Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire love

#1
Sal'tare.. astazi postez primul meu fic de pe Animezup... sunt inca incepatoare but vreau pareri sincere:

Intr-o zi placuta de duminica, Meka se trezeste invaluita de lumina soarelui care stralucea vesel. Peretii portocaliu pal din camera ei, dulapul rosu cu negru, biroul pe care se afla calculatorul, televizorul voluminos si patul moale si confortabil i-ar fi stat toata ziua la “picioare” .Ar fi vrut sa stea in pat o saptamana, o luna …sau macar cate o zi..asta gandea acum. Telefonul suna “oh my world, this tune is Annoying, yes I know is really annoying….” Meka vorbeste un timp la telefon,apoi inchide si isi urneste corpul fara vlaga din pat si se indreapta catre dulap, de unde isi scoate niste haine, si priveste inapoi , increzatoare spre geam.Vede o umbra, apoi merge catre balcon speriata.Parea ca cineva o privea, o urmarea…dar camera sa era la al doilea etaj al casei….nu era posibil, isi spune ea… “spiderman si batman exista doar in desene..” Se imbraca…isi ia telefonul..niste bani si pleaca grabita din casa. Ajunge in parc, unde o asteapta Suzuki… o veche prietena. Avea parul saten deschis, si ochii sai sticlosi, de culoare verde o priveau. Era o fata curajoasa si curioasa, dar care ura prietenii falsi si prost crescutii. O fata destul de baietoasa, dar si eleganta si serioasa cand trebuie, la fel ca Meka. Erau bune prietene din ciclul primar, fara sa se certe de prea multe ori.
-Ai intarziat ca de obicei, Meka-chan! … si unde iti este treningul? Trebuia sa mergem la alergat azi… mai tii minte?
--Mda, scuze de intarziere….mi-a fost greu sa ma misc ..
-Deci mai mergem la alergat?.... >.<
-Ia-o mai usor.. e duminica.. nu stiu de ce dar in dimineata asta nu ma simt in stare de nimic… vreau sa lenevesc in pat sau pe o banca in parc dand de mancare la pasari..
-Lol … ^^ parka ai fi o bunicutsa, Meka-chan! Ce s-a intamplat cu tine? Pari stresata….
-Ehz.. cred ca o iau razna.. am avut impresia ca cineva era la mine in balcon, ca ma privea pe geam si ca era un fel de spiderman cu pelerina ..suna aiurea dar asta am vazut!
-Mda.. ai prea multa imaginatiee…..
-Hai san e plimbam…lasa asta, sunt sigura ca nu o sa ma creada nimeni..
Si fetele au plecat la o plimbare in parc.. fara sa spuna nimic. Se plimbau pe aleile parcului printre florile cazute din copacii infloriti, iar Meka incerca din rasputeri sa isi scoata imaginea din cap..isi amintea ca aproape vazuse un om dar apoi ii vede umbra (din cauza soarelui) si credea ca a vazut o pelerina, ori o haina …nu stia sigur daca este un om .. se misca prea repede, imposibil de repede. Mergand, Meka cade.
-Meka-chan! Ce se intampla?! Ai patit ceva?
-Mnu,nu scuze….doar ma gandeam, sunt bine.
Si fetele continua sa mearga, pana se intalnesc cu un tip ciudat care le abordeaza intr-un mod ciudat:
-BuuunaA! Ce faci Meka-sama?.. de cand nu te-am mai vazut! Poate iesim intr-o zi la un suc
-Ce?! Cine esti?
- o sa vezi.. chiar nu ma cunosti?
-CIne esti? -intervine suzuki-
Individul a suras, iar Meka si-a dat seama ca era ceva inneregula cu el. Dintii sai erau extrem de albi, iar caninii aratau neobisnuit, si in acelasi timp erau foarte lungi.

necstu dak il vreti..
see ya and xoxo ~
Cea mai reuşită semnătură.

#2
well imi place ficul, e chia bun.. capitolul cam scurt.. ce se va intampla cu Meka ?:3 .. next repedee:...::...:
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#3
tihii^^.. ma bucur ca iti place.. deci aici am urmatorul capitol, lectura placuta!
><"


Meka a incremenit, pe cand Suzuki vorbea cu o prietena care trecea intamplator pe acolo. Insa, Mekai ii inghetase sangele, isi simtea mainile si picioarele reci, si abia daca putea respira. Inca nu stia ce se intampla, dar undeva , in subconstient stia,de aceea si aceste reactii. A inchis ochii pentru a nu mai fi uluita de acel chip ….de acea expresie a fetei insetata de sange, si tototdata perversa. “cum poate acest individ sa imi intunece mintea? Ce se intampla cu mine? De unde il cunosc?! …de ce atatea emotii in a vedea un necunoscut? “ intrebari, intrebari la care Meka nu putea gasii raspunsul. Isi ravasii si fiecare coltisor prafuit al mintii in cautarea raspunsurilor, dar nu le-a putut gasii. Atunci, Meka fuge..iar necunoscutul o priveste lung, cu o privire increzatoare si inteleapta. Surade, de parca i-ar citi gandurile …si foarte sigur de ceea ce face , merge linistit pe urmele Mekai..ca un om obisnuit, lasandu-si privirea insetata de sange in jos. Suzuki, care inca vorbea cu prietena sa, si-a indreptat intamplator privirea, si a vazut ca meka fuge speriata, si ca necunoscutul o urmareste. “este ceva ciudat la tipul asta! “ .Suzuki pleaca ca si vrajita acasa, uitand de tot, si refuzand sa mearga dupa Meka. Asigurandu-se ca nu il vede nimeni, individual fuge, si in cateva secunde ajunge in fata Mekai care era la o distanta considerabila de el.
- Ce vrei de la mine? Sti ce?! Am un presentiment, probabil ca m.am uitat prea mult la TV, mda!
El nu a spus nimic, ci a rapit-o pe Meka ajungand la periferia orasului , intr-un parc nu prea circulat.
- trebuie sa vorbim..trebuie sa te duc undeva si sa iti povestesc…..dar in acel moment o femeie in varsta cu cainele sau se aseaza pe banca, cainele uitandu-se ciudat la tip, si vrand sa il muste. Dispare ca prin minune, iar batrana parea sa nu isi aduca aminte de nimic, la fel si cainele. Meka o suna pe Suzuki care inca nu isi revenise din transa, cineva parca ii controlase mintile, si nici acum nu s-a oprit.
- Ce faci? Crezi ca il poti sa iei un taxi si sa vi dupa mine la periferia orasului? Nu am numarul salvat in agenda.
Suzuki inchide telefonul si sta in pat.. fara sa bage in seama pe nimeni. Meka a fost nevoita sa mearga pe jos, si dupa aproximativ o ora ajunge acasa. Lily, o colega de-a lui Meka o suna.
-Meka! Te-ai uitat la stiri?!
-Nu…ma stiai pe mine pasionata, sau ce? Si de cand te uiti tu..apropo?
-Era un reporter in parcul florilor….de la gara.. si se pare ca cineva a disparut de pe o banca in mod misterios, de pe o banca pe care stateai tu. Esti si filmata..!
-Ce?!
Si meka deschide televizorul, unde vede o filmare cu ea si cu “tipul ciudat” stand pe banca, iar el dispare. Langa ei era o femeie mai in varsta cu cainele sau, care parea sa fie agitat si sa later, dar cu cateva secudne inaintea disparitiei sa se fi linistit, iar batrana sa nu isi aminteasca de nimeni care a stat pe banca, desi a fost interogata.
-Fata necunoscuta care statea pe banca va fi interogata la randul sau, desi nu a fost gasita in parc. Reporterii sunt pe teren si investigheaza, dar se pare ca faptasul nu a lasat nici o urma. Autoritatile si oamenii de stiinta sunt uimiti si ingroziti de acest fenomen, mai ales oamenii de stiinta care cred ca exista o forta in univers care dap uteri supranaturale oamenilor. Cine a vazut pe individ sau pe fata, este rugat sa trimita un email.
Menajera, speriata da buzna in camera Mekai si o intreaba daca a vazut ceva sau daca isi aminteste. Meka neaga ca a fost acolo, desi a fost filmata, nu chiar de aproape, apoi a fost surprinsa indreptandu-se spre casa. A doua zi la scoala, vin multi reporteri care au aflat scoala lui Meka si clasa, care doresc sa o intervieveze, dar ea neaga cu desavarsire ca a vazut ceva.
-Nu intelegeti ca va luati de cine nu trebuie?! Cautati-l pe ala care a disparut, spune Meka nervoasa, apoi atinge unul dintre reporteri
-Ouch! Cum ai facut asta?
-Cum am facut ce?
-M-ai curentat!
Meka privindu-si mainile isi da seama ca putea curenta, si fuge in baie, unde se inchide pentru ca reporterii si elevii curiosi sa nu o poata gasii
Cum isi va stapanii meka puterile si ce va mai urma?

Veti afla in next, bineinteles daca vreti
Xoxo all![posturi unite]
tihii^^.. ma bucur ca iti place.. deci aici am urmatorul capitol, lectura placuta!
><"


Meka a incremenit, pe cand Suzuki vorbea cu o prietena care trecea intamplator pe acolo. Insa, Mekai ii inghetase sangele, isi simtea mainile si picioarele reci, si abia daca putea respira. Inca nu stia ce se intampla, dar undeva , in subconstient stia,de aceea si aceste reactii. A inchis ochii pentru a nu mai fi uluita de acel chip ….de acea expresie a fetei insetata de sange, si tototdata perversa. “cum poate acest individ sa imi intunece mintea? Ce se intampla cu mine? De unde il cunosc?! …de ce atatea emotii in a vedea un necunoscut? “ intrebari, intrebari la care Meka nu putea gasii raspunsul. Isi ravasii si fiecare coltisor prafuit al mintii in cautarea raspunsurilor, dar nu le-a putut gasii. Atunci, Meka fuge..iar necunoscutul o priveste lung, cu o privire increzatoare si inteleapta. Surade, de parca i-ar citi gandurile …si foarte sigur de ceea ce face , merge linistit pe urmele Mekai..ca un om obisnuit, lasandu-si privirea insetata de sange in jos. Suzuki, care inca vorbea cu prietena sa, si-a indreptat intamplator privirea, si a vazut ca meka fuge speriata, si ca necunoscutul o urmareste. “este ceva ciudat la tipul asta! “ .Suzuki pleaca ca si vrajita acasa, uitand de tot, si refuzand sa mearga dupa Meka. Asigurandu-se ca nu il vede nimeni, individual fuge, si in cateva secunde ajunge in fata Mekai care era la o distanta considerabila de el.
- Ce vrei de la mine? Sti ce?! Am un presentiment, probabil ca m.am uitat prea mult la TV, mda!
El nu a spus nimic, ci a rapit-o pe Meka ajungand la periferia orasului , intr-un parc nu prea circulat.
- trebuie sa vorbim..trebuie sa te duc undeva si sa iti povestesc…..dar in acel moment o femeie in varsta cu cainele sau se aseaza pe banca, cainele uitandu-se ciudat la tip, si vrand sa il muste. Dispare ca prin minune, iar batrana parea sa nu isi aduca aminte de nimic, la fel si cainele. Meka o suna pe Suzuki care inca nu isi revenise din transa, cineva parca ii controlase mintile, si nici acum nu s-a oprit.
- Ce faci? Crezi ca il poti sa iei un taxi si sa vi dupa mine la periferia orasului? Nu am numarul salvat in agenda.
Suzuki inchide telefonul si sta in pat.. fara sa bage in seama pe nimeni. Meka a fost nevoita sa mearga pe jos, si dupa aproximativ o ora ajunge acasa. Lily, o colega de-a lui Meka o suna.
-Meka! Te-ai uitat la stiri?!
-Nu…ma stiai pe mine pasionata, sau ce? Si de cand te uiti tu..apropo?
-Era un reporter in parcul florilor….de la gara.. si se pare ca cineva a disparut de pe o banca in mod misterios, de pe o banca pe care stateai tu. Esti si filmata..!
-Ce?!
Si meka deschide televizorul, unde vede o filmare cu ea si cu “tipul ciudat” stand pe banca, iar el dispare. Langa ei era o femeie mai in varsta cu cainele sau, care parea sa fie agitat si sa later, dar cu cateva secudne inaintea disparitiei sa se fi linistit, iar batrana sa nu isi aminteasca de nimeni care a stat pe banca, desi a fost interogata.
-Fata necunoscuta care statea pe banca va fi interogata la randul sau, desi nu a fost gasita in parc. Reporterii sunt pe teren si investigheaza, dar se pare ca faptasul nu a lasat nici o urma. Autoritatile si oamenii de stiinta sunt uimiti si ingroziti de acest fenomen, mai ales oamenii de stiinta care cred ca exista o forta in univers care dap uteri supranaturale oamenilor. Cine a vazut pe individ sau pe fata, este rugat sa trimita un email.
Menajera, speriata da buzna in camera Mekai si o intreaba daca a vazut ceva sau daca isi aminteste. Meka neaga ca a fost acolo, desi a fost filmata, nu chiar de aproape, apoi a fost surprinsa indreptandu-se spre casa. A doua zi la scoala, vin multi reporteri care au aflat scoala lui Meka si clasa, care doresc sa o intervieveze, dar ea neaga cu desavarsire ca a vazut ceva.
-Nu intelegeti ca va luati de cine nu trebuie?! Cautati-l pe ala care a disparut, spune Meka nervoasa, apoi atinge unul dintre reporteri
-Ouch! Cum ai facut asta?
-Cum am facut ce?
-M-ai curentat!
Meka privindu-si mainile isi da seama ca putea curenta, si fuge in baie, unde se inchide pentru ca reporterii si elevii curiosi sa nu o poata gasii
Cum isi va stapanii meka puterile si ce va mai urma?

Veti afla in next, bineinteles daca vreti
Xoxo all!
Cea mai reuşită semnătură.

#4
vai ce super ii:love: abia aștept continuare și aștep ce sa va întâmpla ce Meka
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde

#5
pai.. multumesc de commenturi si imi cer scuze ca am postat capitolul de 2 ori..:)) am facut o boacana.. si aici necstul:

Ajunsa in baie observa ca mainile sale inca scanteiau, si ca flacara din mana ei curenta. Era un glob mare, stralucitor si rosu care lumina aproape toata baia.Meka cauta intrerupatorul pentru ca voia sa stinga lumina.. sperand sa nu isi dea nimeni seama ca e cineva la baie. In sfarsit gaaseste intrerupatorul si stinge lumina, vazand uimita cum globul lumina cu adevarat toata baia. Era speriata, si in acelasi timp incantata.. nu isi putea da seama ce s-a intamplat cu ea, si de ce pana acum nu s-a simtit ciudat. Pana acum era o simpla fata, cu vise normale si isi da seama ca ii placea asa.Cateva lacrimi uda podeaua.Meka se uita in oglinda, dandu-si seama ca lacrimile nu erau de la ea, pentru ca nu plangea. Intoarce spatele, si i se pare ca il vede pe tipul ciudat de pe strada. Cand intoarce capul in oglinda…nu il poate vedea, desi era in spatele ei. “de ce oglinda nu il poate vedea pe acest tip?!” ..dar cand voia sa il intrebe el a disparut.
Pentru ca usa nu era in totalitate inchisa, cateva raze ale luminii rosii au putut fi vazute de femeia de servici . O femeie grasa, nu foarte inalta..imbracata intr-o uniforma alba si murdara cu un short alb,dar la fel de murdar.. o femeie pe care nimeni din scoala nu o placea, pentru ca era foarte morocanoasa.

-Cine e aici? Deschide usa! ..ce e cu lumina rosie?
Meka tine usa aprinzand lumina.Femeia intra.
-Ce faceai aici?!
-Imi aranjam parul…de ce, s-a sunat?
-nu, nu inca.. mai e un minut.. eu zic sa te grabesti spre clasa si sa nu mai stai atat in oglinda..

Meka pleaca strambandu-se la ea.ajunge in clasa, unde toata lumea o fixa cu privirea. Meka intra fara sa aiba curajul sa se uite la cineva, pentru ca nu stia de ce dar se simtea vinovata… “oare ce i-a facut reporterului.. chiar are puteri supranaturale?!” … “nu stiu..” Meka se aseaza in banca si incepe sa isi scoata cartile din geanta. Nu o vazuse nici pe Suzuki toata pauza si era ingrijorata pentru ea.Dar clopotelul care suna ii intrerupe sirul gandurilor.Suzuki intra grabita in clasa..fuge catre banca unde scoate geanta si scoate repede cartile,le pune pe banca, apoi isi pune geanta pe jos fara sa se mai uite macar la Meka, care si-a dat seama ca nimeni nu va mai vorbi cu ea si ca toata lumea o crede o ciudatenie.Si chiar asa era. Profesorul de biologie intra in clasa.

-Asta e clasa Mekai..? fata ciudata care a curentat un reporter si a vorbit cu tipul care a disparut intr-un mod misterios?
-DAA.. raspunde clasa in cor pe un ton speriat.

Numai Suzuki nu spunea nimic, statea in continuare cu privirea in banca.Meka si-a dat seama ca ceva se intamplase cu ea, sau ca nu se simte bine asa ca era hotarata sa o opreasca la iesirea din scoala.
Au inceput ora.. proful a inceput sa bolboroseasca ceva si toata lumea a inceput sa noteze.Clopotelul “gingas” se aude din nou.Toti incep sa tipe si sa-si stranga cartile.suzuki isi strange inca in liniste fara sa schiteze un gest, nici macar de bucurie cum facea de obicei.Pleaca, din nou fara sa o astepte pe Meka, cum facea de obicei. In sfarsit meka e gata..iese din clasa alergand si o opreste pe Suzuki la poarta scolii.

-Ce s-a intamplat? De ce nu mai vorbesti cu mine… defapt de ce nu mai vorbesti cu nimeni?
-Pentru ca am avut un fel de shoc.. cred.. adica prietena mea cea mai buna e o ciudatenie. Acum mi s-a confirmat, nu mai poti sa negi asa cum ai facut pana acum.
- dar.. nu sunt o ciudatenie! Incetati toti!
Suzuki facu doi pasi in spate cu o privire ironica.
-Mda.. mai bine ma indepartez ca sa nu ma “curentezi” =.=’’
-Suzuki, te rog! Esti cea mai buna prietena a mea.. am fost intotdeauna impreuna… nu as putea sa te ranesc, sti asta.. tu chiar ai putea sa ma ajuti, ai fi singura. Ce zici?
Cea mai reuşită semnătură.

#6
Super! :bv: super capitol dar nu ai putea sa-mi faci legatura cu Suzuki ca asa as vrea sa ii spun vreo trei. :grr:
Deci greșeli la scris nu am văzut descrierea e chiar buna dialogul este la locul lui
Aștept next-ul...spor la scris
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde

#7
Merci de incurajare, Oanny... eu nu sunt complet multumita.. dar ca incepatoare am rabdarE:)) .... si aici am urmatorul capitol:

-Mda.. mai bine ma indepartez ca sa nu ma “curentezi” =.=’’
-Suzuki, te rog! Esti cea mai buna prietena a mea.. am fost intotdeauna impreuna… nu as putea sa te ranesc, sti asta.. tu chiar ai putea sa ma ajuti, ai fi singura. Ce zici?
-Okay,okay.... sunt inca comfuza.. poate ar trebuii sa mergem undeva sa imi explici mai bine.
Meka o ia pe suzuki intr.o mana si incepe sa alerge cu o viteza de aproximativ 100km/h.Simtea adrenalina care ii curgea prin sange, si vantul in par.Ochii ei redevenisera rosii. Suzuki isi tinea respiratia speriata, vazand viteza cu care Meka se poate deplasa. Isi daduse seama ca s-a transformat, ca nu mai este Meka pe care o stia. Simtea ura din ochii ei, dar stia.. ca undeva, intr.un colt al inimii mai exista prietenia lor.Dar deodata, o lumina puternica ii inunda ochii, pe care ii inchide pentru cateva secunde.
-Meka-chaan!...mai apuca sa strige.

Dupa cateva minute, cuteza sa isi deschida ochii.Trupul sau aparent firav era intins pe iarba.Era pe langa o sosea ingusta, pe unde nu se circula aproape deloc. Nu isi putea aminti ce cauta aici.Cerceta cu privirea mai bine soseaua, iar in intunericul sfasietor al noptii reusii sa vada o fata care zacea in fata unei masini.Un om inalt, nu foarte bine facut si cu mustata tinea telefonul la ureche.Parea disperatDintr.o data, Suzuki isi aminteste tot.Un om in varsta se indrepta spre ea vrand sa o ajute,dar inainte sa ajunga la ea se ridica si o striga pe Meka, in timp ce omul care le.a lovit plecase sa roage cativa oameni sa il ajute cu fata pentur ca salvarea nu raspundea. Meka deschide ochii, si fara sa spuna nimic o trage pe Meka in padurea deasa de langa sosea.

-Ce faci?De ce m-ai adus aici, si ce se intampla cu tine?.. parca nu mai esti aceeasi.
-Suzuki, sunt un vampir! ce este asa de greu?
-da, dar de ce esti asa schimbata? gandesti altfel.. esti altfel..
-o sa-ti explic ceea ce gandesc, nu ma intrerupe si nu accept intrebari...este foarte simplu de ce nu imi mai pasa de nimeni si de nimic: din noul meu punct de vedere oamenii sunt niste fiinte plictisitoare si fara rost.Niste fiinte nascute ca sa moara, sa se agite fara sens si sa sfarseasca in pamant indiferent ca vor sau nu. "In special oamenii etuziasti vor ajunge la sfarsitul vietii sa realizeze ca nu au facut nimic si ca entuziasmul nu i-a facut decat sa zambeasca. Dar oamenii de ce zambesc? Ce este aceasta incordare a muschilor fetei, si de ce se obosesc sa o faca? De ce toata lumea crede ca este mult mai mult decat o expresie a fetei? Evident ca cei nemuritori nu vor pretuii niciodata viata si sensurile ei. Adica un corp sferic numit Soare in jurul caruia alte corpuri de aceeasi forma se invart in continuu de sute de mii de ani fara sens. De ce a fost lumea creeata?
Este la fel. Multe lucruri inutile se invart in jurul unei intrebari, dar printre acele lucruri nu exista un raspuns concret. Sunt multe neadevaruri in privinta creeri lumii despre care nimeni nu s-a mai obosit sa discute. Toata lumea vrea bani,mancare, faima, femei, masini fara macar sa stie din ce sunt facuti si de ce sunt facuti. Reincarnarea exista?Poate ca zeitatea in mainile careia suntem doar niste marionete nu are timp sa creeze alte persoane si ne foloseste sufletele ca pe niste sosete.

-Da...dar esti inca o adolescenta.. te voi ajuta sa te comporti normal.
-Ok, o sa incerc sa ma linistesc.
Suzuki observa ca Meka era mult mai linisita, si ca ...revenise la normal.
-Vad ca acum esti altfel...
-Mda...din cate observ inca am schimbari de personalitate.. pana voi deveni vampir cu norma intreaga si o sa imi formez propria personalitate ca si vampir..
-Dar nu vreau sa te pierd!stiu ca intotdeauna prietenia noastra va exista pentru tine
- te asigur, Suzuki..cel putin asta gandesc si simt in momentul de fata.. dar nu se stie ce va mai urma
Cea mai reuşită semnătură.

#8
Ok am revenit deci nu ma așteptam ca Suzuki sa-și schimbe comportamentul.Capitolul chiar mi-a plăcut dar am mai văzut acolo câteva greșelute în rest a fost bun deci aștept capitolul următor
Ja ne!:bye:
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde

#9
-te asigur, Suzuki..cel putin asta gandesc si simt in momentul de fata.. dar nu se stie ce va mai urma
Dintr-o data, cateva lumini sparg iluzia intunericului dens.Cele doua fete incearca sa se ascunda, pentru ca nu aveau nici o idée despre cine putea fi. Strainul ajunge cu cativa politisti si cu salvarea la locul accidentului unde nu vede pe nimeni. Au inceput sa cerceteze, pentru ca necunoscutul continua sa spuna ca a lovit pe cineva. Meka a tras-o pe Suzuki mai departe in padure, pentru ca politistii au inceput sa caute pana si in padure. Dupa cateva minute toti renunta si se intorc langa masina.Strainul statea rezemat de portbagajul masinii fumand relaxat o tigare.

-Ce faci domnule, parca erai ferm convins ca ai lovit pe cineva.. noi cautam singuri? Spuse unul dintre politisti
-ma odihneam putin.. spuse relaxat scotand fumul pe nas.
- ai vreo problema mintala? Ai nevoie de un psiholog?
-nu, raspunse sigur de el.

Meka asculta curioasa discutia dintre ei. Voia sa stie ce a vazut.

-Buna dimineata! S-a intamplat ceva? …spune Meka prefacandu-se ca nu stie nimic.
-Buna dimineata! Mda.. domnul spune ca a lovit pe cineva,dar nu vedem pe nimeni. Ai vazut pe cineva din moment ce umbli singura la ora 3 dimineata?
-Nu, scuzati-ma. Dar va pot ajuta cu ceva? Spuneti-mi mai multe ….
-nu conteazA! Pleaca, esti prea mica!raspunde strainul.

Meka pleaca furioasa catre padure, in timp ce politstii o urmareau cu privirea uimiti de directia in care se indrepta. Suzuki o astepta intr-un tufis, parca vrand sa o loveasca pentru ce a facut, pentru ca nu a apucat sa o opreasca. Meka i-a spus ca trebuie sa plece repede, pentru ca deja sunt suspiciosi. Unul din cei 3 politisti a venit in padure , sa cerceteze mai bine sis a vorbeasca cu Meka. Banuia ca ascunde victima sau chiar un cadavru. Traverseaza soseaua, si pe o poteca ingusta plina de buruieni intra in padure. Se indreapta spre tufisul din spatele caruia parea sa se miste cineva. Ajunge chiar in spatele sau, dar nu vede pe nimeni.
Meka reusise deja sa fuga. De data asta era pana si ea uimita de propriile-I abilitati, pe cand Suzuki ramase din nou uimita. Cele doua au ajuns acasa la Meka care era singura pentru ca parintii se intorceau dimineata.S-au schimbat in pijamale si s-au culcat.

Dimineata nu a intarziat nici de asta-data.Ceasul in forma de pisica al Mekai suna. Fata il loveste cu ochii inchisi, iar acesta cade reusind sa o trezeasca pe Suzuki.
-Neata, somnoroaso! Aveai de gand sa te trezesti?:)
-N-neata… reuseste Suzuki sa spuna.
- sti ca azi avem scoala,nu?:)
-Da, dar nu ma simt prea bine. Cred ca ar trebui sa stau acasa.
Meka pune mana pe fruntea fetei care ardea.Si-a facut rutina de dimineata, si o parte din temele pe care nu apucase sa le faca, in timp ce Suzuki se urnea greu. In sfarsit s-au imbracat. Meka o duce acasa si o lasa in patul sau. In sfarsit ajunge la scoala fara sa intarzie.Colegii au fost mirati de prezenta ei la scoala atat de devreme. Dar inca nu vorbea nimeni cu ea, toti o priveau de la distanta si o examinau facand-o pe Meka sa se simta prost.Primele ore trec greu, dar, a treia ora era dirigentia. Meka reusise sa adoarma cu capul pe masa in pauza.Se suna, iar diriginta ajunge in clasa,fara sa isi dea seama ca Meka dormea. Ii salute pe studenti si se asaza la catedra. Meka a reusit sa se trezeasca, exact cand cineva a batut la usa.

-in sfarsit a ajuns!
Meka: [ce.. ti-ai gasit vreun iubit?]
Diriginta deschide usa,iar un baiat cam de aceeasi varsta cu ei intra in clasa . Nimeni nu stia ce se petrece, si toti pareau interesati de el. Parul sau de un negru intens, si ochii sai sticlosi la fel de negrii nu au putut sa nu o faca pe Meka sa scape un oftat si un “wow”
-Primiti-l cum se cuvine pe noul vostru coleg!
-Buna! Numele meu este Riku Moshiji ,spune baiatul pe un ton plictisit
Cea mai reuşită semnătură.

#10
DraguÈ› capitol :chuu:
As vrea sa știu dacă Riku este vampirul cu care s-a întâlnit în primul capitol Meka??
Acțiunea mi se pare umpic grăbita dar e ok
deci astept next-ul
Ja Ne :-h
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.613 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 31.634 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Vampire Love Sadic_Soul 30 19.417 25-01-2009, 05:46 PM
Ultimul răspuns: starnight
  To love a vampire Dizzy 14 10.737 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)