palme si i-o strang usor.
Haide rozalio. Trezeste-te..
In cateva minute ceilalti sunt langa mine. Madara vorbeste la telefon. Probabil suna la salvare.
- In cat timp vine ? intreaba tata.
- In maxim trei minute, raspunde Madara.
Mama rozaliei strange destul de tare mana ficei sale, varsand siroaie de lacrimi. Domnul Haruno incearca sa o calmeze, insa nu prea reuseste.
Dupa cateva minute, se aude soneria. Ashley coboara repede scarile si deschide usa. Doi doctori intra repede pe usa urcand in fuga scarile. Vin in camera mea si incep s-o analizeze pe Sakura. Ne roaga sa iesim putin afara.
Ceilalti ies din camera si merg in sufragerie, lasandu-ma pe mine in fata usii. Incep sa ma invart prin fata usii, nerabdator sa vad ce are rozalia. Se vedea pe fata ei mai devreme ca nu se simte bine de cand am plecat din Konoha.
Dupa cateva minute de asteptare, cei doi barbati ies din incapere.
- Ce are ? intreb eu.
- Spasmofilie, imi raspunde unul dintre ei.
Ridic din spranceana. Ahh, asta se intampla da chiulesti de la orele de educatie pentru sanatate.
Ma uit intrebator la barbat, iar acesta ofteaza, dandu-si ochii peste cap.
- Lipsa de calciu.
Raman cu ochii atintiti spre el. Imi dau o palma peste frunte. Trebuia sa ma gandesc la asta.
- Are nevoie de odihna. Se va trezi peste cateva ore, imi zice celalalt barbat.
Le spun celor doi ca parintii sunt in sufragerie. Acestia coboara scarile, lasandu-ma pe mine sa intru in camera.
Deschid incet usa si privesc in camera. Pe patul cu asternutri albastre sta intinsa rozalia. E destul de palida la fata, iar parul parca si-a pierdut putin din culoare. Ochii verzi care o data erau deschisi si plini de fericire, acum sunt inchisi.
Ma apropii de pat si o privesc insistent pe rozalie. Pieptul ei se misca incet dupa ritmul respiratiei. Ma aplec deasuprea ei si ii dau incet suvitele de par asezate pe frunte. Ii sarut incet fruntea.

Sakura :

Deschid ochii brusc si privesc in jurul meu. Stau culcata intr-o incapere alba. Ma ridic in sezut si privesc dezorientata in jurul meu. Totul e pustiu. Nu se zareste nici macar o umbra. Peste tot se vede doar un alb imaculat. Un alb ca spuma laptelui. Ma ridic incet in picioare si constat ca port o rochita alba, pana deasupra genunchilor. Pasesc usor pe suprafata alba. Primul pas a fost urmat de altii nesiguri, pana ce au devenit din ce in ce mai apasati. Merg increzatoare inainte, pana ce vad un punct negru in fata ochilor. E destul de mic. Ma opresc putin, privind drept inainte.
Dupa cateva secunde, incep sa alerg cu pasi repezi spre acel punct. Sunt atat de curioasa sa vad ce este acel punct. Cu cat alerg, mi se pare ca acel punct este tot mai departe. Ma opresc, dandu-ma batuta. Nu mai are rost sa alerg spre acel loc. Oftez si ma uit din nou in jurul meu. Brusc, aud cativa pasi in spatele meu. Ma intorc speriata si privesc uimita ceea ce mi se afiseaza in fata ochilor. In fata mea sta o fetita micuta, cu par rozaliu si ochii verzi. Imi pare ca are in jur de cinci anisori. Vine spre mine si ma ia de mana. Ma indeamna sa merg inainte. Mergem inainte, pana ce micuta se opreste. Se aseaza jos, iar eu fac ca ea. In fata noastra incep sa se delureze cateva imagini. De la ziua in care Sasuke s-a sarutat cu Karin, pana in prezent.
Incep sa vars lacrimi la vederea clipelor din acea zi urata. Imi las fata in palme si incerc sa-mi stapanesc cat de cat plansul. In zadar. Nu pot ! Siroaiele de diamante se rostogolesc pe obrajii mei, cazandu-mi pe rochita. Imi las capul pe genunchi.
Simt doua maini care imi ridica capul in sus. E acea micuta rozalie. Imi arata niste imagini in care o vad pe Karin butonand telefonul brunetului, iar alte imagini in care Sasuke se uita atent in telefonul meu si pare mirat. Imi arata si o zi in care Sasuke a inceput sa se certe cu Karin pe o tema destul de aprinsa. Este ziua de dinainte de a pleca in excursie !
Este vina lui Karin ! Ea mi-a trimis acel mesaj. Ea a fost cea care m-a facut sa-l urasc pe Sasuke. Cea care m-a facut sa cred ca vorbele spuse de Sasuke au fost date uitarii. Trebuie sa ma trezesc cumva. Vreau sa-l vad neaparat pe Sasuke.
Brusc, in fata ochilor imi apar imagini din prezent. Se pare ca in timp ce eu stau intinsa pe pat, Sasuke e langa mine. Baiatul acesta e asa de bun la suflet.
Trebuie neaparat sa ma trezesc ! Vreau sa-i sar in brate si sa-i spun ca imi pare rau ! Chiar daca nu ma va ierta, cel putin sa stiu ca nu a fost vina lui.
Imi intorc privirea spre micuta rozalie. Ma uit la ea cu o privire confuza. Aceasta zambeste bland, dupa care pocneste din degete.
Deschid ochii brusc. Pot observa cum afara se intuneca, iar in camera se intuneca incet, incet. Intorc capul in partea dreapta si il vad pe brunet stand la geam. Este rezemat de pervaz cu fata in palme. Ma ridic incet si ma indrept spre el. Ii pun o mana pe umar, iar acesta se intoarce brusc spre mine. Ramane putin neclintit cand ma vede. Ii zambesc bland si dulce, iar acesta ma imbratiseaza. Ma saruta pe obraz, dupa care ma strange si mai tare in brate.
- Sakura, pentru asta poti sa-mi dai si o mie de palmi ! Nu-mi pasa ! Mi-a fost atat de teama cand am vazut ca nu te trezesti ! imi zice acesta uitandu-se atent la mine.
- Nu o sa-ti dau palme, zic incet.. aproape soptit, o sa-ti dau asta ! ii zic si imi lipesc buzele de ale sale.
Acesta ramane putin incremenit, insa dupa cateva secunde imi raspunde sarutului. Isi baga mana in parul meu, adancind sarutul.
Dupa cateva minute, intrerupe sarutul imbratisandu-ma din nou. Imi spune sa-l astept aici. Acesta intra in baie. Sta cateva minute, dupa care iese intr-o pereche de pantaloni de trening, la bustul gol. Tine intr-o mana un tricou de al sau alb, iar in cealalta mana doua lumanarele. Imi spune sa ma imbrac cu tricoul pana ce el aprinde lumanarelele.
Intru in baie si imi dau jos blugii si bluza ce o aveam. Raman in lenjeria intima de culoare alba. Imi iau repede tricoul pe mine, lasandu-mi parul desfacut. Acesta imi cade pe spate, ajungand pana la fund.
Ies incet din baie si il caut cu privirea pe brunet. Acesta sta intins pe pat, cu mainile sub cap. De indata ce ma vede, se indreapta spre mine. Ma ia in bratele sale, trantindu-se pe pat. Ma ghemuiesc ca un pui de pisica la pieptul sau. Acesta trage pilota peste noi, tragandu-ma mai aproape de el.

Sasuke :

Ma bucur atat de mult sa o vad pe rozalie aici langa mine. Nu-mi pasa cum si de ce nu ma mai uraste. Este tot ce conteaza. Acum este fericita si ii pot vedea din nou zambetul gingas. Incep sa-i mangai obrazul cu mana dreapta, trecandu-mi degetul mare peste buzele ei. O sarut incet, bagandu-mi mana in parul sau moale. Tanara imi raspunde sarutului, punandu-si mana pe obrazul meu. Imi scot mana din parul ei, punandu-io pe sold. Imi bag mana pe sub tricoul purtat de fata, urcand tot mai sus. Simt materialul din care e confectionat sutienul fetei. Aceasta tresare si intrerupe sarutul, privindu-ma speriata. Imi retrag mana, facandu-i cu ochiu fetei. Aceasta zambeste dulce, sarutandu-ma usor pe buze. O musc usor de buza, facand-o pe fata sa se lipeasca mai mult de mine.
Intrerup sarutul cand aud cateva batai in usa. Rozalia tresare, uitandu-se la usa.
- Sasuke, Sakura s-a trezit ? aud vocea mamei.
- Da mama, dar a zis ca vrea sa doarma ! ii zic.
- Haide putin pana jos, imi zice ea.
Ma ridic din pat, nu inainte de a o saruta pe rozalie, dupa care ma indrept spre usa. Ies si o urmez pe mama pana jos. Imi da o tava cu cateva senviciuri si doua pahare de suc de portocale. Urc repede scarile si intru in camera. Se pare ca rozalia a adormit. Nu mai aud nici o miscare. Pun tava pe birou si ma asez pe marginea patului. Zambesc incet, privind-o pe rozalie cum doarme. Ii dau suvitele rozali de pe fata, sarutand-o pe frunte. Ma asez incet langa ea, luand-o in brate.

Cam atat ! Scuze pentru greseli !
See ya ! ^__^



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 18-08-2010, 09:21 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare![SasuSaku] - de Heartagrama - 25-08-2010, 02:41 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare![SasuSaku] - de Debb.' - 18-11-2010, 11:39 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Yun. - 19-11-2010, 06:03 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Assyria - 20-11-2010, 11:55 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 12-12-2010, 08:47 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hachiko - 12-12-2010, 09:30 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 13-12-2010, 12:35 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Yun. - 14-12-2010, 08:56 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 26-12-2010, 01:21 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 26-12-2010, 01:37 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Yun. - 26-12-2010, 06:19 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 30-12-2010, 11:13 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hachiko - 30-12-2010, 11:28 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Lorely - 31-12-2010, 03:03 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Mariah . - 01-01-2011, 03:11 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 04-01-2011, 08:22 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 04-01-2011, 08:40 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hachiko - 04-01-2011, 10:07 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 09-01-2011, 07:52 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Mariah . - 09-01-2011, 08:18 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 10-01-2011, 01:20 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 18-01-2011, 12:09 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 18-01-2011, 01:02 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 25-01-2011, 10:04 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 28-01-2011, 12:58 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 28-01-2011, 02:14 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 28-01-2011, 06:51 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 28-01-2011, 11:53 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 04-02-2011, 08:29 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 06-02-2011, 01:32 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 06-02-2011, 06:27 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 21-02-2011, 07:52 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Hakusor. - 21-02-2011, 08:14 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 22-02-2011, 01:22 AM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Debb.' - 26-02-2011, 03:46 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Bonnie - 26-02-2011, 08:50 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de KarinaD - 26-02-2011, 09:45 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Vero - 26-02-2011, 11:47 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de *Black~~Heart* - 04-03-2011, 11:10 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Rose ^^ - 30-03-2011, 11:26 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Sayonara - 02-04-2011, 08:07 PM
RE: Dragostea poate fi inselatoare! - de Sho-Yo - 25-05-2011, 11:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.381 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.550 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.375 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 11.005 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.344 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.828 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Dragoste nu poate fi cumparata cu bani Zuzy Is Angell 7 4.505 18-10-2010, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.277 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  ÃŽi vei da ingerului care nu poate zbura…aripi? Axxa.No.Way 39 27.221 20-02-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Fara doar si poate a ta. miChiY 1 2.732 14-11-2009, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Vampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)