Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

E prea tarziu (Naruto & Hinata)

#7
Buna... scuzati de intarziere... iata ca am venit si cu al treilea capitol sper sa va placa...In acest capitol cred ca iar am eagerat cu punctele''...'' astept parerile voastre... ja ne :bye:

E prea tarziu...
cap3: E prea tarziu...

Tanara era incremenita cu spatele la baiatul blond... Ii despartea cativa centimetri. Nici unul dintre ei nu se misca... linistea cazuse deasupra lor... Doar vantul si respiratia lor se mai auzea in padurea linistita...
Blondul deodata:
-''Scuza-ma... nu vroiam sa te sperii... Scuza-ma si daca te-am chemat Hinata... Nu stiu ce mi se intamplase...''
Tanara usor usor se intorcea spre blond... Vantul ii facea parul tinerei sa se aseze pe chipul ei...

-''D... Dar e cu adevarat Hinata! E schimbata... E asa... De nedescris...''- gandea tanarul imediat ce a inteles ca aceea fata era Hinata.

-''Cat a crescut adoratul meu Naruto... A devenit si mai frumos... Acum gata...- Gandea fata in timp ce incepea sa inroseasca...
-''B.. Buna Naruto-kun... Acum stii ca sunt eu fata care dansa pe apa cascadei...'' fata isi aseaza privirea spre pamant si inrosise si mai mult...
-''Acum iti cer doar sa ma asculti si sa nu scoti nici un cuvant... Am sa incerc sa iti zic totul...''

Fata ridica privirea si il priveste drept in ochi pe Naruto, care era uimit de frumusetea ei, si zise:
-''Eu... Eu te-am iubit, te iubesc si te voi iubi pentru totdeauna... Din primul moment in care te-am vazut te-am apreciat... Tu care ai crescut singur ai crezut in tine, nu te-ai dat batut niciodata, chiar si cand toti ceilalti erau impotriva ta... si tu mai protejat intotdeauna, de cand Neji ma batut la turneu si tu ai jurat ca ma te vei razbuna, mi-ai demonstrat un pic de afect, dar nu era ceea ce vroiam eu... Cand ai plecat...'' Fata se opri pentru un moment, o lacrima cobor usor pe pielea sa fina...
-''...Dupa, cand tu ai plecat eu ma antrenam cu Neji, el imi zise sa ne oprim din antrenamente ca sa vin sa te salut, toti stiau , sau mai bine zis toti au inteles ca eu te iubeam in afara de tine, eu, cand tu ai plecat din sat cu acel 'ninja legendar' te vazusem din departare si jurasem ca voi deveni mai puternica, ca si ninja am devenit mai puternica, si acum vreau sa reusesc sa devin si ca persoana, acum nu vreau nimic de la tine, dar vreau sa stii ca te iubesc si ca nu am sa imi schimb ideea asa de usor despre sentimentele mele... Acum 'E PREA TARZIU' sa iti zic aceste lucruri, dar te rog doar sa nu ma tratezi ca pe o straina...''

Fata se intoarse si izbucni in lacrimi... In sfarsit ia marturisit sentimentele sale pentru el dar stia ca el nu simtea acelasi lucru pentru ea...

Tanarul blond era imobil in timp ce fata incepu sa se indeparteze.
-''Acum stiu cum e sa fii iubit... Acum stiu de te visam in fiecare noapte... Acum stiu de ce am strigato pe Hinata fara sa imi dau seama cine era fata care dansa pe apa... Acum stiu ca nu am iubito niciodata pe Sakura... Dragostea care o aveam pentru ea era doar o joaca de copii si nici macar Sakura nu simtea nimic pentru mine...
-''NU E PREA TARZIU.''

Hinata se indepartase cu lacrimi in ochi,,, fugea rapid printre copacii acelei paduri, ii era frig, nu reusea sa se gandeasca la altceva decat la chipul lui Naruto...

Naruto incepusa fuga cat de repede putea, se apropia din ce in ce mai mult de Hinata, vazand ca Hinata incepu sa fuga din ce in ce mai repede, tanarul isi concentra ultimele picaturi de chakra si viteza ii crescuse si cu toate fortele ajunse la fata si din spate o ia in brate asa de puternic incat fata cu parul ca cerul noptii nu se mai pute misca...

Deci ce ziceti va placut?... astept coment.... bye bye :bye:
Si am pus cateva img...



Răspunsuri în acest subiect
E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de jocker_94 - 13-12-2008, 03:36 AM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de Apathy - 13-12-2008, 12:17 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de Kali?! - 13-12-2008, 01:07 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de jocker_94 - 14-12-2008, 10:44 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de Apathy - 15-12-2008, 02:45 AM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de Kinder - 15-12-2008, 09:34 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de jocker_94 - 16-12-2008, 02:18 AM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de Apathy - 16-12-2008, 05:03 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de jocker_94 - 17-12-2008, 09:13 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de jocker_94 - 18-12-2008, 04:37 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de Apathy - 18-12-2008, 07:10 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de andreea_sakura - 24-01-2009, 06:59 PM
RE: E prea tarziu (Naruto & Hinata) - de BlueGum - 24-01-2009, 07:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Nici un pret prea mare CyBeR 9 5.678 02-10-2012, 11:19 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Prea tarziu... xRallu3 2 2.377 05-06-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 3.002 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Nu prea mici pentru iubit Nya. 14 8.998 19-05-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) :XDark~Sakura~Angel:* 31 38.327 28-02-2009, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Hinata Naruto Sasuke sakura o iubire nebuna hinata_flory95 16 22.360 19-02-2009, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Andrutza
  O dragoste haioasa(Naruto and Hinata) denisa 33 36.470 06-02-2009, 03:40 PM
Ultimul răspuns: neko-chan
  Vis si Realitate (Naruto & Hinata Love story) jocker_94 13 10.619 16-12-2008, 07:01 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  Joc prea periculos [yaoi / shounen-ai] Strawberry Ice 19 12.958 01-11-2008, 03:16 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris
  o dragoste interzisa (hinata&neji) pufu_pis_pis 8 6.784 23-08-2008, 07:55 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)