Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2

#6
Am revenit dupa muuuuuuuuult timp.Mii de scuze pentru absenta! Am sa postez o mica parte din capitolul 3 acum si restul cat de curand!

Capitolul 3

Caldura unei inimi iubitoare

Ruychi zace pe asfaltul udat de ploaia ce cade neincetat.Taki priveste triumfator.De data asta nu va mai face gresala facuta cu Shindou,Sakuma nu se va mai ridica viu de pe asfalt sa spuna cine e cel care l-a batut. Acum se va termina cu un rival. Shindou va fi urmatorul... el, plozii lui si ticalosul de Yuki Eiri. Brusc un pumn il lovi in fata.
-Incetati imediat! rasuna o voce calda, dar ferma.
Cateva lovituri de picior indepartara si tortionarii si ii arunca la pamant. Speriati o luara la sanatoasa.
Necunoscutul care a intervenit este un barbat inalt, cu trasaturi regulate, ochi violet si par argintiu. Il ia in brate pe cantaret si il duce la masina sa.Il transporta urgent la spital.
Ruichi se trezi incet. Simte pe obraz caldura soarelui .Mai simte si o mana calda care ii tine mana. Deschide incet ochii si vede un chip zambitor ,dulce si frumos. Isi intinde mana spre obrazul lui .Ii mangaie obrazul.
-Esti un inger?
-Nu sunt un inger...numele meu este Yamada,Kenchi Yamada.
Cantaretul inchise o clipa ochii. Apoi il privi .
-Tu ai fost...tu i-ai oprit cand ma loveau batausii lui Taky.
Yamada il privi contrariat.
-Dar nu m-ai vazut...
-Te-am auzit...vocea ta are o nota interesanta...e greu de uitat.M-ai salvat....Iti multumesc!
-Eram doar in trecere pe acolo...Te mai vedeam uneori cand ieseam de la cabinet si imi tot faceam curaj sa iti cer un autograf.
Ryu zambi,apoi devenii ingrijorat. Oare de ce un strain este langa el si nu prietenii lui? Oare nu i-a anuntat nimeni?
-Trebuie sa imi anunt prietenii ce s-a intamplat... sopti. Trebuie sa vorbesc cu Touma.
-Sunt aici ,se auzi vocea lui Saeguchi si cantaretul zambi.
Prietenul sau veni langa pat si il imbratisa cu grija.
-Totul va fii bine. Datorita interventie domnului Kenchi nu ai fost foarte grav ranit. Politia spera sa ii prinda repede pe ticalosii care te-au ranit.
-A fost Taki de la Ask.
Touma incremenii cu ochii la el.
-El a fost ....si ma tem ca Shuichi este urmatoarea lui tinta. Acum Taky si-a facut o alta trupa si se pare ca ii stam in cale.
Managerul N.G. inchise o clipa ochii. ”Daca ticalosul acela il ataca pe Shu va da in mod sigur de Eiri. Ticalosul acela a depasit orice masura.”
Se ridica in picioare .
-Domnule Kenchi,va rog puteti sa mai ramaneti cu Ryu? Eu trebuie sa rezolv urgent o problema.
Solistul il tine inca de mana
-Touma... te rog sa ai grija de Shu...
-Asta si voiam sa fac. Am sa am grija ca Taki sa nu se mai atinga niciodata de nimeni.
Ryuichi inchise ochii. Stie ca nu de dragul lui Shuichi, a lui Yuki, dar asta conteaza mai putin... ticalosul va plati cu varf si indesat ce facuse, pentru ca a incalca un avertizment dat de Touma. Zambi, apoi privi in jur. Peretii camerei sunt albi si foarte sobrii ,dar de capul patului sunt prinse baloane care plutesc si pe noptiera este asezat Koma, dar si alte jucarii.
-De la cine sunt?A aflat deja presa?....Ohhh...nuuuuuuuu...nu voiam sa afle Shu ca am fost atacat...
Yamada il lua de mana.
-Linisteste-te!Shu nu va afla nimic!Am vorbit cu domnul Uesughi si a spus ca va vea grija ca el sa nu afle ce s-a intamplat.Jucariile si baloanele sunt de la dansul,de la domnul Saeguchi si de l-a mine. Domnul Uesughi a spus ca domnul Shindou sigur v-ar fii trimis baloane si jucarii daca ar fii aflat ca sunteti bolnav.
Ryu zambi.„Desigur, asta ar face Shu-chan...Dar de unde il cunoaste acest domn frumos pe Yuki Eiri?”
"Gravitation canot held responsible for people falling inlove."

Albert Einstein
[Imagine: chibi_1420.gif]
Arget, chibi-ul lui Argenta



Răspunsuri în acest subiect
Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Argenta - 11-10-2009, 04:53 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Luzer - 29-11-2009, 05:34 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Mitus - 20-12-2009, 02:05 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Argenta - 21-07-2010, 05:21 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 22-07-2010, 04:39 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Flash - 22-07-2010, 08:50 PM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 25-07-2010, 11:57 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de Luzer - 16-08-2010, 01:40 AM
RE: Ingerul iubirii -Gravity sezonul 2 - de kame. - 16-08-2010, 01:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 24.066 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  [Naruto] Ingerul intunecat al vieti mele (sasusaku) natynaty 2 3.103 11-08-2012, 01:56 AM
Ultimul răspuns: pink.Ang3ll
  Angel without soul ( sezonul 2 ) Rain 49 32.455 03-06-2012, 01:33 AM
Ultimul răspuns: Erion.
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.221 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.464 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Ingerul iadului destramat [+16] until_we_bleed 3 3.422 09-02-2010, 12:41 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  Ingerul iubirii[gravitation] Argenta 58 40.085 01-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: SoUl EaTeR
  Ingerul cu chip de om Emm` :x 13 13.407 25-04-2009, 11:31 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Sakura (ingerul lunii) sakura-97 6 5.158 01-03-2009, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Annya
  Gravity fan fic [yaoy] Yukira1234 7 6.522 01-08-2008, 05:18 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)