Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un timp mort si-o viata traita

#2
Hm...am zis sa trec si eu pe aici... sa incep cu greselile de tastare...care sunt foarte multe....
bretele- bratele;
luni legendare- lunii legendare;
bratele-I - bratele-i;
aceea persoana- acea persoana;
O i-a la fuga -O ia la fuga;
Vrea sa deschida ochii albastri, de un turcoaz stralucitor - Propozitia asta n-are nici o logica :| cum adica ochi albastri de un turcuaz stralucitor? :|
pleoapele-I - pleoapele-i;
incalzand- incalzind;
ata- tata;
camerlele- poate camerele...
fric- frica;
nu'I - nu'i
elgant- elegant;
culacre- culcare;
Mistigue- poate Mistique...
Sora sa, Mistique, nu baga pe nmeni pe nimeni in seama. - Corect e: Sora sa, Mistique nu baga pe nimeni in seama.
par- pat ;

Deci...ai foarteeee multe greseli de tastare si de ortografie si de multe ori pui virgula unde nu trebuie... Titlul e cam incurcat...dar destul de interesant. Descrierea...incerci sa bagi descriere, dar uneori exagerezi cu epitetele si pui unele care nu isi au rostul. Naratiunea e bunicica, dar ar arata mai estetic daca ar avea si alineat. Actiunea nu e foarte grabita, dar pui verbele la toate timpurile si modurile posibile...Trebuie sa te hotarasti daca il scrii la trecut, prezent sau viitor, sau ce moduri folosesti "( pentru ca am vazut si imperfectul, si mai mult ca perfectul...)
So...idea...e destul de originala....dar cam ciudata...Ori n-am vazut eu bine ori nu ai spus varsta fetitei...:-? Si faza ca a plecat de acasa pentru ca bona ei a plecat si ca se invinovateste ca din cauza ei i-a murit mama...Hm... nu mi se pare o idee prea iesita din comun...but astept sa vad cum evoluezi.
Sper sa tii cont de sfaturile mele si sa ai grija in capitolul 2....Mai ai de lucrat la el, dar sper ca nu te vei lasa.
So... iti urez succes si spor la scris si revin sa vad cum va fi capitolul doi :*
Byee and >:D<
[Imagine: 6idws8.png]
Pour l'éternité ...


[Imagine: 6yds1e.png]

Merci măh Lynnuşor hug



Răspunsuri în acest subiect
Un timp mort si-o viata traita - de Crazy Person - 21-05-2010, 09:07 PM
RE: Un timp mort si-o viata traita - de Riluri - 22-05-2010, 06:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pentru c? vechiul eu e mort. Costin 1 2.066 09-10-2013, 11:43 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.388 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Timp oprit ! Vex 3 2.523 27-12-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Suflet mort Monoxid 5 4.241 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.976 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Un vals si-un tango cu un inger mort Crazy Person 2 3.393 13-05-2010, 10:54 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  O viata traita in ritm de rock Who said i have to be normal 13 12.734 17-01-2010, 12:08 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)