Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tristete sau fericire(inspirat din naruto)

#23
In departare se puteau vedea umbrele inamicilor. Cei mai periculosi oameni pe care Konoha ia putut intalni vrerodata. Acestia erau cei din Akatsuki, s-au oprit si au inceput sa isi faca un plan pe care sa il urmeze cu sfintenie.
Intre timp in satul ascuns in frunze era multa agitatie. Oameni sau ascuns in casele lor pana dupa razboi. Eu si Shina eram inca acasa si se pregateam de lupta. Eu desi nu vroiam sa arat eram cam ingrijorata din pricina Shinei, nu credeam ca va putea face fata luptei. In sufragerie ne asteptau toti prieteni nostri. Naruto, Chouji si Shikamaru mancau, bine Shikamaru nu chiar asta facea mai mult era acolo ca sa nu se ia aia doi la bataie. Ino, Hinata, Ten Ten si Temari se uitatu pe reviste. Iar restu erau in gradina cu trandafiri si ii admirau. Dupa ce ne-am salutat am plecat cu totii spre poarta. Am ajuns repede la poarta. Pe drum Sasuke a fost cam tacut ce-a ce ma facut sa imi fac griji din pricina lui.
<Ma enervezi deja cu grijile astea pentru el, lasal domne in pace ca este bine, ce ai cu saracu baiat?>
"E..eu nu am nimic cu el, dar tu nu stiai?"
<Ce sa stiu?>
"Fratele lui i-a omorat parinti si intreg clanul, iar acum este in Akatsuki! Nu stiai?"
<Nu, de unde sa stiu eu?>
"Pai faci parte din mintea mea nu? Este normal sa sti ce stiu si eu!"
<Daca mai lasa sa intru unde nu am voie poate as afla mai multe!!!!!>tipa egoul ei enervat.
"Soarta, acolo sunt lucruri secrete pe care nu le las descoperite de nimeni"
-Sakura...Sakura....SAKURAA!!!! striga disperat Naruto la rozalie.
-A..aaa ... da ce sa intamplat? intreba aceasta nedumerita.
-Neata soare! Esti bine? ma intrebat Kakashi-sensei.
-Da...cred. Kakashi-sensei pot vorbi cu tine putin? Shina ramai aici cu Hinata.
-Bine. Ce sa intamplat?
-Sunt ingrijorata din pricina Shinei...n..nu sunt sigura ca va putea face fata.
-Nu iti face griji din pricina ei. Este pregatita. zice Kakashi sigur pe el, prea sigur.
-Ce vrei sa spui?
-Shia a fost la mine in fiecare zi si sa antrenat, bine eu am antrenato, si acum este pregatita.
-Vreti sa spuneti ca....
-Da.
-ESTI NEBUN CUM AI PUTU FACE ASTA? ESTE INCA PREA MICA!!! am strigat eu nervoasa.
-Ce? Sasuke a invatat chidori pe la varsta ei. zice Kakashi care era lipit de copac de la urletele mele.
-Nu se pune, el este baiat. zic eu nervoasa si ma intorc la prieteni mei.
-PREGATITIVA DE ATAC. CEI DE LA AKATSUKI ESTE APROAPE DE NOI. a strigat Jiraia din turn.
Toti ne-am dus in fata portii am asteptat semnalul. Razboiul a inceput. Printe ei se numara si o fata. Avea parul albastru cu un trandafir alb prins, ochi de un albastru deschis si era imbracata in pelerina de Akatsuki. Era draguta si semana umpic cu Itachi si Sasuke, numele ei era Konan. Ambu sa dat la o parte si a lasat loc adolescentilor sa lupte. Era o sansa unica in viata sa arate satului de ce sunt in stare. Doar cei 2 sanini luptau alaturi de ei si cateodata se mai bagau si lideri echipelor. Eu mereu nimeream sa ma lupt cu Konan. Era puternica si stapanea foarte bine tehnica de apa, poate chiar mai bine decat Kakashi. Intr-un moment de neatentie sabia lui Itachi a intrat in corpul meu. Am scos un tipat de toata lumea practic se oprise din ce-a ce facea si se uita inspre mine. cu greu am scos sabia din mine si am aruncato, cu un ser special am reusit sa ma pun inapoi pe picioare, nu am degand sa renun la acea lupta cand stiu ca pot mai mult de atat. M-am ridicat cu greu de la pamant incercand sa revin la pozitia de atac. Am inceput sa arunt cu kunaiuri si cu shurichen. Shina nu mai era printe noi, era la spital, se pare ca se luptase pentru o scurta perioada cu Itachi si apoi cu Kisame. Ceilalti, ei bine abia se mai puteau tine pe picioare. Multi cei din Akatsuki murisera si printe ei se numara si Itachi. Singurele fete care mai erau in picioare eram eu si Konan. A inceput sa oboseasca si nu prea mai era capabila de ceva. m-am dat in spate cativa pasi si am facut niste semne din maini, in mana mea a inceput sa se adune o chacra roz ,iar semnul de pe pe spate sa iasa la iveala, in ochi mei a apratut sharinganul specific clanului meu si la fel si la Shina.
-Petala rosie!!!
Am strigat eu si cu o singura atingere aceasta a fost distrusa, dar nu de tot.
Dupa acea zi lunga eram cu totii plini de vanatai si taieturi, mai ales eu. Eu impreuna cu prieteni mei am stat in spital mult timp.
Dupa inca un an, totul se schimbase. Am aflat ca Konan era sora mai amre a lui Sasuke, acesta a trecut cu greu peste aceasta intamplare dar a fost bine, eu am devenit o prietena buna de-a ei,. Aceasta a devenit Hokage intrun fel. Mai mult ii tine locul lui Tsunade cand era plecata. Avea o gramada de probleme cu Naruto.



Răspunsuri în acest subiect
Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 23-11-2008, 09:10 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 25-11-2008, 10:51 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-11-2008, 11:32 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 18-12-2008, 10:42 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 20-12-2008, 03:59 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-12-2008, 10:26 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 30-12-2008, 11:11 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 03-02-2009, 10:48 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 05-02-2009, 09:16 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 06-02-2009, 11:07 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 14-02-2009, 05:50 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 27-02-2009, 11:35 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 13-03-2009, 02:40 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 15-03-2009, 12:14 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-04-2009, 10:36 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 04-04-2009, 10:11 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 05-04-2009, 10:32 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 06-04-2009, 11:41 AM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 12-04-2009, 05:21 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 13-04-2009, 09:58 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de Vizitator - 14-04-2009, 04:21 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 17-04-2009, 10:34 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 25-04-2009, 10:42 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 01-05-2009, 12:03 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-05-2009, 11:26 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de DaRk_Sakura_AnGeL - 10-05-2009, 09:05 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de :XDark~Sakura~Angel:* - 08-06-2009, 12:04 PM
RE: Tristete sau fericire(inspirat din naruto) - de Uchiha_Sakura92 - 03-07-2009, 11:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.549 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.725 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.606 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.344 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Cheia dragostei[inspirat din Gravitation] starnight 38 24.995 30-08-2010, 10:30 AM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.348 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Fericire si Tristete Bad Blood. 6 4.700 14-06-2009, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)