Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#61
Of...Doamne!
Anim3_girl asta nu este sfarsitul!!!!!!!Ce nu intelegi?Va fi happy ending asa ca ai rabdare!
O noua evolutie...



Timpul trecea.Anii liceului trecusera incetul cu incetul, iar acum venea vremea gloriei.Spun vremea gloriei, deoarece cei mai multi din acea clasa de liceu devenisera celebrii.
Sasuke, care se transferase la o alta scoala pentru a-i fi alaturi fratelui sau, ajunsese cel mai tanar si mai cunoscut om de afaceri, ajuat din cand in cand de tatal sau.
Noua trupa, infiintata in al doilea an de liceu avusese un mare succes pe piata muzicala.Le trebuise doar un examen de dat dupa terminarea liceului si acum erau cea mai adorata trupa din toata America.
Ino devenise o cunoscuta designera de moda din tara si se parea ca ii ajuta pe membrii trupei The kids of rock (trupa Sakurei) cu vestimentatia la concerte si erau buni prieteni.
Despre Neji si Shikamaru se zvonea ca devenisera partenerui ai lui Sasuke, iar Gaara ajunsese un renumit regizor.
Kikio, sora Sakurei dusese afacerea mai departe, si se casatorise cu un an in urma.
Sa revenim insa la prezent.Acum aveau fiecare douazeci de ani.Proprietarul studioului, unde trupa Sakurei facea inregistrari, il vaduse.
Acum rozalia se afla in fata oglinzii.Parintii ei plecasera dupa ce terminase liceul. Mersesera s-o ajute pe Kikio asa ca Sakura ramasese singura in vila parintilor sai.
Isi pieptana parul cantand.Fredona refrenul melodiei cantata si compusa de ea.Dintr-o data, linistea care domina in camera fuse intrerupta de suntetul telefonului Sakurei.Persoana care o apela era Kiba, colegul ei de trupa.
-Alo.Hei, Sakura.Ce zici?Vii cu mine la studio si ii lasam pe ceilalti sa mearga cu Naruto si Hinata?intreba castaniul curios.
-Pai Kiba...cred ca da.raspunse fata punandu-si o clama in parul ei lung.Nu ar fi o idee rea.
-Serios?!Bine.Ajung in cateva minute.spuse baiatul fericit.
El inca o placea pe rozalie, ba chiar o iubea.Se intelegea foarte bine cu ea, si isi dorea foarte mult sa fie cu el, insa...
In cateva minute, asa cum spusese, Kiba ajunsese in fata vilei Sakurei.Masina lui decapotabila, alb metalizata atragea toate privirile.Acel cartier devenise incet, incet unul rezidential.
-Wow!Ce repede ai ajuns!exclama fata uimita.
-Mda.Cand este vorba de tine se poate orice.spuse el afisand un zambet smecher.
In cateva minute cei doi ajunsera la studio.Acolo se aflau ceilalti membrii ai trupei.
-Cam mult v-a luat sa ajungeti!Ce s-a intamplat cu voi?intreba Temari ridicand din spranceana.
-Stii cum sunt eu.Trebuie sa arat bine si imi trebuie timp.spuse Sakura zambind.
-Ei bine, haide sa-l vedem si pe noul proprietar al studioului!spuse Naruto vioi ca intotdeauna.
Intrara ca de obicei prin intrarea din spate, pentru a nu fi surprinsi de cine stie cine .Sakura era in fata grupului mergand si vorbind in acelas timp.
-Va dati seama ca va trebui sa ne apucam de o noua melodie?Eu, de exemplu, ma voi gandi la o tema...mai speciala.continua ea.
Ajungand in pragul usii care permitea intrarea in camera de unde se supravegheau inregistrarile, fata ramase blocata.
In fata ei se infatisa un baitat de varsta ei stand rezemat de perete.Mainile tinute in permanenta in buzunar se pareau un gest familiar.Priviea pierduta in ganduri si ochii negri ca onixul te faceau sa te pierzi intr-un abis de unde cu greu mai puteai iesi.Parul lui de aceeasi culoare era mai intunecos ca cea mai neagra noapte.
Langa el se mai aflau alte doua persoane cunoscute de Sakura.Unul dintre ei avea parul lung si prins la varfuri.Ochii lui lila, de aceeasi culoare cu cei ai Hinatei, il dadeau de gol ca este ruda cu ea.Celalalt personaj statea comod pe scaun.Parea ca nu-l deranjeaza nimic si ca doarme.Parul negru prins intr-o coada si ochii inchisi de "oboseala" poate, il dadeau si pe el de gol.
-A trecut mult timp, nu crezi?intreba primul baiat descris apropiindu-se.
-Sasuke?!spuse Sakura.
"Ce ma fac?Ce ma fac?Ce ma fac?M-am blocat!Of!Unde este fata aia dura care nu a mai avut o relatie pana acum decat una stupida in primii ani de liceu si o alta cu cel mai cunoscut cantaret, insa de mica durata ?Haide, Sakura!Trebuie sa-ti revii!"gandea ea adancita in privirea baiatului.
Temari si TenTen avesesera si ele aceeasi reactie ca si prietena lor.Diferenta era ca blonda il privea cu insistenta pe Shikamaru care parea sa nu aiba nicio treaba, iar TenTen pe Neji.Naruto si Hinata se uitau unul la altul.Erau uimiti de aparitia vechilor colegi.
In ciuda vechilor certuri, Naruto alerga catre Sasuke imbratisandu-l prieteneste:
-De cand nu te-am mai vazut!spuse el bucuros.
-Mda, mda, gata cu chestiile astea.spuse brunetul iritat.
-Deci tu ai cumparat studioul?intreba Sakura mergand catre incaperea unde avea loc inregistrarea.
-Da.Am vrut sa ma conving, in primul rand, daca sunteti asa cum se zvoneste.continua el.
-Adica?!intrebara rozalia, Temari si TenTen simultan.
-Sincer, noi nu credeam ca voi cantati pe bune chiar asa bine.spuse Neji.
-Deci sunteti parteneri?intreba TenTen privindu-l insistent pe brunet.
-Ceva de genul.spuse Shikamaru ridicandu-se de pe sacaun.
-Of!Ati terminat?Avem un program incarcat astazi, asa ca haideti mai repede.Mi-a venit o idee.spuse Sakura.
In cateva ore melodia era gata.Neji si TenTen o ajutasera pe Sakura cu versurile, iar ceilalti se ocupasera de muzica.Doar Sasuke statea la locul lui gandindu-se.
Melodia compusa: http://www.youtube.com/watch?v=6GqV5W6-Z...re=related
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 13-03-2009, 10:16 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.522 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.381 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.601 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.821 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.987 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.379 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.202 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.125 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.145 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.863 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)