Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#60
Stiu ca a trecut moolt insa... Iricum.Ca sa nu comentati si sa stiti, capitolul asta va fi foarte scurt, deoarece.....este un fel de...nush qm sa zik, insa oricum, va fi scurt:P
Totul s-a terminat Sasuke!Timpul trece.


Sakura isi deschise telefonul si ii raspunse surorii ei.
-Alo, buna Kikio.Cum mai e pe acolo?intreba rozalia vioaie uitadu-se in oglinda.
-A...Sakura?Tu nu stii nu-i asa?intreba sora fetei cu un ton stins.
-Ce sa stiu Kikio?intreba Sakura.
-Pai...nu stiu cum sa-ti spun.Sasuke este aici.spuse bruneta descarcandu-se.
-Poftim?!D-dar...incerca sa spuna rozalia.
Se uita in oglinda.Putea vedea cum pe fata ei fina curgea o lacrima involuntar.Era ceva de necrezut.In urma cu cateva zile se simtise atat de bine in bratele lui, iar acum i se spune ca este la o atat de mare departare de ea si nici macar nu-i spusese.
Inchise telefonul.Cazu in pat si incepu sa planga.Nu stia ce se intampla cu ea.De ce tocmai ea?Suferise atat de mult.De ce tocmai el?De ce tocmai de el se indragostise?
Nici macar nu mai stia de ce plange.Nici nu mai stia de ce mai exista.Ce rol oare avea ea?Doar o fiinta care sufera.Atat.In rest, nu putea sa fie iubita de vreun alt baiat sau sa fie fericita.
"Oare de ce?De ce eu?De ce de fiecare data cand petrec clipe fericite trebuie sa le platesc in lacrimi?"gandea fata varsand lacrimi.
*
* *

Timpul trecea repede pe langa adolescenti.Sfarsitul celui de-al doilea an de liceu era aproape.Nenumaratele absente ale lui Sasuke umplusera catalogul.Nu-si depusese foile la director pentru a putea intra in actele de transfer, asa ca se considera ca chiuleste.
Sakura se acomodase cu ideea, ba chiar se parea ca-l uitase.De fiecare data cand colegii ei ii aminteau de el, ea se facea ca nu-l cunoaste.
Insa, intamplarea face, ca intr-o zi, Sasuke sa se intoarca pentru a-si rezolva problema...
-Sasuke!tipa Ino ca disperata dupa brunet.
-Da Ino, ce vrei?intreba el cascand dfe plictiseala.
In timp ce intr-un colt era acea zarva produsa de Ino, intr-o alta parte a scolii Sakura si Temari priveau toata scena.
-Se pare ca si-a tras fite de canadian.spuse rozalia razand.
-Deci, nu-ti mai place de el?intreba provocatoare Temari.
-Glumesti?!La cate mi-a facut?spuse fata indignata.
-In fine.Haide sa-i lasam in pace pe cei doi "porumbei insuportabli", si sa mergem in clasa.spuse blonda chicotind.
Cele doua prietene mersera in clasa.Urma ora lor preferata, si anume informatica.Le placea deoarece profesoara ii lasa de cele mai multe ori liber, nemei stresandu-i cu "toate programele existente si inexistente", cum spunea Naruto.
Sasuke statuse o saptamana inapoi in oras, si o tot sacaia pe Sakura.Ii daduse iimpresia ca ea chiar este un cub de gheata, insa nu era asa.
Intr-un final rozalia accepta sa se intalneasca cu el, cu gandul ca-i va explica ceea ce trebuie.Dupa mai multe discutii si pareri fata spuse:
-De ce e asa greu de inteles?Locul tau este acolo iar al meu aici.Tu nu poti ramane aici iar eu nu pot pleca.Inteles?tipa Sakura.
Pleca fara sa spuna nimic.Il lasa pe brunet cu gura cascata.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 13-03-2009, 07:13 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.555 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.393 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.752 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.832 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.019 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.404 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.253 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.142 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.158 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.896 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)