Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura)

#14
mdea..uite si contiunuarea...
In deplasare cu echipa...

Dupa cateva saptamani de la concursul de majorete toti elevii au fost anuntati ca echipa de basket impreuna cu majoretele vor pleca in deplasare pentru a juca cu o echipa din nordul americii de la un liceu foarte .
In Konoha venise iarna.Stelute argintii cadeau din cer facand ca tot orasul sa para o mare alba , stralucitoare.
Sakura statea in camera ei si privea in gol spre orasul care incet incet era acoperit de zapada.Se tot gandea la ceea ce se intamplase acum cateva luni.Nu stia de ce nu-si putea lua gandul de la baiatul brunet cu ochii de onix care parca intrase in inima ei si nu mai voia sa iasa.
Se hotari sa nu mai se gandeasca aiurea si merse catre dulapul ei din lemn de cires pentru a-si face bagajul deoarece a doua zi trebuiau sa plece in deplasare.Incet incet seara se lasa iar luna incepea sa castige teren in lupta cu soarele ramanand regina peste cer in final.Praful de diamante parca luminau si ele intreg cerul.Ninsoarea se oprise iar lumina emanata de la luna si stele o faceau sa straluceasca mai ceva ca niste cristale.
In camera Sakurei era liniste.Fata dormea.Parea un inger cand lumina lunii patrundea prin perdeaua ei rozalie cazand pe fata ei.
De dimineata , mai exact pe la ora 5:00 , alarma stridenta de la telefonul Sakurei , care parea a fi un Nokia 6555 roz , rasuna in toata camera.Fata se scula lenes din pat cascand de mama focului si merse catre baie.Dupa siesta de dimineata aceasta se imbraca cu hainele pe care si le pregatise de seara trecuta.Isi lua bagajul si merse sa ia micul de jun dupa care isi lua la revedere de la parintii si sora ei si pleca spre scoala.
Acolo mai multi elevi erau langa autobuzul cu care trebuiau sa plece printre care si prietenele ei.Dupa cateva minute fiecare elev a urcat in autobuz si au plecat spre noua destinatie.
Sakura statea cu Temri iar Hinata cu TenTen.Sakura si temari aveau "norocul" sau cum spunea TenTen "onoarea" ca Sasuke sa stea impreuna cu Gaara in spatele lor.Nici macar 10 minute nu trecusera si naruto incepuse deja sa faca prostii.La fiecare prostie neji ii ardea cate o sticla in cap.De exemplu cand Kiba isi deschisese telefonul pentru a i-l da Sakurei a pus muzica iar Naruto ridicandu-se de pe scaun a inceput sa danseze si sa ingane refrenul melodiei.Sakura si fetele mureau de ras iar Neji cum am spus se ridica calm si ii arse o stricla in cap lui Narutoi care incepuse sa protesteze. Cu bune si cu rele au ajuns la destinatie pe la ora 17:30.Spre surprinderea lor nu era doar o cladire mare unde vor dormi cate doi sau trei in camera ci erau vile mai mici cu un etaj si din cate spusese Kakashi , dirigintele lor care era un om cu destul simt al umorului , cu parul gri ca de argint si cu ochii nergrii , vilele aveau doar trei dormitoare.Se zvonea ca vor dormi cate patru intr-o casa care era destul de dotata.Un living mare cu bucatarie si baie la fiecare dormitor.
Deoarece erau un numar impar de persoane impreuna cu profesorul , patru dintre elevi trebuiau sa stea in aceasi casa cu profesorul.
-Ei bine copii antrenorul va dormi la un hotel din apropiere.Acum voi anunta imparitirea:Deci la prima casa:...........................................Si acum sa anunt elevii care vor sta cu mine in casa:Sasuke Uchiha Sakura Haruno Naruto Uzumaki si Hinata Hyuga.
Sakura nu stia ce sa faca.Sa se bucure sau nu.Fiecare si-a luat bagajul si au mers spre casa in care trebuiau sa stea timp de o saptamana.
Ajungand in casa Kakashi a avut sa le spuna ceva elevilor sai:
-Ei bine copii eu voi sta singur intr-un dormitor.Pentru ca pe voi doi Sasuke si Naruto nu pot sa va pun in camera amandoi deoarece ati fi in stare sa va omorati deoarece stiu ca nu va prea agreati am sa fac urmatorul lucru:Sakura stiu ca nu-ati va conveni sa stai in camera cu Naruto asa ca tu vei sta cu Sasuke iar Hinata cu Naruto.Multumiti?
Cei patru adolescenti au raspuns cu un "mdea" si au plecat pentru a despacheta.
Dupa aceasta toti s-au intalnit la masa si spre disperarea Sakurei dar si mai mult a lui Sasuke cineva ii sari la spate luandu-l de gat.Nu era nimeni alta decat Ino...
-Ino??????tipa Sakura gata gata sa ia foc.Ce cauti tu aici?!
-Mdea pai am venit sa-l vad pe dragutul meu Sasuke cat de bine va juca si sa vad cum te vei impiedica atunci cand vei dansa!ii raspunse aceasta dintr-o rasuflare.
-Ino da-te jos de pe mine si dispari o data!ii spuse Sasuke iritat lui Ino.
-Haide frumosule , nu te mai preface.Stiu ca me iubesti in secret si toata lumea stie asta!ii spuse Ino incercand sa flirteze cu el.
-Rectific Ino.Toata lumea stie ca eu nu te suport numai tu nu vrei sa recunosti.i-o intoarse Sasuke repede dand-o la o parte.
Dupa toata aceasta scena toti au mancat si au plecat acasa.Sakura era ptin iritata de faptul ca era si Ino aici insa nu dadu prea multa atentie.


Va castiga echipa de basker a lui Sasuke meciul?Majoretele se vor descurca?Sakura il iubeste pe Sasuke?Sunt multe intrebari la care veti afla raspunsul in curand pana atunci byebye:d
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Annya - 23-01-2009, 03:21 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 07-03-2009, 03:12 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Sasuke-love-forever-sakura - 13-03-2009, 10:39 PM
RE: O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) - de Isis-Zeita iubirii - 17-03-2009, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.555 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.393 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Dragoste de adolescent brunetzika_rebela 37 26.752 09-09-2010, 11:29 AM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.832 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.019 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.405 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.254 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  Iubire de adolescent shiro 0 6.142 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.158 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.896 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)