Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Power of Love [ Metal & Nya ]

#29
Capitolul 8 :
descis -- deschis
relboron -- Relboron
Vaaaaaaai <3 ce frumos a fost capitolul. Deşi aş fi vrut să descri mai mult sărutul acela, mi-a plăcut oricum. Acţiunea a fost oarecum grăbită, dar tot mi-a plăcut. Cred că acesta a fost cel mai bun capitol pe care l-ai scris până acum :]]. Mi-a plăcut fooooooarte mult. Şi ce efect ciudat au avut drogurile asupra lui. Efectul invers, în loc să se simtă bine şi fericit, eu mai ştiu cum - în extaz , el era distrus ! Uau ! Foarte tare ideea. Chiar mi-a plăcut Derik în acest capitol . În special, şi poate numai de aceea, sau nu ştiu, că a sărutat-o pe Eireen <3
Citat:Măcar lasă-mă să fac ce mi-am dorit de atât de mult timp,
mi-au intrat în suflet cuvintele astea. <3 way to go , Derik .

Capitolul 9:
cuvintele părea banale -- cuvintele păreau banale ( cu ' păreau ' se face corect acordul, doar o mică adăugare a unui ' u' la cuvânt )
În capitolul acesta mi-a plăcut mult dialogul. Descrierea a fost ok, acţiunea cam grăbită.... Amândoi aveţi de furcă cu asta, grăbiţi lucrurile şi nu daţi importanţă unor detalii ce , în anumite circumstanţe, ar putea fi esenţiale ( să zic aşa ) . De exemplu, atunci când ea l-a găsit pe Derik în apartament, pe canapea - ar fi trebuit să prelungeşti oarecum momentul acela, să descrii mai bine sentimentele pe care le-a avut Eireen. Ai dat prea multă importanţă pregătirii cinei, pe de altă parte. Trebuie să aveţi grijă cum '' canalizaţi '' toate aceste lucruri. Dacă dai importanţă unor detalii cu o asemenea mică importanţă, ar trebui ca şi pe altele să le ' dezvoltaţi '. Acesta este doar părerea mea. În fine, ideea e că mi-a plăcut mult dialogul în acest capitol. Totuşi, nu am simţit nimic atunci când Eireen îi povestea toate acele lucruri lui Derik. Nu ştiu de ce, dar , m-a lăsat rece.

Mi-au plăcut cele două capitole. Din păcate nu am putut ajunge la timp cu un comentariu şi pt. capitolul precedent, dar nu mai contează. Metal, chiar mi-a plăcut. A fost foarte interesant şi cel mai bun capitol al tău de până acum. Mai ales pt. acel sărut. Nya, felicitări şi ţie pentru dialogul din acest capitol şi pt. replica cu " de ce m-ai sărutat?" . Mi-a plăcut.
În fine, v-am zis mai sus ce cred despre modul vostru de a scrie. Se potriveşte, să zicem. Amândoi faceţi cam aceleaşi greşeli. But its ok, se remediază când scrieţi şi depinde de gustul fiecărui cicitor. Per ansamblu, îmi place. Încercaţi să nu grăbiţi lucrurile prea tare totuşi.
De abia aştept următorul capitol şi răspunsul lui Derik.
baftă la scris >:d<



Răspunsuri în acest subiect
The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 09-02-2010, 08:47 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Sweet_Aiko - 10-02-2010, 08:51 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 21-02-2010, 11:21 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 25-02-2010, 07:31 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 05-03-2010, 11:56 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 12-03-2010, 09:27 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 20-03-2010, 11:41 PM
RE: The Power of Love - de akadella - 23-08-2010, 11:26 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 08-01-2011, 08:02 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 08-01-2011, 10:05 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 17-02-2011, 06:39 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 19-02-2011, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.698 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.380 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Still loving you [ Dydo & Metal ] Dydo1234 8 5.274 24-04-2010, 07:39 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.228 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)