Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flacara Iubirii (SakuSasu)

#1
Am scris si eu un fic din animeul Naruto personajele principale fiind Sasuke si Sakura.Imi pare rau daca sunt multe ficuri cu Sasuke si Sakura dar imi place foarte mult cuplul. Sper sa va placa:

Capitolul 1 Noua Misiune

Era o zi frumoasa de toamna si soarele stralucea fericit pe cerul albastru. In curtea Academiei a intrat o noua eleva.Avea parul roz si ochii verzi ca smaraldul.Toti ceilalti elevi erau fermecati de frumusetea acesteia , o masurau din cap pana-n picioare.
-Buna!Eu sunt Ten Ten si ea este prietena mea cea mai buna , Hinata!
-Buna!Ma numesc Sakura Haruno si sunt noua aici.
-Esti noua deci trebuie sa-ti prezentam colegii,spune Hinata zambitoare,cel blond este Naruto Uzumaki este foarte prietenos si energic de asemenea, baiatul cuparul saten este Shikamaru Nara lupta foarte bine dar este uneori si lenes.Neji Hyuuga este cel cu care vorbeste Naruto , cel care merge tot timpul cu cainele acela dragut pe nume Akamaru este Kiba Inuzuka ,cel care mananca tot timpul este Choji Akimichi, baiatul cu parul negru si cu sprancenele groase este Rock Lee si cel cu parul rosu este Gaara , acela de langa Gaara este Kankuro , fratele sau si cel de acolo cu ochelarii aceia este Shino Aburame si sigur o sa te intrebe ce gandaci iti plac...
-Dar cine e acel baiat brunet care sta in copacul de acolo?a intrerupt-o Sakura privindu-l pe fermecatorul baiat cu ochii negrii ca onixul si parul de aceeasi culoare.
-El este nesuferitul de Sasuke Uchiha tot timpul se crede cel mai bun si toate fetele il plac,spune Ten Ten.
-Si de ce fata aia blona tot se da pe langa el?se interesa fata.
-Asa...si fetele...cea blonda care se da pe langa copacul unde sta Sasuke este Ino Iamanaka se crede cea mai frumoasa de aceea crede ca Sasuke o place foarte mult si daca tii la pielea ta nu te-ai apropia de ea.Cea de langa Kankuro este Temari ,sora lui Gaara si a lui Kankuro,zice satena.
Sakura le-a zis fetelor ca trebuie sa faca ceva si ca se vor intalni in clasa.Ea s-a dus catre Sasuke zicand:
-Buna!Sunt Sakura Haruno!
-Nu-mi pasa cine esti....spune el indiferent.
-Vroiam sa imi fac prieteni...
-Nu ma intereseaza...Fa-ti alti prieteni...
Sakura a plecat suparata de langa colegul sau indreptandu-se spre sala de clasa fiindca abia a sunat.Pe hol s-a intalnit cu un barbat cu parul argintiu si banderola ii era cazut pe unul dintre ochi.Era imbracat cu o vesta verde , o bluza si o pereche de pantaloni albastri.
-Eu sunt Kakashi-sensei si tu trebuie sa fii Sakura Haruno , eleva cea noua.
-Aveti dreptate.
Cei doi s-au indreptat catre clasa si acolo Kakashi o pofteste pe fata sa se prezinte si in timpul acesta brunetul se uita pe geam neascultand ce are de zis rozalia.Dupa terminarea prezentarii sale argintiul a poftit-o sa se aseze in banca langa Sasuke. Inima Sakurei batea de mii de ori mai tare si mai ales ca statea in banca cu baiatul pe care il placea.
-Si acum echipa mea, numarul 7:Naruto Uzumaki...
-Sakura Haruno...
Blondul a inceput sa sara de bucurie si tot tipa urmatoarele cuvinte : „Sunt in echipa cu Sakura!” . Spre deosebire de el rozalia nu era deloc incantata . Ea vroia in echipa cu Sasuke nu cu enervantul de Naruto!
-Si Sasuke Uchiha , termina el.
Sakura era acum foarte fericita ca se afla cu Sasuke in echipa dar...lui Naruto nu ii prea convenea...
-Acum...celelalte echipe :
Numarul 8 : Hinata Hyuga , Kiba Inuzuka , Shino Aburame si Akamaru. Senseiul vostru este Kurenai Yuhi.
Numarul 10 : Shikamaru Nara , Ino Yamanaka , Choji Akimichi senseiul fiind Asuma Sarutobi.
Echipa Gai : Ten Ten , Neji Hyuga si Rock Lee , Gai este profesorul.
Ultima echipa este cea a Satului ascuns in Nisip : Gaara , Kankuro si Temari. Senseiul vostru nu a vrut ca numele sa ii fie scris pe lista.
Ino era foarte nervoasa pe noua colega deoarece sta in banca si este in echipa cu brunetul. A vrut sa tipe la ea dar nu a avut timp sa zica nimic ca Kakashi incepu sa vorbeasca:
-Naruto , Sasuke si Sakura voi puteti pleca. Ceilalti va veti astepta profesorii care vor veni in ordinea in care am strigat echipele. Pa , copii!
In exteriorul cladirii , Sakura fugea pentru a-l prinde pe Sasuke din urma fiind ca si-a uitat caiatul in sala de curs.Odata ce l-a prins din urma si i-a inmanat caietul uitat el a zis un scurt „mda...”.In timp ce mergeau spre casa s-au intalnit cu Naruto , care a plecat din fata casei lui Shikamaru . Casa blondului fiind in aceeasi directie cu a celor doi. In fata lor a aparut un barbat inalt , cu parul gri . Acesta era Kakashi – sensei.
-Maine avem prima misiune , anunta el hotarat.
-Super! Sper sa fie una foarte grea ! exclama blondul alegandu-se cu doi pumni in cap.
-O sa fie...mergem in Padurea Intunecata , continua jouninul.
-In Padurea Intunecata se gasesc multi ninja care au facut vreun lucru rau sau sunt alungati din satele lor. Dar nu stiu cine sunt acei ninja , le explica mostenitorul clanului Uchiha.
-Kakashi-sensei nu ii stiti pe acei ninja? a intrebat fata.
-Am auzit ca acolo se afla Orochimaru , unul dintre cei trei sannini , ceilalti doi fiind Jiraiya si Tsunade , Itachi Uchiha fratele lui Sasuke si cel care a omorat intreg clanul Uchiha ,Hoshigaki Kisame partenerul Itachi , Akasuna no Sasori este din Satul nispului si poatesa controleze papusile ca Kankuro , Deidara din satul ascuns intre Stanci , Hidan nu se stie din ce sat provine si este partenerul lui Kakuzu , Tobi are o arma secreta care nu a fost dezvaluita inca, Kakuzu este din Satul ascuns in Apa si partener al lui Hidan. Cei pe care vi i-am spus fac parte dintr-o organizatie numita Akatsuki avand noua membrii.
La auzul acestor cuvinte brunetul schita un zambet plin de ura , zicand:
-In sfarsit imi voi gasi si omora fratele !
Sakura era foarte ingrijorata din pricina lui Sasuke deoarece avea un frate care i-a asasinat clanul si l-a lasat sa sufere singur atatia ani.Acum intelesese totul de ce el era asa de rece , nepasator si arogant.Si Naruto era la fel de uimit ca rozalia nu stiuse nimic de Itachi mai ales cand a auzit ca brunetul vrea sa il omoare.
-Nu vei putea sa il invingi singur ,este un shinobi foarte bun din Satul Ascuns intre Frunze asa ca te vom ajuta. Plecam maine dimineata la sase si ne vom intalni la pod. Va spun pe drum detalii despre misiune. Pa copii! Zice acesta disparand intr-un nor de fum.
Cea mai apropiata casa era cea a lui Naruto .Dupa ce isi spun un scurt ”pa!” cei doi chunini se indreapta si ei catre casele lor. Cea care urma era locuinta rozaliei.
- Pa ,Sasuke-kun!
-Pa, zice el pe un ton abesent.
<<A vorbit cu tine , fato! Nu esti fericita?>> zice vocea ei interioara.
„A zis un „pa” nimic mai mult...”
<<Macar a vorbit cu tine .>>
„Bine ,bine ,gata!Taci ca incepe sa ma doara capul”

Dimineata Sakura s-a trezit pe la ora cinci . S-a imbracat cu un chimono negru cu niste mici floricele albe si niste egari negri.A mancat si a plecat la drum. La pod s-a intalnit cu cei doi baieti.Naruto era imbracat in costumul lui portocaliu cu negru si statea sprijinit de balustrada din lemn. Parea cam adormit.
Brunetul care purta o bluza neagra si o pereche de pantaloni tot negri statea sprijinit de trunchiul marelui arbore.
Fata se indrepta catre arbore si se catara pe cea mai inalta creanga.
<<Vrei sa te dai mare ?>>
„Nu ,dar stau mai comod aici sus...”
<<Sincer nu te cred...>> continua constiinta fetei.
„Crezi ce vrei.”
<<Asa te porti cu mine ? De ce?>>
„Simplu ma enervezi si te rog , poti sa taci macar pentru o clipa?”
Dintr-o data ochii patrunzatori de onix ii priveau pe cei de smarald dandu-i fiori rozaliei.
-Vezi sa nu cazi de acolo! Ii spune Sasuke cu raceala.
-Sa cad ?!Glumesti!
-Sa nu zici ca nu te-am avertizat , continua el.
-Mai lasa-ma! Tipa tare Sakura.
Cearta celor doi au fost intrerupti de strigatul voios al lui Naruto care zicea:
-Oh , Sakura-chan! Vino putin!
Aceasta a aprobat din cap nemaizicand nimic.Era asa de nervoasa pe Sasuke care o tot trata ca pe un copil mic. In timp ce cobora piciorul i-a alunecat de pe o creanga si a inceput sa cada. Credea ca asta ii va fi sfarsitul cand ... cineva a prins-o. Era chiar Sasuke Uchiha!
-S...Sa...Sasuke..., se balbai ea.
-Da? Ii raspunse el cu o voce calda.
-Multumesc si...ma poti lasa jos acum , ma simt bine.
Dupa vreo cinci ore de asteptari indelungate a aparut si Kakashi-sensei .
-Ce a-ti facut atata sensei ?! Intrebara Naruto si Sakura enervati de intarzierea jouninului.
-Am ajutat o batranica sa treaca strada ,incerca el sa ii pacaleasca.
-Gata cu minciunile si discutiile sa plecam la drum ca pana plecam se face seara ! incerca brunetul sa ii convinga.
-Sasuke are dreptate!Sa mergem!


Sper sa va placa! astept critici si comentarii!
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]



Răspunsuri în acest subiect
Flacara Iubirii (SakuSasu) - de Yukira1234 - 10-09-2008, 11:24 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de O@n@ - 10-09-2008, 11:49 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Shilpa - 11-09-2008, 10:55 AM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de ::::yamashita ayumu:::: - 11-09-2008, 03:43 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 13-09-2008, 10:10 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 26-09-2008, 10:54 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 03-10-2008, 09:00 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de O@n@ - 04-10-2008, 01:25 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 06-10-2008, 11:32 AM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Kazuki - 06-10-2008, 01:30 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 12-10-2008, 10:00 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de denisa - 12-10-2008, 10:38 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 14-10-2008, 10:36 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de denisa - 14-10-2008, 11:24 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de O@n@ - 15-10-2008, 04:12 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de ::::yamashita ayumu:::: - 17-10-2008, 07:21 PM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 21-11-2008, 12:13 AM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 04-12-2008, 12:10 AM
RE: Naruto fic (SakuXSasu) - de Yukira1234 - 16-12-2008, 12:52 AM
RE: Flacara Iubirii (SakuSasu) - de sasuke_sakura - 11-01-2009, 02:24 PM
RE: Flacara Iubirii (SakuSasu) - de mada_sasuke - 04-02-2009, 01:01 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Flacara iubirii dydy 1 2.067 28-01-2012, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Flacara Iubirii nu se stinge atat de usor MooN. 23 12.194 15-03-2011, 12:25 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Flacara luminoasa a iubirii ( SasuSaku) sasu_saku@love.bobo 5 5.530 27-01-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: Obsession.
  Flacara iubiri...(Naruto Fic) †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † 6 7.828 26-04-2009, 02:51 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  My YYH story-Flacara dragostei(Turneul artelor martiale intunecate) ~Dark_Kitsune~ 1 3.357 02-02-2008, 12:26 PM
Ultimul răspuns: 'CrystalShadow'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)