Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trecutul e trecut, prezentul e prezent

#1
Buna... sunt mai noua aici :D. Acesta este primul meu fic . Sper sa va placa :chuu:

Capitolul 1.

Mellisa P.O.V.

Sufletul meu era ranit, gol , singur . In jurul lui este numai intuneric.Plang,tip,urlu...degeaba nimeni nu ma poate auzi.Sa ma prezint , ma numesc Melissa Mekintayer si am 16 ani jumate... sunt o fata de statura medie cu ochii albastri , parul blond ca spicul graului si pielea alba. Va intrebati de ce sufletul meu plange ??... Totul a inceput acum 2 ani pe cand aveam 14 ani . Eram in ultimul an de generala alaturi de clasa mea. In ziua aceea in care vacanta s-a terminat a venit un elev nou care avea sa-mi schimbe viata. Eram cu prietena mea cea mai buna ,Cassandra,Cassandra Siring. Cu ea am avut multe amintiri placute dar si neplacute. In fiecare zii era altfel . Cateodata eram nebunatice si puteam spune ca o adoram .... cateodata nu.
De ce? ... Pai imi spunea in bataie de joc ca sunt fitioasa si alte chestii . Nu erau adevarate .Pur si simplu asa era ea. Plangeam mereu din cauza ei, sufeream dar tot ea ma alina. Cassandra era o fata putin mai scunda decat mine , parul brunet scurt,pielea putin bronzata iar culoarea ochilor , pur si simplu erau verzi.
Era frumoasa , dar era mai rea.... lua oamenii in bataie de joc , ii placea sa se contrazica dar asa era ea.
De ce era? ... Pentru ca in ziua aceea s-au intamplat multe. Cand l-am vazut pe noul elev un sentiment m-a cuprins si acel sentiment era iubirea. Ma indragostisem de el. Parul lui roscat ,matasos ii dadeau un aer rebel , ochii lui verzi in care ma pierdem , pielea lui . Tot imi placea la el dar nu eram singura .
Cassy il urmarea si incerca sa filtreze cu el. Cand am vazut asta ochii mei s-au umezit . Am plecat de acolo intr-un loc numai de mine cunoscut. Am hotarat sa nu'i spun niciodata ca imi place de Adam ( Adam Smitt, asa il chema).
Am reusit catva timp insa in ziua de 2 decembrie m-a prins urmarindu-l. N'am sa uit niciodata ce a urmat!
" - Ce faci Mely ? Il urmaresti pe Adam al meu ? ma intreaba Cassandra
-Nnnnuu, nu il urmaresc -am raspuns eu
Se vedea pe fata ei ca era furioasa. A raspuns cu un simplu "bine" . Tot in acea seara cand am intrat pe messenger am fost " asaltata" de catre Cassy.
Saturandu-ma de intrebari si crizele ei ... i-am spus tot ce aveam pe suflet . In final pierzandu-mi prietena. Singura care ma facea sa rad si sa numi aminesc de acel de la accindent. Accidentul mamei. Mama mea era moarta de 3 ani.Fusese calcata de tren pe linia ferata. Asadar ramasesem cu tata . Dar acesta saracul muncea din greu. Zilele treceau, eu devenisem inchisa in mine. Cassy nu vorbea cu mine,Adam nici nu ma privea. Toata clasa era de partea Cassandrei . Nu stiam ce sa fac. Nu aveam nici un prieten. Era complet singura si indurerata de pierderea prietenei mele ... Doar eu am fost de vina ..Eu!

Si acum pozele :

Mellisa---http://media.photobucket.com/image/fata%20anime%20cu%20parul%20blond/1Clutz94/Anime%20Music/avrillavigne.jpg
Cassandra--
http://fc01.deviantart.net/fs48/f/2009/1...awolf1.jpg
Adam --http://i64.photobucket.com/albums/h191/Moonlit_Tiger/Anime%20Pictures/RedHairGreenEyesAnimeBoy.jpg



Răspunsuri în acest subiect
Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 06-04-2010, 12:20 AM
RE: Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 06-04-2010, 12:07 PM
RE: Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 07-04-2010, 09:11 PM
RE: Trecutul e trecut, prezentul e prezent - de The Kraken :X - 14-04-2010, 10:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Craciunul trecut Camy Love 6 3.795 26-12-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Trecutul reinvie sarah chan 2 2.524 14-10-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: sarah chan
  O pată de sânge în trecutul meu Rena 14 4.277 23-07-2011, 06:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Trecut patat de sange Cookiesor 1 2.021 14-07-2011, 06:25 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Trecut...Prezent..Viitor SmokeGirl 1 2.264 11-06-2011, 01:00 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Trecutul nu se intoarce... Ash. 7 4.585 28-08-2010, 12:38 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Ceva ce mi-a trecut prin minte. Ryuu 0 2.251 25-07-2010, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Viitorul din trecut [+16] Sushiiushii 15 8.589 24-02-2010, 05:23 PM
Ultimul răspuns: Minnie
  Trecut insangerat Ryuu 2 3.199 01-08-2009, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Umbre din trecut Ryuu 7 5.713 12-03-2009, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)