Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Love

#14
Chapter VII

Idea de scufundari ma incanta.Cu siguranta,maine trebuie sa merg.
Toata ziua am fost asa distrata,incat cu lasarea serii aproape am uitat de intalnire mea cu Arzell.Este 9.30,si sunt deja pe plaja.Mai e timp destul pana la 10.30.
Ma asez pe nisip.Insa nu mai este asa de cald ca dimineata.Iau un pumnde nisip in mana si apoi il las sa cada usor pe pamant,fiind batut de briza marii.
Ma ridic in picioare si intru incet in mare.Am prins un moment frumos,soarele tocmai se ducea la culcare.Am urmarit cum incet,incet dispare fiind inlocuit de un intuneric dens….
-E frumos apusul,poate chir mai frumos ca rasaritul.Dupa o zi in care a stralucit pe cer,acum obosit se retrage!
Este o voce cunoscuta,insa nu imi pot da seama cine este.Speriata ma intorc,si vad ca era Arzell.Ma linistesc pentru un moment,insa vad niste ochii rosii,care pare sa vina dupa mine.Incet sa fac pasi in spate.Insa el copntina sa vina dupa mine.Sunt asa speriata incat incep sa aleg cu spatele,impiedicandu-ma.Nici macar nu mi-am dat seama ca urma sa ma lovesc de teava de care se leaga barciile de salvare.<<Se pare ca asta-I sfarsitul>>Singurele cuvinte care imi veneau in minte,insa nu asta a fost sfarsitul.Deschid ochii,si realizez ca ma aflu pe nisipul rece,insa simt o caldura langa mine,era Arzell.Si-a folosit puteriile,pentru a-mi salva viata.
-Chiar mi-ai salvat viata….ii zic eu uimita.Totul s-a intamplat asa repede,incat nici nu am realizat.
-Aham….scuze ca te-ai speriat de ochii mei,insa asa sunt pe timp de noapte,mai ales cand este si luna plina.
Ma intorc cu spatele la el,si privesc marea,ca si cum nimic nu s-a intamplat.Insa sunt foarte fericita,totusi m-a tinut in brate.Pacat ca a tinut asa putin……
- Uite te-am chemat aici numai sa-ti cer scuze pentru felul in care s-au purtat prietenii mei cu tine.Nu le prea plac oamenii,Si pe cei care se apropie de mine ii vad ca o amenintare.
-Aham…
Asta explica comportmentul lor cu mine,insa vroiam sa-l intreb daca pentru el sunt doar o prada.Insa cuvintele nu-mi ieseau din gura,nu aveam aveam curajul necesar.Poate ca asta mi-a lipsit mie din totdeauna:CURAJUL.
Am stat amundoi si am privit marea,pana cand la un moment dat briza marii mi-a zburat parul.Cand Arzell a vazut gatul descoperit,s-a repezit la mine si m-a strans cu putere.
Simteam cum coltii lui se jucau pe gatul meu,insa nu imi pasa.Poate doar ma bucuram de momentul acela.Ca stateam cu el,pe plaja si priveam amundoi marea,ma bucuram ca mi-a cerut scuze,ca mi-a salvat viata.Asta dovedeste ca ii pasa de mine..Ma asteptam sa ma muste insa nu a focut-o.M-a eliberat din stransoare si mi-a zis.
-Sunt un vampir,un vanator al sangelui.Mi-e greu sa ma schimb,dar tu decizi daca ramai de partea mea.Daca iti este frica de mine,daca iti este frica ca intr-o zi te voi musca,poti sa pleci,nu te voi deranja,va fi ca si cum nu ne-am fi cunoscut vreodata.
Nu stiam ce sa-i spun,imi era frica de el,imi era frica ca pentru el sunt doar o prada,insa nu imi era frica ca intr-o zi o sa ma muste.Plus tineam prea mult la el sa sa-l las sa plece.
-Ce te face sa crezi ca imi este frica de tine?Ti-am zis mie chiar imi plac vampirii.
-Ok,dar ai ales o cale grea,sper sa te descurci.
-O sa ma descurc.
Soarele si-a facut somnul de frumusete,si era timpul sa faca se stia mai bine.
Era 6,dar noi eram deja pe plaja.
-Hey Ramina,azi joci volei,nu?intreaba Jeanne.
-Da,da..
M-am decis sa joc,mai mult de dragul prietenilor,ca eu ma tot gandeam.Tot ce s-a intamplat ieri a fost adevarat,sau doar un frumos vis.Insa Eric,s-a decis sa ma trezeasca din visele mele,trimitandu-mi o minge bine plasata in cap.
-Hey!!strig eu suparata..
-Ce e?,pareai adormita so,m-am decis sa te trezesc un pic.
Cred ca am jucat cam o ora si ceva volei,toti eram morti de oboseaba.Ne-am gandit sa ne asezam pe nisip si sa ne odihnim.Ma intorc spre mare si o privesc,atunci ma gandesc la viietatiile marine,si realizez.
-Ammmmm intarziattt!..
Sar in picioare,imi iau banii,ma uit la telefon si o iau la fuga……
-Ne vedem mai incolo….
Presupun ca mi-am lasat prietenii gura casca,insa am uitat complet de scufundariile care se faceau azi.Sper doar ca nu voi intarzia mult.Intr-un final am ajuns si eu in zona respective.Ma uit in jur,dar nu vad pe nimeni:
>>-Au plecat,hm..cum am putut sa intarzii asa mult.<<
Cu parere de rau,iau telefonul si ma uit la ora era 9,nu 10.Ma mai uit o data
si imi apare imi apare tot 9…uh am scapat.M-am asezat pe nisip,si priveam cerul,deoadata aud niste voci:
-Parca ti-am zis sa stai departe de Arzell.
Ma intorc si vad cinci baieti bine facuti.Imbracati toti in negru.Era gasca lui.M-am dat cativa pasi in spate si am tacut din gura.
-Vad ca ai venit mai devreme pentru scufundarii,cu siguranta vor fi forte interesante.Sa ai grija,marea are tot feluri de secrete.
Zambetul lor ironic si diabolic m-a pus pe ganduri,cu siguranta planuiesc ceva,asa ca va trebui sa fiu atenta.Trebuie sa nu par ingrijorata,asa ca nu ii bag in seama si imi vad de treaba mea.
Timpul parca a fugit,si vedeam oamenii care ne echipa.Ne-am suit toti intr-o barca gigantica si am mers pana in inima marii.
-Acesta este o zona special amenajata pentru scufundari,este inconjurata cu plasa,pentru ca sa fim in ziguranta.Bineinteles vor fi si cativa intructori prin jur.Va rog sa va bucurati de aceasta experienta.Cam asta ne spunea unul din instructori.
M-am uitat in barca ca sa vad cine mai e.L-am zarit si pe Cris,care se pare sa si el era pasionat de creaturiile marine.M-am lasat pe spate si am cazut in apa.Am inotat pana la funtul marii,ma simteam ca o tanara sirena,care isi expora teritoriul.Ma jucam cu pestii,parca vorbeam cu ei doarece pareau a intelege ce le spuneam.Toti acei corali,si toate acele scoici.Ma uitam cum soarele penetra usor apa,incercand sa ajunga cat mai la fund.Parca natura isi dezvaluia secretele: minunile subacvaticul.
A fost o experienta de neuitat.
Zilele au zburat repede,iar mica nostra vacanta a trecut.
Darino ne-a spus ca toti oameni trebuie sa plece azi acasa.Eram uimita,din cate am calculat eu am aveam o zi de stat,insa ei ne-au zis sa plecam.Se vedea de la o posta ca ceva nu e inregula.M-am prefacut ca plec cu prietenii mei,insa m-am ascuns intr-o camera de hotel si am ramas tot la mare.Nu m-i se parea drept ca vampirii sa rama iar oamenii sa plece.
Acea zi era una obisnuita,insa cu lasare serii luna a inceput sa straluceasca puternic,iar toata apa din mare s-a transformat in sange.M-ama scuns dupa un copac si am auzit cum doi vampiri vorbeau:
-Ce bine ca acei oameni au plecat,acum urmeaza saptamana nostra de distractie.
-Da cat erau ei prin preajama nu puteam sa ne deslantuim.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.



Răspunsuri în acest subiect
Vampire Love - de Sadic_Soul - 11-08-2008, 04:47 PM
RE: ~Vampire Love~ - de deidara-chan4ever - 12-08-2008, 10:54 AM
RE: ~Vampire Love~ - de white angel - 12-08-2008, 11:41 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 12-08-2008, 03:35 PM
RE: ~Vampire Love~ - de deidara-chan4ever - 12-08-2008, 04:24 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 13-08-2008, 02:10 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Ice_angel_234 - 13-08-2008, 03:52 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 22-08-2008, 01:27 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 29-08-2008, 11:08 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 30-08-2008, 02:06 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 07-09-2008, 05:28 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Bambilici - 09-09-2008, 01:39 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 16-10-2008, 10:44 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Flash - 16-10-2008, 11:59 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 17-10-2008, 08:56 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 20-10-2008, 10:21 PM
RE: ~Vampire Love~ - de adyna_45 - 24-10-2008, 11:19 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 21-10-2008, 10:46 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Bambilici - 21-10-2008, 07:05 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 12-11-2008, 10:30 AM
RE: ~Vampire Love~ - de adyna_45 - 15-11-2008, 05:09 PM
RE: ~Vampire Love~ - de dark_ang3l - 23-11-2008, 01:19 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Kali?! - 02-12-2008, 09:47 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 02-12-2008, 11:56 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Kali?! - 02-12-2008, 08:42 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 10-12-2008, 08:49 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Flash - 10-12-2008, 10:06 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 19-01-2009, 11:17 AM
RE: ~Vampire Love~ - de deathmemories - 25-01-2009, 01:30 PM
RE: ~Vampire Love~ - de starnight - 25-01-2009, 05:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire love Ichigo. 10 6.721 10-12-2010, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Ichigo.
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.770 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 32.998 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  To love a vampire Dizzy 14 11.018 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)