Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SeXy LoVe [ SasuSaKu ]

#21
Sincer, imi place foarte mult ficul tau. Este printre singurele care le citesc cu Naruto. Acum revenind la acest capitol, greselile:
...sperante si vise. Mii de vise-repetitie care nu prea-mi place.
in noaptea respectiva. eram incantata-in noaptea respectiva. Eram incantata.
tredata-tradata
batu-batu'
l-am placut-stai ca m-ai bagat in ceata. vorbesti de public sau de Yuri?
...i-am spus calma" De ce?" nu doream sa-i-am spus clama " De ce?". Nu doream...
"In pare rau, de tot!"-Imi pare rau, de tot!
ascultama-asculta-ma
"... tu nu esti Karin , intelegi"-"tu nu esti Karin , intelegi?"
mai departe nu mai am chef sa spun despre greseli. asa...Descrierea si Naratiunea imi plac mult, imi place felul tau de a descrie lucrurile. Dialogul a fost * intr-un fel sau altul* si nu a fost deloc sec. Nu am ce spune despre personaje, imi plac mult. La ultima faza ai cam grabit putintel (2%) lucrurile.

Ja ne si spor la scris!

* a si daca te-a deranjat comentariul meu te rog sa-mi spui printr-un PM. Dar crede-ma, nu am spus lucrurile cu rautate.*[posturi unite]

#22
deci avand in vedere ca desi cititi ficul nu dati comuri eu ma simt nevoita sa aman hentaiul :x si asta e



Urmatoarea zi ploaia nu se opri , ci din contra sa intetit . In cabana era o liniste mortala , nu se auzea nimic . Eu m-am trezit tipand , dar din fericire am reusit sa nu il trezesc pe brunet , care dormea precum un bebelus . M-am ridicat usor de pe canapea si m-am dus langa acesta . Dormea atat de frumos si de linistit . Fara ezitare i-am presat buzele intr-un sarut scurt reusind de aceasta data sa-l trezesc . Acesta a deschis ochii incet si mi-a spus , zambind " Acesta era sarutul de dimineata?". Am zambit si l-am luat in brate . M-am indepartat cu greu de el , dar m-am dus sa pregatesc miculdejun . Incercam sa-l uimesc pe Sasuke , acum stiam sa gatesc . Incercam sa par o femeie fatala , dar nu numai pentru el ci si pentru mine. La masa eu am spart tacerea :
- Cum e Karin? Este chiar atat de speciala?
- Ei bine caznicia cu ea e un infern . Ne certam foarte des . Deobicei ea vrea bani , iar eu vreau un copil . Cei asa greu sa faca un copil? Asta imi doresc cel mai mult , un copil ....
- Deci asta era motivul pentru care ne-a ucis copilul. l-am intrerupt eu. In acea seara in club , Karin mi-a ucis copilul . Copilul acela din pantecele mele , era al tau .
- Nenorocita aia. O sa vada ea, , cum a indraznit . Era copilu meu , te-a ranit . spune Sasuke ridicansu-se si dand cu pumnul puternic in masa.
Dupa aceasta discutie am plecat capul , iar dupa ce am spalat vasele m-am asezat langa el pe canapea . Acesta m-a tras in bratele lui iar dupa cateva minute de tacere " O sa regrete si ea si Yuri . O sa fim cel mai puternic cuplu din Tokyo." mi-a spus el nevs. Am ramas socata , nici macar nu ma privise in ochii . " Nu crezi ca exagerezi? Nu e bine sa fim chiar atat de apropiati." , auzind aceste cuvinte brunetul isi intoarse privirea nervoasa spre mine. " La ce te referi? " m-a intrebat el , " Pai tu esti casatorit si ai crede ca sunt usuratica daca..." dar nu am terminat pentru ca el m-a intrerupt cu o imbratisare." Te temi ? Nu-i asa? Te temi de parerea tuturor , de mine de noi ." la auzul acestor cuvinte m-am indepartat de el si m-am dus in camera alaturata pentru a ma schimba . Cand am iesit din camera m-am dus la Sasuke si l-am luat de mana .
- Deci asculta-ma bine ! Vreau sa plec de aici nu mai suport , ai dreptate , mie teama . De tot ar fi ideal sa dispar din viata tuturor . spun eu printre suspine.
- Sakura nu o sa pleci nicaieri fara mine . Ai inteles? spune el luandu-ma in brate .
Simteam increderea lui , simteam ca totul va fi bine , dar nu totul se termina bine . M-am smucit din bratele lui si m-am urcat in masina . Am parasit cabana in ploaie si m-am indreptat spre aeroport . Trebuia sa-i termin pe toti odata pentru totdeauna si stiam si cum .
Dupa 6 luni , in Tokyo , mai exact la judecatorie Sasuke si Karin tocmai semnau certificatul de divort . Sasuke era incantat , in timp ce Karin isi trecu cu greu semnatura pe document . Intretimp la aeroport , am coborat eu total schimbata . Imi schimbasem multe . Numele acum era Crisy , aveam parul blond si ochii imi erau albastri . Aveam planuri mari pentru a-mi nimici obstacolele ce stateau intre mine si fericire . Primul meu pas era unul clar "Infiltrarea" . Tocmai se anuntase la firma lui Sasuke , ca se cauta o noua secretara pentru acesta. Stiind ca el divorteaza in aceasta dimineata , m-am dus sa imi depun CV-ul si sa ma angajez . Nu am avut prea mari probleme acestia angajandu-ma din prima . A doua zi cand am mers la job m-am imbracat intr-o fusta mulata lunga cu talie inalta , cu o camasa alba , vaporoasa si mi-am mai pus o esarfa neagra si o pereche de pantofi cu toc. Cand am ajuns Sasuke m-a chemat pentru a-mi aduce la cunostinta programul . Acesta a impietrit cand m-a vazut . Nu m-a recumoscut , dar eras uimit de frumosetea mea . Am intrat sfioasa si l-am salutat serpectuos . Acesta m-a rugat sa inchid usa si sa ma asez , iar eu ca orice fata cuminte l-am ascultat.
- De ce ati vrut sa ma vedeti? spun eu cu o voce de fata rea .
- Pentru ca trebuie sa ne cunoastem mai bine . Relatia dintre noi trebuie sa evolueze .spune el mangaindu-mi piciorul .
In acel moment un singur lucru imi venea in cap si anume " Haide , mangaie piciorusul" , dar gandurile mi-au fost intrerupte de saruturile tangre a lui Sasuke ce-mi atingeau decolteul. Eram emotionata , dar saruturile lui tandre au fost intrerupte de o bataie in usa. Era iubita lui Taylor , acea blonda intalnita in avionul spre Moscova .


Deci imi pare rau ca nu e Hentai dar nu o sa pun asa ceva pana nu primec comuri :X deci daca vreti nextu` hentai asta e

#23
daca te va deranja comm-ul meu... impusca-ma >.<
"cei" => ce-i
"sa" => s-a
"miculdejun" => micul-dejun
"ridicansu-se" => ridicandu-se
"nevs" => nervos
"mie" => mi-e
"tangre" => tandre
Bad :D... chiar nu-mi place! ai grabit mult actiunea. dialogul este bunicel, in chimb descrierea NU exista! si ma seaca porcaria asta ca Saku isi schimba numele si infatisarea! am mai vazut-o in tone de fic-uri! deci dom'soara fii originala! crezi ca poti? o faci pentru mine? ;;) si ca sa stii eu nu mor fara hentai. ca tu cine stie ce hentai fara descriere ne dai. sper ca in cap asta pe Saku o sa o cheme tot Saku. :-w
astept nextu' ^^
chu & gambate kissu':*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#24
Greselile's mentionate , iar altele nu mai gasesc .
Si am o intrebare in legatura cu fragmentul :

Citat: Nu m-a recumoscut , dar eras uimit de frumosetea mea . Am intrat sfioasa si l-am salutat serpectuos . Acesta m-a rugat sa inchid usa si sa ma asez , iar eu ca orice fata cuminte l-am ascultat.
- De ce ati vrut sa ma vedeti? spun eu cu o voce de fata rea .
- Pentru ca trebuie sa ne cunoastem mai bine . Relatia dintre noi trebuie sa evolueze .spune el mangaindu-mi piciorul .
In acel moment un singur lucru imi venea in cap si anume " Haide , mangaie piciorusul" , dar gandurile mi-au fost intrerupte de saruturile tangre a lui Sasuke ce-mi atingeau decolteul

Practic el nu a recunoscut'o . Pentru Sasuke , Sakura se numea Crisy si era noua secretara . Iar Sakura stia ca n'o recunoaste .
Daca da , atunci cand a inceput s'o sarute si sa'i mangaie piciorul insemna ca el o insela cu o necunoscuta , cel putin din punctul lu ide vedere . Iar Sakura n'ar trebui sa fie macar putin nervoasa O_o "?" ?

A si am o nemultumire in legatura cu un capitol mai vechi :

Citat: -Am venit sa ne mai cunoastem , doar lucram ina aceiasi domeniu , nu-I asa?
-Da bine pentru ca e o ora inaintata si ma asteapta Karin acasa as dori sa treci la subiect.
-Bine . i-am spus ei inchizand usa si lipita de usa i-am spus. Papi , adica Sas`ke am nevoie de un barbat puternic si de un barbat adevarat , de un barbat ca tine. I-am spus eu asezandu-ma pe biroul lui.
-Termina Sakura , te rog pleaca , tarfo!
-Asa vorbeste brutal , imi place brutal. spun eu umpic distrata de situatie si impingandu-I capul in pieptul meu. Relaxeaza-te.
-Sunt relaxat. Spune ce vrei !
-Pe tine ! spun eu tragandu-l de cravat spre mine. Ma vrei?
-Sincer nu mi-ar strica o partida buna ca tine. Karin a cam ramolit, desi are doar 22 de ani , ca tine.
-Eu nu am ramolit si pot sa ti-o dovedesc. Spun eu incepand sa-l sarut apasat. Deci o lasi pe curva aia , te lepezi de ea?
-D…a ma lepad , da-o dracului. Ma lepad.

Tin minte ca am vazut o faza asemanatoare la Mondenii intre Udrea si Vanghelie . Era putin mai diferita, dar ce conteaza! . Putina originalitate data viitoare ! D'oh #-o !

Sper ca nextul sa fie mai interesant !
Bye :bye:

#25
I like this fic:X
deci ..
imi place tot la acest fic:))
nu cred ca exista ceva ce sa nu-mi fi placut:))
sunt de acord cu Nya_Love ca ai grabit actiunea
si sa pui descriere;)
abia astept urmatoru capitol
Bye:-h

#26
Well ma bucur ca va place ficul meu

Fidelitate?!

Eram emotionata , dar saruturile lui tandre au fost intrerupte de o bataie in usa. Era iubita lui Taylor , acea blonda intalnita in avionul spre Moscova .Inainte de a o pofti inauntru , se retrase si imi spuse la ureche " A fost o greseala , du-te si sa nu spui la nimeni." . Am ramas socata s-a oprit ? Credeam ca el odataaprins nu putea fi oprit , pana nu-si satisfacea poftele. Am iesit sfioasa din birou si am dat ochii cu Taylor. Aceasta ma privea mirata . " Cine e ea? Sa inteleg ca cu ea o faci, de nu o faci cu mine?" se auzeau tipetele ei din birou. " Nu am sa o fac cu nimeni. Eu o vreau doar pe Sakura!" spinea Sasuke incercand sa o linisteasca pe fata . Fiind tarziu ma pregateam sa merg acasa , dar Sasuke m-a prins de mana si mi-a spus " Vreau maine sa stiu tot despre Sakura Haruno !" am dat afirmativ din cap si am plecat acasa. Am cautat disperata toata noaptea , o minciuna , asa puteam sa scap de el si sa nu dau de banuit.
A doua zi am venit cu un dosar la Sasuke , acolo se aflau toate minciunile . Am intrat in birou si am inceput sa-i citesc ce am gasit eu storcandu-mi creieri. I-am spus ca as fi in Viena si ca as fi lucrat pentru o firma de machiaj . Brunetul , auzind acestea , a ridicat o spranceana si m-a intrebat " Asta seara mergem acolo , nu vreau sa aud nimic . Cumpara biletele si du-te fa-ti bagajele!" . Am facut intocnai cum mi-au zis . Seara ne-am intalnit la aeroport si am mers in Viena . Ajunsi acolo ne-am cazat la hotel , fiecare avea camera lui .
In timp ce brunetul dormea eu eram stresata , ce ma faceam acum? M-am hotarat sa ma vopsesc inapoi , altfel cine stie ce s-ar fi intamplat . Sasuke era instare sa merga pana la capatul pamantului dac era nevoie . Dupa ce mi-am stors creieri , pentru a gasi o solutie , am adormit . Urmatoarea zi m-am trezit tipand " Am o idee!" , uitandu-ma in jur am observat ca era ora sapte jumate . Brunetul nu se trezeste niciodata la ora asta . Stiind ca el doarme m-am dus la receptionera si i-am spus sa-i transmita brunetului ca am plecat in cautarea " mea" . Am plecat la un salon si m-am dus de urgenta la Hinata . Aceasta lucra in acest salon de mult . Am rugat-o sa ma vopseasca si am plecat . Parul meu isi recapatase aspectul haios si stalucitor . Mi-am sunat seful si i-am spus ca am vazut-o pe Sakura . I-am dat adresa , iar acesta a venit in mai putin de cinci minute . Cand m-a zarit a alergat dupa mine si m-a strans in brate . M-am intors spre el si singurele cuvintepe care l-am putut zice au fost :" Sasuke.... Ce faci aici?" . " Sakura mi-a fost dor de tine" spune el strangandu-ma mai puternic. " Vrei sa spui Crisy nu?" am spus eu intr-un tarziu , razand . " Ce vrei sa spui? Nu cumva ? Tu..." spune el curios , "Da eu " i-am raspuns razand .
- Vino acasa , Sakura . Nu te pot uita , nu pot trai fara tine.
- Sasuke , eu ... Te iubesc ! spun eu intr-un tarziu .
Acesta m-a stans in brate si m-a dus acasa la el , in Tokyo . Ajunsa , i-am inspectat casa si l-am felicitat pentru aceasta . El nu a facut nimic altceva decat sa-si lase bagajele si sa ma duca in dormitor . Acolo l-am privit adanc in ochii si l-am sarutat pasional . Acesta a mi-a raspuns sarutului si m-a luat in brate . Mi-a mangaiat usor cu buzele sale calde sani si mi-a indepartat pe ne simtite maieul negru, dezvelindu-mi sutienul. Imi mangaia parul si abdomenul cu mainile , in timp ce eu ii dezveleam muschi . Acesta m-a tras mai aproape de el presandu-mi sani . Ma simteam in al noua-lea cer si cred ca si el . Incetul cu incetu` si-a strecurat mana in chilotei mei , masand si facanddu-mi comoara sa se umezeasca.Peste cateva minute amandoi eram goi , iar el ma patrunse . Facea miscari haotice , puternice , iar eu eram in extaz. Dupa doua ore de agitatie , amandoi eram extenuati .

sper sa va placa
cred ca capitolul urmator e marele end
plizz commuri

#27
Interesant capitolu,desi putin cam grabita actiunea.Adica, Sakura abea s-a angajat si Sasuke se da la ea,vine Taylor,apoi o pune sa caute informatii despre Sakura asa dintr-o data si dupa pleaca la Viena.Si s-au impacat atat de repede ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.
Ma rog,e ficul tau deci faci ce vrei.Ai avut cateva greseli:

odataaprins ->odata aprins
spine->spunea
creieri->creierii
si du-te fa-ti bagajele->si du-te si fa-ti bagajele
intocnai->intocmai
dac->daca
cuvintepe-cuvinte pe
facanddu-mi->facundu-mi

Cam asta e.Imi place ficul,e originala ideea.Astept capitolul urmator.Chu :* and Gambate.:wink:

:bye:
[Imagine: YulySigg.png]

A person needs a little madness, or else they never dare cut the rope and be free.

[Imagine: Yuly_sigcopy.png]

#28
endu` sper sa va placa

Familia noastra fericita

Urmatoarea saptamana a venit pe nesimtite , soarele isi facu cu usurinta aparitia prin sticla groasa a geamului . M-am trezit cu greu din pat , dar nu din cauza somnolentei ci din cauza stari de ameteala pe care o simteam . Parca camera se invartea cu mine tragandu-mi trupul in jos . Simteam ca ma pierd in viteza , simteam ca imi pierd echilibrul si ca imi iese stomacul afara . Sasuke se uita la mine mirat nu intelegea ce se intampla , dar eu aveam un sentiment bizar .
- Te simti bine ? Asta se intampla de trei zile.
- Sasuke , tu cat de mult vrei un copil?
- Sakura stii bine ca vreau foarte mult asta .
- Bine pentru ca am facut ieri testul de sarcina si a iesit pozitiv .
Auzind acest lucru a inlemnit , nu se mai misca . Se uita la mine intens . Dupa cateva secunde s-a ridicat si m-a luat in brate puernic . I-am raspuns imbratisari si l-am spus " La ce nume te-ai gandit ?" . " Nu conteaza e al meu si gata " mi-a raspus el desprinzandu-se de trupul meu .
Lunile treceau greau pentru Sasuke , acesta imi indeplinea toate mofturile si era nevoit sa-mi suporte tonurile . Probabil ca era si el satul de asta , dar gandu-l la copil il facea sa ma alinte mai des decat deobicei . Ulterior aflasem ca eram norocoasa , purtam in pantece un baiat si o fata . Perioada aceasta a fost minunata , serile ni-le petreceam pe veranda incercand sa gasin un nume potrivit pentru fiecare copil.
In luna a opt a lucrurile pareau normale , pana intr-o dupamasa cand mi s-a spart apa . Cand am observat l-am chemat repede pe Sasuke pentru a ma duce la spital .
- Ce s-a intamplat ?
- Mi s-a spart apa .
- Poftim? Si eu ce fac acum?
- Acum suni la salvare . Mai repede nebunule .
A sunat la salvare foarte repede . Intre timp eu simteam cum ma arde tot cor[ul , cum durerea mi se amplifica si cum cei doi micuti doreau sa vada lumina soarelei. Cand ambulanta a sosit , am urcat in aceasta alaturi de Sasuke . Medicul si asistenta din aceasta incercau sa ma convinga sa masc acolo cu ei , dar eu nici nu doream sa aud de asa ceva . Nu doream nici in ruptul capului sa nasc natural si mai ales intr-o ambulanta ? Nu eram genul de mama eroina . Durerile incepeau sa se amplifice , iar eu am inceput sa-i vorbesc lui Sasuke .
- Eu nu nasc aici cu astea doi . Sa fie clar .
- Bine draga am inteles , respira si expira . Mergem la spital .
Am suflat usurata , mai aveam putibn . Puteam sa rezist . Trebuia sa rezist .Ajunsi la spital am nascut in siguranta , dupa cum imi placea sa zic . Am nascut fara probleme doi copii frumosi si sanatosi . Dupa operatie Sasuke a venit la mine si m-a felicitat .
- La ce nume te-ai gandit? l-am intrebat curioasa.
- Ce zici de Daisuke sau Boris ?
- raman ambele . Si pentru fetita?
- Pai asta e specialitatea ta .
- Ce zici de Natasha?
- Atunci asa sa fie , acum odihnestete .
Ani au trecut in zbor si am ajuns sa-i vorbesc copiilor mei despre dragoste si importanta acestea in viata fiecaruia . Daisuke a devenit un baiat frumos si intelegent , iar Natasha o fata cu princi de viata sanatoase . Eu si Sasuke suntem mandri de ei si de ceea ce am realizat in viata .

The End

sper ca va placut acest fic
astept comuri despre ultimul capitol

#29
Salut!
Super fic! Pacat ca sa terminat. Imi placea mult de tot.
Si ce nastere interesanta a avut Sakura..........nu ma asteptam la una ca asta.
Greseli de tastare nu am vazut.
Cred totusi ca ai grabit un pic acuiunea cand ai inceput sa scrii dupa nastere.
Aaaa.......o micuta intrebare. Tu ai spus ca Sakura avea in pantece 2 copii, respectiv o fata si un baiat. Asta inseamna ca sunt gemeni?
Si sper ca sa pui o poza cu copii sau mai multe cu restul personajelo...........asta numai daca vrei tu.......nu este neaparat.
Puteai totusi ca sa il mai continui deoarece ficul era super.
Oricum Felicitari..........Si sa vii cat mai repede cu un alt fic..........deabea astept.


Pana atunci...........Ja Ne :bye: :*
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#30
"puernic"- puternic
"greau"- greu
"dupamasa"- dupa- masa
"cor[ul"- corpul
"masc"- nasc
"astea"- astia
"raman"- Raman
"odihnestete"- odihneste-te
''princi" - principii ( cred ca asa o fi)
Cam astea sunt greselile tale, dialogul nu a fost sec, descriere nu prea ai avut, iar naratiunea a fost buna. A fost un fic interesant si mi-a placut sa-l citesc. Ja nee:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Accidentally in love [SasuSaku] +15 Search 21 14.641 16-12-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Blood Love (SasuSaku +18) श्रद्धांजलि 22 20.198 06-09-2011, 07:13 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  This is love? [SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 3 2.798 18-07-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Love at first sight[SasuSaku`] Zuzulici 5 4.999 11-07-2010, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Flash
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.395 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  School love*Sasusaku fic* Andrutza 15 14.290 20-06-2009, 11:18 AM
Ultimul răspuns: !i! K o K o !i!
  Love is a Game ( sasusaku) Mishelle 5 7.493 19-03-2009, 11:46 PM
Ultimul răspuns: Aly
  SasuSaku -- Missing love ShyLie 4 18.401 31-08-2008, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)