Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#56
Bine, bine gata1Fac happy ending:X:X:X
O noua trupa...

Sakura alerga cat putea de repede spre casa Hinatei.Ajunsese exact la timp.Cu toate ca celelalte doua prietene ale ei erau deja acolo ea nu intarziase.
-Sunteti doar patru!se auzi o voce din spatele celor patru prietene.
Era o femeie de vreo treizeci de ani.Avea parul de culoarea abanosului prins intr-o coada lunga la spate.Ochii ei erau ca si cenusa exact ca ai Hinatei.
-Fetelor, ea este Haku mausa mea.spuse Hianta.
-Incantata.spuse femeia cu un glas dulce.
Fetele facura cunostiinta cu matusa Hinatei, apoi aceasta le duse intr-o incapere foarte mare.
-Veti avea nevoie, spuse Haku, de inca doi mebrii.
-Neaparat fete?intreba TenTen.
-Nu cred ca este obligatoriu.raspunse femeia inmanadu-i brunetei o chitara.Veti mai avea nevoie de inca....
Insa Haku fu intrerupta de doi baieti care intrasera pe usa ca o vijelie.Erau Naruto si Kiba.Castaniul se inrudea intr-un fel cu Hinata deoarece Haku era si matusa lui.
-Hei, ce cautati toate aici?!spuse Kiba uimit.
-Kiba!Exact la momentul potrivit impreuna cu prietenul tau.spuse matusa lui cu un zambet pe buze.
-Doar nu se gandeste la...ii spuse Sakura Hinatei la ureche.
-Eu cred ca da.raspunse Hinata uitandu-se in continuu la Naruto.
-Stiu cat de mult iti place tie sa canti la chitara, corect?intreba Haku (,) cu o sclipre in ochi.
-Da.raspunse Kiba banuitor.Si daca te gandesti daca lui Naruto ii place sa "bata toba", cum spui tu, da.continua Kiba anticipand replica matusii sale.
-Pai, daca spuneti asa, am o propunere pentru voi.Ce ati spune daca...insa bruneta nu apuca sa termine.
-Wow!Tobe!Tare!exclama Naruto fericit alergand catre instrumentul muzical.
-Ei bine, se pare ca am intregit trupa.spuse Temari fericita.
-Corect.Vom incepe chiar de azi.spuse Haku.
Fiecare era cu instrumentul lui, iar Sakura isi exersa vocea cu ajutorul noii profesoare.
Facand o pauza aceasta incepu sa se uite pe geam.Parca isi readucea aminte prima ei zi de liceu.Era acelas peisaj.Petalele florilor de cires cadeau rapuse de vant, iar ea incepea o noua etapa din viata ei.
Si totusi, se parea ca si Kiba avea ceva voce.
-Va garantez!Veti fi cea mai tare trupa!spuse fericita Haku dupa doua ore.Veniti si maine, bine?
Copii raspunsera afirmativ apoi plecara condusi de Hinata.
Cand Sakura ajunsese acasa nu gasi pe nimeni.Biletul nu mai era pe noptiera iar Sasuke se parea ca plecase.
Se arunca in pat obosita.Era putin ragusita din cauza ca mai si cantase destul de excesiv.Ii trimise un mesaj lui Sasuke intrebandu-l daca este bine.Imediat telefonul ei suna.Era bine inteles brunetul.
-Alo.Buna Sasuke.spuse Sakura fericita.
-Buna Sakura.Mersi pentru ingrijiri.Ma simt foarte bine.ii raspunse Sasuke anticipand intrebarea.
-Dar, ce ti s-a intamplat?intreba curioasa fata.
-Iti voi explica eu.ii raspunse scurt.
-Bine.aproba Sakura cu jumatate de gura.
-Pana atunci...ai vrea sa ne intalnim azi?ii propuse brunetul.
-Desigur!spuse Sakura revenindu-i tonul fericit.
-Bine.La sase in parc.spuse baiatul.
-Bine.aproba Sakura.
Era de fapt ora cinci si jumatate.Isi lua o fustita de blugi si un maieu deoarece era cald.Se incalta cu niste sandale si pleca direct la locul stabilit.
Nu mai fusese singura cu Sasuke de mult timp si isi dorea acest lucru.Acolo o astepta deja brunetul, rezemat de un copac, privind cerul.
-Ti-a luat cam mult sa ajungi.spuse el cu un zambet de baiat rau.
-Sau poate tu ai ajuns prea devreme.spuse rozalia apropiindu-se.
Brunetul se uita in continuu la cer.Sakura era bauitoare asa ca isi arunca si ea privirea catre cer, insa asta astepta Sasuke.Se intoarse brusc si o cuprinse in bratele lui puternice sarutand-o.
Rozalia intelesese deja strategia lui.Se lasa purtata in jocul lui deoarece ii placea si nu mai simtise senzatia de mult timp.
Acum luna se aratase pe cerul plin de stele.Brunetu statea rezemat de un copac tinand-o in brate pe rozalie.Se simtea foarte bine in bratele lui.Simtea ca era protejata si iubita.Simtea ca nimeni si nimic nu-i mai putea face sa se desparta, insa nu stia ce i se pregatea.

Ziua venise.Alarma stridenta a ceasului Sakurei incepea sa sune.Nu-si mai amintea cum ajunsese in pat, insa se simtea bine.Era vineri, deci ultima zi de scoala din saptamana aceea.Scoala incepuse de vreo trei saptamani, deci elevii isi reintrasera in ritm cu temele, profesorii si orele.
Ultimele doua nu le facusera.O profesoara era bolnava fiind in spital, iar un alt profesor era intr-o sedinta importanta.
Pentru membrii viitoarei trupe de succes era o bucurie enorma.Aveau mult de lucru si cel putin in ziua aceea si destul timp.
In week-end au lucrat foarte mult insa se vedea ca avansau .Era totusi duminca acum.Sakura abea se intorsese de la repetitii cand sora ei o suna.
Urma sa-i spuna o veste tragica despre care nu stia nimic.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 01-03-2009, 10:54 AM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.556 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.393 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.752 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.832 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.019 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.405 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.255 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.142 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.158 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.897 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)