Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#16
O da bine fanilor sasukeXsakura zeste timpul vostru.Ms de comm si va mai astept
Sasuke isi da frau liber sentimentelor...

Era 11:00 noaptea.Luna stralucea facand zapada sa para de cristal.Stelele si ele asemeni unui praf de diamant erau pe cer stralucind si ele.In camera unde dormea Sakura era liniste.Decat ea dormea in patul cu asternuturi albe in acea camera.Dintr-o data ochii ei se deschisera iar smaraldul din ei incepea sa emane stralucire.
-Off...ama adormit asa de greu si cand te gandesti ca am dormit doar o ora!Hei stai!Unde e Sasuke?Off...poate ca doarme in living.Cred ca nu-i prea convine ideea de a dormi in aceeasi camera cu mine...Hei stai!Nu lipseste nici o patura!Este foarte frig.Ma duc sa-i duc una.
Sakura se ridica lenes din pat merse catre dulapul unde erau paturile si lua una.Cobori scarile insa in living nu era nimeni.Lasa patura pe canapea si merse pe mica terasa unde erau asezate flori de toate culorile si cu miros care te imbata la propriu.
Se aseza pe un scaun si spuse cu voce tare ca pentru ea:
-Mi-as dori asa de mult sa ma observe!Niciodata nu m-am mai simtit asa rau.Mi-a mai placut mie de baieti dar nici chiar asa.Off...insa dintr-o data o lumina albicioasa parca strabatea cerul in caderea ei.O stea cazatoare.Se spune ca daca iti pui o dorinta ti se indeplineste.Ahh...si de cate ori nu mi-am pus eu o dorinta...
Insa ceea ce nu stia rozalia era ca doi ochi negrii ca de onix o urmareau la fiecare pas.Din intuneric un baiat cu parul mai negru ca si cea mai intunecoasa noapte isi facu aparitia in pragul usii tererasei.
-Devi despre cine este vorba?o intreba Sasuke care avea zambetul acela smecher pe buze care il dadea de gol ca are un plan.
-S-sasuke m-ai speriat!abea reusi Sakura sa ii spuna baiatului care ii furase inima.Se ridica de pe scaun si se apropie de Sasuke.
-Deci imi spui sau nu?insista Sasuke la intrebarea pe care tocmai o pusese.
-S-sasuke eu...
"Oooo da Sakura esti cea mai tareee!Stai fata in fata cu Sasuke ahh...nu-mi vine sa creeed!"spre deosebire de ceea ce arata Sakura simtea altceva.Sasuke era in aceeasi situatie insa el reusea sa-si mentina zambetul pe buze...
"Off mi-a trebuit tot curajul sa fac asta.Habar nu am ce se intampla cu mine!Nu mi-a mai placut de o fata in viata mea.toate erau la fel de insipide si enervante insa ea e altfel.Off...haide Sasuke unde-i curajul?"
Dupa aceste cateva minute de gandire in care cei doi ochi de onix a-i brunetului i-au privit patrunzator pe cei de smarald a-i rozaliei Sasuke facu un gest rapid.O inpinse usor pe fata langa perete si o saruta pasional pe buze.
Sakura nu stia ce sa faca.Ii placea asa de mult insa totusi era primul ei sarut maia les ca era si din partea lui Sasuke Uchiha singurul baiat care nu esuase in misiunea de a-i rapi inima fetei.De altfel si Sakura reusise sa intre in sufletul brunetului si parca nu mai voia sa iasa.
Sasuke rupse incet incet sarutul.Ramasera cateva clipe privindu-se in ochi.Sakurarupse tacerea cu o intrebare pe un glas putin tremurand:
-De ce?De ce ai facut asta?
-Daca era vorba despre mine in dorinta ta se pare ca s-a indeplinit.ii raspunse Sasuke lasand putin capul in jos pentru nu a-i intalni privirea.Sti ca nu am aratat-o niciodata dar de cand ai inceput sa ma intreci in cateva privinte am simtit un fel de sentiment de ura pentru tine insa dupa cateva zile de la asta am inceput sa te simpatizez si incet incet...sa incep sa te iubesc.
Rozalia nu stia ce sa faca.Din nou expresia ei arata total opusul a ceea ce simtea.Era uimita de ceea ce ii spusese brunetul.Pana acum era baiatul rece care nu tinea la nimeni iar acum ii spune ca o iubeste!Foarte ciudat.
-Ei bine cred ca ... ca ar trebui sa mergem la culcare.abea reusi Sakura sa spuna.
-Mda cre ca ai dreptate.chiar daca spusese "mda" Sasuek o spusese cu o asa caldura in glas...
Cei doi mersera cu pasi marunti spre camera in care trebuiau sa doarma inca o saptamana.Sakura se aseza in pat insa nu putea adormi.Se gandea la ceea ce facuse Sasuke si daca chiar ii spune adevarul.
Pe dealta parte nici Sasuke nu putea sa doarma.Era asa chinuit de gandul la Sakura.
"Off...chiar am facut bine ce am facut?Daca nu ce oare trebuia sa-i spun?Si oare ce se va intampla?Oare ma iubeste?"
Aceste intrebari nu-i dadeau pace.Insa adormi intr-un final cu gandul la singura fata pe care o iubeste:Sakura.De altfel si Sakura era in aceeasi situatie.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 24-01-2009, 11:25 AM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.555 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.393 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.752 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.832 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.019 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.405 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.254 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.142 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.158 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.896 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)