Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Power of Love [ Metal & Nya ]

#21
faşcinat -- nu există ' faşcinat ' cu ' ş ' ci '' fascinat '' cu ' s' . De la : a fascina, fascinant etc . Cuvântul se scrie cu ' s' , nu cu 'ş'.
a venit la nou -- a venit la noi.

Hmm, capitolul a fost destul de drăguţ. Mi se pare mie sau Derik e cam timid, aşa măcar puţin? I mean, dă impresia . Sau ceva asemănător. Oricum, nu pare genul îndrăzneţ care să sară întotdeauna cu replici tăioase şi aşa mai departe. Poate că încă nu am ajuns să cunosc personajul destul de bine. Adevărul este că încă nu a fost prezentat atât de complex încât să ne dăm seama concret. Ceea ce , nu zic că este un lucru rău. E suspans, să zic aşa. Şi mister, de asemenea. De fapt, misterul ăsta este oarecum constant. Mereu ne lăsaţi în plop la terminarea unui capitol, ca să ne dorim cu ardoare următorul . That kind of a thing is a good one, I guess xD. Ceea ce nu mi-a plăcut la acest capitol, sau nu m-a atras în mod special, a fost atunci când mergea pe stradă şi a venit tipa aia la el. Wtf? Poate că nu am înţeles eu bine şi mai e ceva în plus acolo, dar dacă era doar o curioasă stupidă banală care se agaţă de cineva pe stradă doar că e mai ' altfel ' decât ceilalţi, then that one sucked. I mean, who the fux really does that kind of a thing? Mi s-a părut cam aiurea şi faza cu schimbatul hainelor, dar asta e vina mea având în vedere că nu sunt aşa o fană a chestiunilor de genul acesta. Schimbatul hainelor aşa, mă face să realizez că uneori, chiar şi lumea asta 'ireală ' şi ' imaginară ' e cam banală şi exagerată. However, depinde de gusturi şi interpretări aici xD.
Ce îmi place mie la personajul acesta este faptul că le recunoaşte pe toate : )) Adică pare destul de onest. Ceea ce ştie, recunoaşte. Şi ceea ce nu ştie, de asemenea. Mi se pare sincer. Poate naiv, sau poate chiar îi place să spună ' adevărul ' sau ceva asemănător. E oarecum indecis, nici el nu ştie ce e cu viaţa lui. sau aşa mi se pare mie. E clar că este atras de Eireen, că e o forţă specială sau nu, asta nu o ştiu. Dar momentan îmi place.
Eireen este ca întotdeauna rece şi cul, so as I really like her.
Mi-a plăcut finalul, acum sunt curioasă tare de ce se va mai întâmpla : > maybe a fight or smth. Can't wait.
baftă la scris şi aşteptăm next.
Chuu ~



Răspunsuri în acest subiect
The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 09-02-2010, 08:47 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Sweet_Aiko - 10-02-2010, 08:51 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 21-02-2010, 11:21 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 25-02-2010, 07:31 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 05-03-2010, 11:56 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 12-03-2010, 09:27 PM
RE: The Power of Love [ by Nya & Metal ] - de Teh - 20-03-2010, 11:41 PM
RE: The Power of Love - de akadella - 23-08-2010, 11:26 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 08-01-2011, 08:02 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 08-01-2011, 10:05 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Nya. - 17-02-2011, 06:39 PM
RE: The Power of Love [ Metal & Nya ] - de Reine - 19-02-2011, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.674 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.359 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  Still loving you [ Dydo & Metal ] Dydo1234 8 5.244 24-04-2010, 07:39 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Un nou inceput ( Mew Mew Power ) Elusive wolf 15 11.171 12-06-2009, 10:44 PM
Ultimul răspuns: Mabel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)