Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina)

#11
Salutare.Multumesc mult Denissu Starlight ,apreciez foarte mult ajutorul tau:zuppy02: si voi fi mult mai atenta la estetica.Din pacate nu voi putea modifica continutul citorva capitole,chiar daca sunt constienta ca e nevoe deoarece mai este postat si imi e frica sa nu fiu acuzata de plagiere:99:.(am dat aceste explicatii pt ca sa nu credeti ca ce imi scriti trece pe linga ochii mei
CAPITOLUL 4 -Alegerea echipelor.
''......De ce trebuie sa imi fac griji pentru orce maruntis? Aceasta emotie imi provoaca insomnie si plec obosita la scoala,iar Biakuganul nu mai e asa eficient si oricum astazi doar se aleg posibelele echipe de jenini care vor fi in viitor,daca vom trece testul de miine dat de catre un sensei jounin pentru fiecare echipa in parte. Deci nu am motive sa retraesc,caci testul e miine,nu azi si totusi......daca e altul motivul ingrijorarilor mele?.....Dar care?....''
Hinata se scula tocmai ziua se confrunta cu noaptea,iar acele nuante de albastru inchis si purpuriu se combinau armonios cu nuantele galbene si rosiatice venite de la soare completindu-se asemenea simbolului Ying ai Yang. Dar nimeni nu admira acel peisaj minunat.Satenii dormeau adinc,caci era perioada somnului cel mai dulce,iar Hinata era prea ocupata sa-si scrie in jurnal deoarece in ziua precedenta nu avuse timp:
SALUT JURNALULE.
Imi pare rau ca ieri nu ti-am povestit ce se mai intimpla pe la mine,dar am avut o zi incarcata. Scoala merge ok,dar daca te intrebi in ce relatie sunt cu domnul cub de gheata ei bine,de la intilnirea noastra pe lac nu facem alt ceva decit sa ne privim glaciar unul pe altul. Dupa ce am ajuns acasa de la scoala,am inceput sa ma antrenez in curtea din spatele casei mele. Cind eram spre sfirsitul antrenamentului,a venit Sakura la mine si mi-a inminat invitatia la petrecerea ei in pijama. Am aceptat cu placere invitatia deoarece imi doream sa-mi fac prieteni si ea mereu se purta dragut cu mine.Petrecerea a fost una reusita pina cind am inceput sa discutam despre baeti. Bine-inteles ca subiectul principal era Sasuke. A inceput sa fie ca o tortura suportabila pina au inceput sa se certe a cui prieten va fi Sasuke si mai important cine va fi viitoarea doamna Uchiha. Nemaiputind suporta,mi-am cerut scuze ca nu pot ramine pe noapte sub pretextul ca nu-mi permite tatal. Trebue sa gasesc o cale sa le impac,sunt de citeva zile la academie si ma satur de cearta asta,dar colegii mei care le cunosc de o viata intreaga?....
Scriindu-si in jurnal,nu observa cit de repede trecuse orele si era timpul sa mearga la scoala. Repede ca vintul cobori in sufragerie si inbuca in fuga o clatita dupa care pleca la academie.Ca de obicei cind ajunse in clasa sensei Iruka lipsea si ca tot timpul e o mare galagie pentruca Ino si Sakura se cearta din nou:
-Fetelor iarasi va certati? Interveni Hinata ca tot timpul.Cind o sa se termine odata? Personal,m-am saturat sa va aud cum va certati,mai ales din cauza lui Sasuke!
-O sa termine ele cearta cind o sa zboare porcul si Sasuke o sa zimbeasca si o sa fie dragut cu lumea.Spuse Naruto cu fata pe dos.
-Ce ai spus? Intervenira Sakura si Ino gata sa-l pocneasca pe Naruto.
-Nu va suparati,dar ar fi vreo sanasa ca voi doua sa va intelegeti? Intreba Hinata cu o voce calma.
-Daca Ino renunta la Sasuke,atunci da. Spuse Sakura privind-o pe Ino cu seriozitate.
-In visele tale frunte lata! Spuse Ino ripostind.
-Uite cum faceti,daca vreti intradevar ca Sasuke sa va observe,faceti-l pe el sa vina la voi,nu voi la el. Spuse Hinata cu o voce de fata inteligenta.
-Dar cum facem asta? Intrebara toate fetele din clasa.
-Pai.....nu stiu.....fiecare dintre voi are ceva special,ce va face deosebite,deci gasiti acel special si scoateti-l la vedere,credeti-ma,chiar daca nu va va invita la o intilnire,precis se va uita cu alti ochi la voi! Si asta e valabil pentru orce baiat.
Toti au ramas uimiti. Nimeni nu a scos o vorba pina cind Sakura nu intrerupse tacerea:
-Multumesc Hinata,asa voi face. Spuse Sakura pe un ton vesel.
-Hmph,dragute sfaturi Hinata,dar cu mine nu o sa mearga. Spuse Sasuke,care statea linistit linga geam cu minile incrucisate si ascultase toata discutia fetelor.
-Erai in clasa?! Nici nu te-am observat,si de unde stii ca nu o sa mearga?La urma urmei nu esti indragostit sau nu-ti place nici o fata nu-i asa? Doar in cazul asta nu merge.
-..........Sasuke se simtea incoltit,nu stia de ce dar la pus in incurcatura rau de tot.
-Gata copii,la locuri spuse Iruka care venise insotit de citiva sensei jounini. Azi vom forma echipele care vor fi testate de catre joninii prezenti in clasa.
Hinata se asezase la locul ei si cerceta cu curiozitate pe fiecare jounin,dar atentia ii fu acaparata asupra unei frumoase kunoichi ce se afla intre doi barbati care din cind in cind se uitau pe furis la ea.Avea parul negru ca abanosul si lung ochii rosi ca florile de mac si in genere,intreaga ei infatisare vorbea ca este o fire delicata,dar puternica. Cel din dreapta ei avea parul argintiu purta o masca iar ochiul sting ii era acoperita cu bandana ninja si citea dintr-o carte. Joninul din stinga femeii era un barbat obisnuit ce avea barba si o privire nemaipomenit de blinda pentru un sensei. Dupa ce isi satisfacu curiozitatea,Hinata realiza ca nu ascultase nimic din ce spuse pentruca atunci cind senseiul anunta echipa numarul sapte,Hinata tresari.
-Echipa numarul sapte va fi formata din:Naruto Uzumaki.....''Sper sa cad intr-o echipa cu Naruto,te rog Doamne!'' Se ruga Hinata in sinea ei....Sasuke Uchiha''Ce? Uita te rog tot ce am zis,nu mai vreau sa fiu in acea echipa,nu cu Sasuke! ''Se gindea Hinata,si Sakura Haruno.''Multumesc mult'' Se gindi bruneta multumita.
-Echipa numarul opt:Hyuga Hinata,Shino Aburame si Kiba Inuzuka,urmati-o va rog pe domnisoara Kurenai. Spuse Iruka neclintindu-si ochii de pe foaia in care le citea numele elevilor.Imediat echipa numarul opt se organiza si o urmara pe noul lor sensei,frumoasa bruneta de care va povesteam mai inainte.Toti patru se indreptara spre parcul Florilor De Cires.Toti se asezara pe banca si femeia a inceput sa vorbeasca:
-Ce-ar fi daca toti ne-am prezenta si am povesti cite ceva despre noi?
Copii au fost deacord mai ales ca toti erau curiosi sa afle cit mai multe despre frumoasa lor profesoara.
-Ma numesc Yuhi Kurenai. Imi place mult sa ma plimb,sa admir tot ce e frumos si sa lupt, nu imi place aroganta,mindria si impunctualitatea. Acum e rindul vostru.
-Eu sunt primul,spuse Kiba pe un ton voios. Sunt Kiba Inuzuka,imi plac ciinii si nu-mi place cind cineva ii trateaza rau...... si am si un vis care vreau sa devina realitate
-Ce vis? Intreba blind Kurenai
-Sa fiu cel mai mare crescator de ciini-ninja.Asta-i tot.
''Asa putin? Oau,scurt si la obiect''Se gindea Hinata zimbiind.
-Presupun ca eu urmez nu? Spuse Shino cu o voce grava,atit de grava ca Hinata se sperie.
-Sunt Shino Aburame. Imi plac doar gindacii si urasc mai tot,vise n-am.
''Sterg ce-am spus despre Kiba,Shino a povestit tot in citeva secunde'' Se gindea Hinata in timp ce ii aparu o urma de transpiratie stil anime.
-Eu sunt Hinata Hyuga si imi place tot ce reprezinta frumosul,ce nu-mi palce este cearta,mindria si nedreptatea. Visul meu este sa devin una din cele mai puternice kunoichi care au existat vreodata........Sensei,se adresa fata timid.
-Ce este?
-Dumneavoastra ne ve-ti testa miine?
-Da. Deci miine sa fiti la ora opt pe terenul de antrenament al scolii si sa nu intirziati. Apropo,sa va invatati pina miine sa fiti spontani si sa va asteptati la neprevazut daca nu ati invatat deja,caci ve-ti avea nevoe.Spuse bruneta zimbiind rautacios.
''O nu,oare ce o sa fie?,pot vedea pe fata ei ca no o sa fie ceva usor si placut,oare ce ma asteapta?''



Răspunsuri în acest subiect
RE: Lumina ce va imparati intunericul(fic sasuhina) - de Gabriella - 14-05-2010, 09:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lumina vine de la răsărit Katniss 18 6.762 13-06-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.399 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  [split] Lumina vine de la răsărit ( +16 / +18 ) Valleee 0 1.124 28-03-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Valleee
  Intunericul iubirii nestiute Miranda. 6 6.223 26-12-2010, 08:10 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Oare cât? (SasuHina) Abbeh. 20 10.697 05-07-2010, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Cand lumina e stinsa Axel . 1 2.433 09-05-2010, 06:30 PM
Ultimul răspuns: Akane
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.038 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.535 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Inger de lumina chrissta 7 6.050 23-06-2009, 10:25 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.660 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)