Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prietenia [ Ino + Sakura= Best friends 4 ever ]

#1
Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto(inafara de cele create de mine, desigur), create de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.
Trebuie sa mentionez ca este un fic despre prietenie si greutatile pe care le-au confruntat Ino si Sakura. Povestesc din perspectiva lui Ino.


Capitolul 1 - Din trecut

Anii au zburat precum gandul.Timpul a trecut.Imi amintesc,eram copii cand ne-am intalnit. Erai o fata firava si dulce. Statei singura si plangei. Lacrimile amare ti se prelingeau pe obrajii catifelati. Vantul iti adia parul scurt si roz,iar ochii tai verzi straluceau.
"- De ce plangi ? o intreb eu pe rozalie.
- Toti copii imi spun frunte-lata, spune ea plangand.
- De ce ? Mie mi se pare ca esti o fata frumoasa, o consolez eu zambind.
- Multumesc, raspunde ea.
- Eu sunt Ino Yamanaka. Tu cine esti ? o intreb eu curioasa.
- Eu sunt Sakura Haruno, raspunde ea printre lacrimi.
- Nu mai plange! ii spun eu indreptandu-ma spre ea.
- D-de ce esti buna cu mine ? ma intreaba stergandu-si lacrimile.
- Sa zicem ca vreau sa fiu prietena ta."
Au fost momente minunate petrecute impreuna. Apoi eu te-am prezentat prietenilor mei:
"- Heeei prieteni, ea e Sakura ! le-o prezint eu prietenilor mei.
- Buna, Sakura-chan ! au raspuns toti in cor.
- Sakura, tu nu zici nimic ? o intreb eu.
- B-buna ! raspunde ea rusinoasa."
Am fost prietene nedespartite.Ne iubeam una pe alta foarte mult.Daca Sakura suferea,sufeream si eu si invers. Eram prietene foarte bune,nedespartite.
La 12 ani, a aparut el. Il chema Sasuke Uchiha. Era un baiat destept,atragator,puternic si popular. Toate fetele il vanau, dar el nu se gandea la dragoste. Amandoua il placeam, am fost distruse. Atunci ne-am certat...
"- Sakura, sa nu te atingi de el! E al meu!
- Cand a devenit al tau si eu nu stiu ? Invata sa pierzi Ino, pentru cs el va fi al meu!
- Ba nu, Sakura!
- Ba da !"
A tipat la mine, eu am tipat al ea. Nu ne mai suportam. De fiecare data cand o vedeam imi aduceam aminte de clipele frumoase petrecute impreuna, dar ... Din cauza lui ne-am certat ! De ce a aparut pe drumul nostru ? Pur si simplu, de ce ?
La academie am avut ghinionul sa nu cad in echipa cu el. In schimb,Sakura, norocoasa,da.Simteam cum sangele imi fierbea in vene si parca isterica,am tipat:
" - Sakura Haruno, de azi esti dusmanul meu!
Ea , parca vrand sa-l impresioneze pe Sasuke, mi-a replicat dur:
- Taci, Ino-pig !"
Ranita, am plecat spre casa, plangand. Am intrat in camera mea ca o vijelie, trantind usa. M-am aruncat in pat si am inceput sa plang.Ma simteam oribil. Era ingrozitor... Sa simti cum prietena cea mai buna te tradeaza ...
- Sakura Haruno, te urasc ! am tipat.
Ca intr-o transa m-am dus si am luat pozele cu noi doua si cu un zambet malefic am spus:
- Noi doua nu mai existam! si am ars toate pozele,scapand de toate amintirile frumoase.
Roata timpului s-a invartit in continuare, vremea a trecut. In goana dupa razbunare, Sasuke a parasit orasul.Noi am ramas singure. Am decis sa facem pace, sa uitam totul. Asa am si facut. Suntem prietene iar, dar... chiar asa apropiate ? Imi era dor sa-i spun toate secretele mele, sa plangem amandoua la greu, sa zambim la bine, dar totul sunt amintiri. Desi este langa mine, simt ca nu este vechea Sakura. Incerc sa cred ca nu s-a schimbat si ca e rozalia mea cea veche.
O intrebare imi strabate inima, ma apasa, ma chinuie. Ea are incredere in mine ? Mai ma iubeste cum ma iubea inainte, ca pe o sora ? Nu sunt sigura. Dar e greu sa-ti pierzi prietena, apoi sa afli ca nu ami tine la tine ... N-eam departat din cauza lui , iar acum sunt iar impreuna, dar nu pot zambi. Sufletul nu-mi permite .
O voi intreba ... Am o multime de intrebari sa-i pun ... Mai ai incredere in mine ? Ma mai crezi sora ta ? Tot felul de intrebari mi se arata in minte ... De ce ?


Sper ca nu aveti multe pretentii ... Este primul meu fic ... Dupa cateva capitole, ma voi perfectiona... Sper ca va place macar umpic :)



Răspunsuri în acest subiect
Prietenia [ Ino + Sakura= Best friends 4 ever ] - de InoLicious - 20-12-2009, 02:28 AM
RE: Prietenia [ Ino + Sakura= Best friends 4 ever ] - de InoLicious - 20-12-2009, 02:28 PM
RE: Prietenia [ Ino + Sakura= Best friends 4 ever ] - de ~~Plastic~~ - 02-01-2010, 04:16 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 47.014 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.924 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie
  Prietenia Devine Dragoste - [+18] Copilul Zvapaiat ♥ 4 4.454 17-04-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Prietenia ca un cutit in spate Sibel. 5 3.255 01-09-2010, 03:50 PM
Ultimul răspuns: fake_fate
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Me†al. 1 2.989 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Prietenia ma invata sa traiesc Zyspar 4 3.901 27-09-2009, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Cand prietenia poate ucide.... loveless4ever 1 3.651 21-11-2007, 12:09 AM
Ultimul răspuns: dark_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)