Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love at first sight[SasuSaku`]

#1
Nu ma prea pricep eu la ficuri cu personaje din anime dar m`am gandit sa incerc … Ca nah … Daca nu incerci nu “castigi” ca sa zic asa …

Love at first sight
By Zuzulici

Disclaimer:Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestora.!
Am cateva chestiii de zis inainte sa incep sa “povestesc”…
1.Voi folosi “`” in loc de “-“
2.Daca voi mai scrie si cu prescurtari va rog sa ma scuzati da` asa sunt obisnuita…
3.Tot cea ce gandesc personajele va fi pus intre gilimele
4.Astept critici de orice fel , pentru` ca vreau sa ma perfectionez.

Capitolul 1.

Sakura: Ma plimb linistita prin ploaie fara sa`mi pese ca sunt uda din cap pana`n picioare.Vroiam sa uit viata pe care am avut`o pana acum , vroiam sa o i`au de la capat , sa uit de acel nenorocit sentiment , numit iubire ,desi steam ca ma voi indragostii candva , dinou , dar sper sa simt asta si pentru` altcineva nu numai pentru` unu care nu merita.Cu toate astea , am uitat sa ma prezint , eu sunt Sakura , am 17 ani , desi pentru` varsta mea sunt destul de copilaroasa uneori.Am parul roz lung pana pe la jumatatea spatelui si ochi verzi ca smaraldele.Sunt imbaracata intr`o pereche de pantaloni scurti , de blugi , negri , un tricou alb cu diferite imagini pe el , iar pe deasupra un hanorac , desi e vara dar afara ploua . Agatate de pantaloni sunt nelipsitele mele lanturi . La gat port un lant argintiu cu un craniu . Iar in ppicioare am o pereche de adidasi , gene mo , negri cu cranii roz.Dar de ajuns cu prezentarea mea … Cum ziceam ma plimbam pe strada si din neatentie dau peste cineva si amandoi cadem pe jos , ridic privirea si observ ca am dat peste un baiat de vro 18 ani cu parul negru si ochi de aceiasi culoare ca abisul.Era imbracat intr`o pereche de blugi lungi , taiati si un tricou verde , iar pe deasupra avea un honorac negru . In picioare avea o pereceh de adidasi negri de la nike.
-Imi pare rau , n`am vrut sa dau peste tine. ~spun eu in timp ce ma ridicam de jos .
-Nu`I nimic … Nu te`am mai vazut pana acum , esti noua.?~ma intreba el in timp ce se ridica si el de jos.
-Se poate zice ca sunt , e prima mea vara aici , dar nu si ultima .~zic eu zambind
-Si … Cum te cheama.?~intreba el si`mi raspunse la zambet.
-Sakura.
-Eu sunt Sasuke. Incantat .
-Si eu …
-Poate o sa ne mai vedem si o sa vorbim mai mult.
Inainte sa o i`a fiecare in directia lui , am facut schimb de id`uri ca sa mai vorbim…
Intr`un final am ajuns acasa pe la ora doua a.m. … Poate va intrebati ce`am facut atata timp afara din moment ce ploua. Pai … Sa va zic … M`am intalnit cu niste prieteni si ne`am mers intr`un club … Apoi am mai hoinarit pe strazile orasului si asa stiu am vizitat si eu orasul . Stateam in pat si asteptam ca laptopul sa se deschida , cand am auzit ca cineva ma striga . Era surioara mea mai mica , Kimy.
-Ce s`a intamplat.?De ce nu dormi la ora asta.?~am intrebat`o eu pe Kimy care acum statea in bratele mele.
-Sakura , am avut un cosmar . Am visat ca tu ma lasai singura si plecai cu un baiat.~spuse sor`mea.
-Kimy asta nu o sa se intample.!
Dupa ce s`a linistit , Kim a adormit la mine`n pat.Am lasat`o sa doarma , iar eu am intrat pe mess. Cum am intrat am dat add cuiva.
~#~B`Boy~#~Blood~: Heeey .
*JuSt.One.*Saku`~:Hey… Cne ejti .?
~#~B`Boy~#~Blood~:Snt Sasuke , tipu` peste care ai dat azi :)) …
*JuSt.One.*Saku`~:Aaa .. Ok .. Ce faciii.?
~#~B`Boy~#~Blood~:Poii .. Bine … Stau , ma gandesc la tine… tu?
*JuSt.One.*Saku`~: :”> … poi .. incerc sa nu fac zgomot sa no trezesc pe sor`mea …
~#~B`Boy~#~Blood~:Ai o surioara?Cum o cheama?Cati ani are?
*JuSt.One.*Saku`~:Poi .. O cheama Kim aliasa Kimy ji are 7 ani :)…
~#~B`Boy~#~Blood~:E de aceiasi varsta cu fratimiu…:)
*JuSt.One.*Saku`:Ok .. Sas`ke ,mai vorbim , eu ma culc , ca am cam hoinarit azi …
~#~B`Boy~#~Blood~:Hmm … ok … Saku`:) … Bye:*
*JuSt.One.*Saku`:Bye>:D<…
Am iesit dupa mess , apoi m`am schimbat in pijamaua mea cu “Hallo Katy” , compusa dintr`un maieu si o pereche de pantaloni scurti… M`am bagat langa Kimy in pat si am adormit cu gandu` la Sas`ke… Ma gandeam oare ce face acum.? …
Sasuke statea in camera lui , pe pervazul geamului si privea luna … Se gadea la Sakura … Intr`un final se baga in pat si adormi si el…

Sakura: http://media.photobucket.com/image/sakur...1.jpg?o=14
Sasuke[nu e chiar ce vroiam eu sa gasesc da` e ok ji aja]: http://media.photobucket.com/image/sasuk...48.png?o=9
Kimy: http://media.photobucket.com/image/anime...5.jpg?o=10
Billy[fratele lu` Sas`ke]: http://media.photobucket.com/image/anime...-1.jpg?o=9

So Lets Make It Last Forever...
Top Back,Hands Up,Radio On ..
With My BestFriend,
Just Us
They Playin` Our Song,
And Yeah..
Ain't Nothing Like The SummerTime ..8 !
[Imagine: i6duae.jpg]
~ I Just Wanna To Be Free ~



Răspunsuri în acest subiect
Love at first sight[SasuSaku`] - de Zuzulici - 10-07-2010, 02:11 PM
RE: Love at first sight - de Zuzulici - 10-07-2010, 04:29 PM
RE: Love at first sight - de Flash - 10-07-2010, 04:37 PM
RE: Love at first sight - de Nywa - 10-07-2010, 05:33 PM
RE: Love at first sight[SasuSaku`] - de Zuzulici - 11-07-2010, 10:35 AM
RE: Love at first sight[SasuSaku`] - de Flash - 11-07-2010, 11:22 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Accidentally in love [SasuSaku] +15 Search 21 14.705 16-12-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Blood Love (SasuSaku +18) श्रद्धांजलि 22 20.343 06-09-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  This is love? [SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 3 2.810 18-07-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.537 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  School love*Sasusaku fic* Andrutza 15 14.333 20-06-2009, 11:18 AM
Ultimul răspuns: !i! K o K o !i!
  SeXy LoVe [ SasuSaKu ] nimeni 29 34.309 19-06-2009, 09:25 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Love is a Game ( sasusaku) Mishelle 5 7.553 19-03-2009, 11:46 PM
Ultimul răspuns: Aly
  SasuSaku -- Missing love ShyLie 4 18.460 31-08-2008, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)