Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Love

#20
Sadic_Soul A scris:Chapter VIII

,,Sa ne dezlantuim”. Eram putin ingrijorata,nu stiam in ce consta acest lucru.Insa aveam sa-mi dau seama cat de curand.Faceau tot feluri de ritualuri specifice vampiriilor(vampirilor e cu un singur i),beau cocteiluri facute din tipuri deferite sange.Cerul a prins o culoare soriatica(exista cuvantul asta?probabil ai vrut sa zici "rosiatica"),iar in umbra pareau niste demoni,sfasiati de profia(propria) furie,(cred ca aici nu aveai virgula)si dorinta a sangelui.
Era prea mult ca sa pot suporta,asa ca m-am dus la Darino,i-am explicat totul,iar acesta mi-a dat o masina cu care sa ma pot intoarce acasa.
Ma gandeam ca ma v-a(fara cratima ca e viitorul verbului" a certa") certa pentru ca nu am plecat atunci cand a zis el.Oricum,acum nu pot da inapoi,a aflat totul,sper doar ca Arzell sa nu afle ca nu am ascultat de serviitorul(un singur i) lui preferat.
Nici nu stiu cum am ajuns la poarta Wormwood-lului(cladirea din lumea paralela).Parca timpul a zburat.Poate asa se intampla cand te gandesti la cel iubit.Esenta trimpului nu mai conteaza.Clepsida parca se opreste,iar tu(virgula pt efect) o fiinta firava(virgula pt efect) ramai pierduta pentru eternitate in vesnicia timpului.
(Cand am ajuns la Wormwood, am fost intampinata....) Am fost intamplinata(intampinata)de prieteniii mei,cand am ajuns la Wormwood, care erau foarte suparati,nici macar nu-mi dau seama de ce.O si vad pe Jeanne care vine in fuga si-mi trage o palma usoara.
-Ai uitat de noi?Te-am asteptat ore intregi!Ai uitat ca fara tine nu putem pleca din Lysistrata(lumea paralela)?Eu nu sunt asa suparata insa cilalti sunt cam furiosi,poate parintii nostri isi vor da seama.Ar trebui sa fii putin mai responsabila.
-Scuzati-ma!Imi cer scuze si-m aplec usor capul.
Se pare ca am uitat complet de ei.Nici nu m-am mai gandit.Se apra ca sunt chiar o inresponsabila.Ma rog doar ca parintii sa nu-si faca griji.Ne intoarcem toti acasa,insa pot sa citesc suparare de pe fetele prietenilor mei.Au plecat si nici macar nu mi-au spus ,,la revedere”sau macar ,,Ce bine ne-am distrat la mare”.Nu intelegeam de ce sunt asa suparati,doar mi-am cerut scuze,si totusi nu am gresit asa de mult.Cu siguranta ceva s-a mai intamplat,insa nimeni nu vroia sa-mi spuna ceva.M-am intors din nou in aceiasi camera.Deja simteam ca tapetul roz de pe pereti si patul galben nu ma mai carecterizau de mult.Simteam ca trebuie sa fac o schimbare in viata mea.Insa mereu m-am temut de cum ceilati ar putea ractiona.Au trecut deja doua saptamani de cand am stat inchisa in casa.Nu l-am mai vazut nici pe Arzell nici pe Jeanne si ceilalti.Imi inchisesem si telefonul.Acum eram doar eu si lumea mea de mult pierduta.Deja imi vopsisem camera in negru.Nuanta asta ma caracteriza mai bine.Eram foarte plictisita.Mi-am luat niste haine pe mine si m-am decis sa ma duc la Jeanne,aveam de gand sa vad ce se intampla pe aici.Insa cand ajung la casa ei vad multa lume imbracata in negru,iar Zuma vine si imi spune ca Jeanne a murit.....
Raman uimita.Aproape paralizeasem.
-Moarta??????Dar cum?Cand?Unde?
Nici nu am avut timp sa realizez ce se intampla ca deja Ramzo si ceilalti sareau pe mine si spuneau>>,,Tu esti de vina”,"Vinovata"<<.Nu intelegeam ce se inatampla,cum sa fiu eu vinovata.Deodata Chris vine si imi spune:
-Vezi, nici macar nu stii ce se intampla,nu-ti pasa!E vina ta,mai bine nu ne duceai in lumea aia.Cat timp tu ai lipsit,Jeanne a fot muscata de un vampir,dar tu ai intarziat deci nu am avut cum sa ne intoarcem in lumea nostra si sa o ducem la un spital.E vina ta,numai a ta!
Simteam din nou acelasi sentiment de vinovatie care navelea peste mine.Imi pentetra(penetra) toate tesuturile si aujungea in adancul inimi.Inca o victima a inresponsabilitatii mele.Chiar credeam ca Lysistrata o sa le placa,insa s-a dovedit a fi cel mai mare cosmar al meu.Stateam paralizata,si ma uitata la Zuma,care ma privea cu ura.Cu siguranta trebuie sa fie o gluma,insa dorinta nu mi-a fost indeplinita.Plus ca dupa ce am primit acesta veste,aveam sa vad ca adevaratul cosmar abia acum incepe.
-Stii Ramina,ne-am gandit ca ar fi mai bine ca toti sa afle de lume asta paralela.Asa ca am chemat politia si tu v-a(timpul viitor al verbului, fara cratima) trebui sa le spui totul,ba chiar sa ii duci in Lysistrata.Lumea aia ne va aduce numai probleme,asa ca o vom distruge.Imi spune Karina.
Ma uitam inspaimantata la ei,cu siguranta ceva s-a intamplat,nu erau ei asa.Ceva i-a facut sa se schimbe...Nici nu am putut sa realizez bine ce se intamplase ca si vad doi politisti care se apropiau de mine.Erau doi tipi zvelti,imbracati in niste uniforme de un albastru inchis.Aceau catusele pregatite impreuna cu un baston impunator.
Parca corpul a actionat fara minte,deoarece cum i-am vazut am inceput sa fug.Ma gandesc ca ultima mea scapare este padurea.Apuc instinctiv gentuta in care aveam toate bunurile de valoare si ma fac disparuta.Nu ma uitam in spate,doar in fata si fugeam.Curand am intrat in padure.Deja ignoram durerea,iar sangele ce se prelingea de pe mainele si picioarele mele nu ma mai deranja.Parca si copacii tineau cu politisti,deoarece crengiile lor imi penetrau piele adanc.Avunsesem deja destul de departe,asa ca am luat inelul si cartea din geanta si am spus vraja.Mi-am folosit si ultimele puteri ca sa ajung la Wormwood.Imi amintesc doar o silueta care ma intreba incontinuu>>Est bine?Te rog raspunde-mi!!....<<Ultimele cuvinte care le-am auzit inainte sa lesin.

1.ai greseli de tastare(care se pot repara)
2.ai cateva dezacorduri
3.ai cateva greseli de exprimare...
4.descrierea e cam putina
concluzia:
trebuie sa mai lucrezi...incerca si u sa citesti capitolele inainte de postare.
povestea imi place ca idee...
continua ca te descurci la capitolu imaginatie!
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Vampire Love - de Sadic_Soul - 11-08-2008, 04:47 PM
RE: ~Vampire Love~ - de deidara-chan4ever - 12-08-2008, 10:54 AM
RE: ~Vampire Love~ - de white angel - 12-08-2008, 11:41 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 12-08-2008, 03:35 PM
RE: ~Vampire Love~ - de deidara-chan4ever - 12-08-2008, 04:24 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 13-08-2008, 02:10 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Ice_angel_234 - 13-08-2008, 03:52 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 22-08-2008, 01:27 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 29-08-2008, 11:08 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 30-08-2008, 02:06 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 07-09-2008, 05:28 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Bambilici - 09-09-2008, 01:39 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 16-10-2008, 10:44 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Flash - 16-10-2008, 11:59 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 17-10-2008, 08:56 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 20-10-2008, 10:21 PM
RE: ~Vampire Love~ - de adyna_45 - 24-10-2008, 11:19 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 21-10-2008, 10:46 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Bambilici - 21-10-2008, 07:05 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 12-11-2008, 10:30 AM
RE: ~Vampire Love~ - de adyna_45 - 15-11-2008, 05:09 PM
RE: ~Vampire Love~ - de dark_ang3l - 23-11-2008, 01:19 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Kali?! - 02-12-2008, 09:47 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 02-12-2008, 11:56 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Kali?! - 02-12-2008, 08:42 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 10-12-2008, 08:49 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Flash - 10-12-2008, 10:06 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 19-01-2009, 11:17 AM
RE: ~Vampire Love~ - de deathmemories - 25-01-2009, 01:30 PM
RE: ~Vampire Love~ - de starnight - 25-01-2009, 05:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire love Ichigo. 10 6.670 10-12-2010, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Ichigo.
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.719 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 32.770 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  To love a vampire Dizzy 14 10.982 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)