Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#34
....................................I don't comm......................................
La director...

Toti erau uimiti.Sakura era cea mai bune eleva din clasa si nimeni nu-si putea imgina cauza pentru care directorul o chemase urgent.Ino era in al noua-lea cer deoarece, aparent, Sakura avea probleme, Sasuke era chiar foarte curios de ceea ce i se intampla rozaliei insa numai aceasta nu exprima nici macar uimire pe chipul ei trist.
Se ridica din banca si merse spre elevul de serviciu pentru a o conduce spre biroul directorului.De fapt era o directoare insa toti elevii ii spuneau director.
Rozalia intra si saluta politicos.Se parea ca alaturi de directoare era si profesoara de educatie muzicala a Sakurei.
-Buna Sakura.spuse la randul ei directoarea catre adolescenta.As vrea sa-ti fac un fel de propunere.Te rog, ia loc.
Sakura se aseza pe scaunul din fata biroului directoarei si asculta ceea ce avea aceasta de spus.
-Avand in vedere ca in ultima zi de scoala din acest an este si ziua iubitei noastre scoli, as vrea sa te rog sa sustii un concert.Doamna Kurenai, mi-a spus despre urechea ta muzicala si despre vocea ta fenomenala cu care ai uimit-o.
-Doamna Tsunade vrea sa spuna, interveni Kurenai, ca i fiecare an, pana acum, chemat cate un artist renumit pentru acest lucru.Acum, deorece te avem pe tine impreuna cu vocea ta minunata, vei pute chiar tu, daca vrei, sa sustii un concert cu ocazia zilei scolii si in acelas timp cu ocazia terminarii acestui an scolar.
-Dar mai este ceva timp pana la sfarsitul scolii.spuse rozalia nedumerita.
-Te vom lasa cel mult o saptamana de gandire, ii spuse Tsunade, apoi va trebui sa ne dai raspunsul.
Dupa acesta mica discutie Sakura parasi biroul directoarei, nu inainte de a saluta politicos.
Cand intra in clasa toti elevi erau foarte curiosi.Voiau sa stie ce se intamplase, insa Sakura le spusese numai prietenelor ei.Dupa terminarea orelor de curs, Temari o lua pe Sakura de mana si, urmata de celelalte doua prietene ale ei, ersera in spatele scolii.
-Tu esti fraiera sau te prefaci?isi intreba Temari prietena, evident iritata de situatie.
-Poftim?!intreba rozalia nedumerita.
-Bine!Te voi lua direct:Ce te face sa stai pe ganduri asa mult?Eu, cel putin, pana acum as si fi acceptat!O, da, mi-am adua aminte.Tu inca esti afectata de ceea ce a facut vineri idiotul de Uchiha, nu-i asa?Ei bine asculta-ma foarte bine:eu nu te voi lasa sa-ti ratezi toate sansele in viata numai din cauza unui aiurit de Uchiha pentru ca sunt prietena ta!Deci...cine e cu mine?
Hinata si TenTen es apropiara de Temari.
-Bine, bine aveti dreptate.recunoscu rozalia.
-Hei fato, vom fi mereu langa tine.Cat despre concertul ala de care ziceai...mi-ar place si mie sa te ajut.ii spuse TenTen punandu-i mana deapta in jurul gatului.
-Ei bine am o idee!spuse Temari in timp ce le facea semn celorlalte fete ca e timpul sa plece.Daca tu vei canta vocal, eu impreuna cu TenTen putem cata la chitara.Hinata, spuse blonda apropiindu-se de bruneta stim cu totii ca tu stii sa canti la clape, nu-i asa?Ei bine mai avem nevo ie doar de o fata pentru tobe si ne putem face o trupa.
-Pai...sora ea stie sa cante la tobe!spuse rozalia cu putina bucurie in glas.
Cele patru prietene se despartira.Sakura ii spuse surorii sale despre idee, iar acesta accepta cu bucurie.
Trupa era gata, iar peste doua zile Sakura merse la directoare si accepta cu conditia de a sustine concertul impreuna cu asa-zisa noua trupa a Sakurei.Tsunade accepta cu bucurie.Cele patru prietene impreuna cu sora rozaliei incepusera deja repetiile din acea zi.[posturi unite]
Cam scurt jtiu, dar asta este...........................
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 06-02-2009, 12:42 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.555 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.393 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.752 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.832 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.019 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.405 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.254 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.142 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.158 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.896 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)