Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

M-ai invatat sa iubesc din nou !

#5
Ma scuzati ca le postez asa de repede , dar imi place. Va astept cu criticile alea repede :-w



Capitol 3

Stateam langa telefon si asteptam ca Sasuke sa sune. Era deja miezul noptii . Au inceput sa imi dea lacrimiile , dar in sfarsit a sunat.
- Buna ! imi spune fericit . Ce faci?
- Buna , spun suspinand , bine . tu ?
- Bine . Vruiam sa te sun mai de mult , dar nu aveam curaj . Ai plans ? ma intreaba ingrijorat.
- Am plans putin . Ma gandeam la mama mea. "Pe aia s-o crezi tu ,prostule. Ma gandeam la tine! Dar esti prea prost sa iti dai seama ! "
- Eu ma gandeam la tine. Si imi cer scuze pentru Naruto . E un prost ! spune vocea masculina din telefon
- Da si eu ma gandeam la tine. "Fata , nu trebuia sa ii spui ! Dar ai facut-o!"
- Deci ne vedem maine ? Bem si noi un suc? zice baiatul.
- Imi dai si o prajitura si vin .
Am aprobat amandoi si asa a ramas sa ne intalnim de dimineata. Ne-am luat la revedere si ce a spus Sasuke m-a uimit. A spus "Te iubesc!" . Nu am putut raspunde si am inchis. Nu am putut dormi . Gandurile ma macinau " De ce nu i-ai spus ? Esti o proasta ! Poate te iubeste. Tu esti moarta dupa el si cred ca si el dupa tine ! Gandeste-te si spune-i." Intr-un final am adormit.
Soarele a aparut . Imi mangaia fata pala si m-am trezit. Vazand ca mai e putin timp arunc pe mine o pereche de pantaloni scurti negri si un tricou larg. Trebuia sa ne intalnim la o cafenea din parc. L-am vazut pe Sasuke plangand. Fug repede si il intreb :
- Ce-ai patit ?
- Incep sa o uit pe Mya . Totul era perfect .. Apoi ai aparut tu Sakura. De ce ?! Chiar trebuia sa fiu pedepsit astfel ? spune el printre lacrimi.
- Si daca ramai cu ea , o sa astepti pana mori ? Crezi ca mi-e imi e usor sa imi uit fostul iubit ? Ei bine, deloc. Doar ca eu ,Sasuke , Te iubesc ! Credeam ca si tu , dar vad ca m-am inselat. spune eu si incep sa plang in hohote.
Plecam spre casa plangand. M-am ghemuit intr-un colt al camerei si am inceput sa plang. Ma incuiasem in camera si tata mai avea putin si spargea usea , cand am inceput sa tip:
- Pleaca ! Lasa-ma dracului in pace ! M-am saturat de voi !
- Sakura , scumpo , e aici un baiat care vrea sa te vada. zice tata. E Sasuke , prietenul tau din copilarie .
- Spune-i ca il urasc si ca e un fraier !
Atunci tata a plecat , iar Sasuke statea la usa si ma implora sa deschid. Cand am crezut ca a plecat , am deschis geamul , m-am asezat in pat si am inchis ochii . Atunci Sasuke a aparut pe geam si m-a sarutat senzual parca traiese toata viata pentru asta si mi-a spus :
- Stii, Mya a fost iubita mea doar ca sa te uit pe tine !
Credeam ca adormisem si era doar un vis ... dar era real . Cand a intrat tata in camera Sasuke a sarit pe geam si eu am injurat din nou printre dintii , iar apoi am plecat cu trenul in lumea viselor... Chiar nu stiam ce simt. Il uram pentru ce mi-a zis , dar in acelasi timp il iubeam de mica. Toata noaptea am avut vise ciudate. Incepeau urat si imi dadeau fiori si aveau happy-end.
Dimineata primisem un mesaj de la Sasuke "Te iubesc!" ii dau raspuns la mesaj "Si eu" . Incep sa zambesc si dasam prin camera. Cand pe geam intra Naruto .
- Buna. Vreau sa stii ca imi place de tine. spune blondul cel enervant.
- Buna. Mie nu imi place. Pa ! Poti sa pleci. ii spun eu batjocoritor.
- Ai un iubit? Spune-mi cine e nenorocitul ... zice acel copil enervant
- Sasuke. ii raspund apoi ii dau un sut in fund si sare pe geam fara sa vrea.
- O sa fii a mea Sakura! zice blondul nervos.
- In visele tale,amice . ii raspund ironic. Iar apoi il injur destul de tare ca sa ma auda.
Mai pe seara trebuia sa plec la Sasuke ca sa imi arate casa sa. " Doamne cat il pot iubi ! Sunt cea mai fericita ! Vreau ca timpul sa stea in loc si sa fie mereu la fel."
Mi-am ales hainele, mi-am pus toate cele necesare in geanta si cand am coborat jos .. SURPRIZA !! Sasuke ma astepta in masina lui ..



Răspunsuri în acest subiect
M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Tsubaki - 28-12-2009, 04:20 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Tsubaki - 28-12-2009, 05:44 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Alexi - 28-12-2009, 06:08 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Tsubaki - 28-12-2009, 06:28 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Alexi - 28-12-2009, 07:03 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Miauu - 28-12-2009, 08:52 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Sakura_night_girl - 06-02-2010, 09:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.012 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.600 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.222 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.424 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 29.045 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.131 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.738 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.775 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.173 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.151 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)