Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Luna plina.

#2
Am observat titlul, care evident se refera la vampiri si nu m-am putut stapani sa nu citesc. Cu toate ca inceputul nu m-a atras chiar de loc, am sperat ca pe parcurs voi observa ca fic-ul chiar merita citit. Trist, dar nu s-a intamplat asta.
Este o poveste banala, plictisitoare, cu multe detalii ce nu isi au rostul. Chiar m-a bufnit rasul la unele fraze, prost concepute. Adica cand si descris despre fitoasele din clasa personajului principal < care trebuie sa mentionez, nu i se cunoaste numele, evident nimic despre ea.> ai intrat prea mult in acel subiect. Pur si simplu, trebuia sa descrii sentimentele de sila pe care personajul principal le poarta acelor persoane dar intr-o singura fraza si la obiect. Tu te-ai lungit si ai facut chiar sa fie plictisitor. Apoi la faza cu hainele, a fost comic, pentru ca ma intrebam ce poarta ea daca hainele dintr-un magazin nu ii plac. Ai spus ca erau pe manechin si apoi cum ar putea cineva sa poarte asa ceva si m-am gandit <dar personajul principal ce poarta, frunze?> Sau nu inteleg, de ce nu ai aratat admiratia si dorinta pers. principal de a avea acela haine si ai facut sa o dezguste.
Descrierea, nu cred ca exista sau nu am putut eu sa o recunosc. Singurul fragment in care imi aduc aminte de putina, dar foarte putina descriere e aceea cand ea ajunge pe strada ei. dar nici acolo nu se prea poate numii descriere. Fic-ul are probleme grave de punctuatie. Am vazut locuri in care trebuia pus punct si tu ai pus virgula, asta nu e prea oke. Ai avut repetitii, foarte multe. Am vazut de foarte multe ori scris "de cand", "de cat", "de fapt" legat cat si greseli de tastatura.
Oricum, fic-ul nu e prea reusit si asta pentru ca ai intrat in detalii care nu avea nici un rost sa le spui sau sa le lungesti.

Exista si o parte buna: Chiar daca e prost si in graba facut, ideea este interesanta si imprevizibila. Adica nu stiu care va fi actiunea propriu-zisa a fic-ului. Deci continua sa scri la el, perfectioneaza-te si arata ca acest fic chiar merita citit.

Bafta si multa inspiratie!



Răspunsuri în acest subiect
Luna plina. - de MimiÅŸor - 22-04-2010, 02:52 PM
RE: Luna plina. - de MisS.sAdiStic - 22-04-2010, 03:44 PM
RE: Luna plina. - de Zăpă - 22-04-2010, 03:45 PM
RE: Luna plina. - de Me†al. - 24-04-2010, 10:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.785 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.396 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.706 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.731 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 3.997 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Viata plina de necazuri dar si bucurii Madalina_Daniela 8 5.534 21-11-2009, 06:46 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect: