Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Love

#12
Imi pare rauu ca am postat acelasi caputol de daou ari,dar sunt cam aiurita :)).Am pus urmatorul capitol,sper sa va placa,si astept critici.Kiss
Chapter VI

Singurul lucru ce vroiam sa fac era acela sa plang,insa m-am decis sa nu le stric seara prieteniilor mei.Asa ca m-am intors la ei zambind.Toata seara am incercat sa fiu altcineva,fata de ceea ce simteam.Am incercat sa ma distrez,insa de fiecare data vorbele lor imi reveneau in minte>> Doar se foloseste de tine, are fete mult mai frumoase decat tine si mult mai bogate,asa ca ia-ti gandul.<<.Poate aveau dreptate,poate eram doar un nimic pentru el,o unealta,o prada,poate avea nevoie doar de sangele meu.Nici macar nu si-a dat seama ca eu puteam sa-i ofer ceva mai mult:Iubire.Oricum eram obisnuita,de la Eric si alti baieti care s-au comportat la fel.Trebuia sa-mi invat lectia,insa nu, am cazut din nou in aceeasi capcana a vietii.Poate nici nu mai am dreptul sa traiesc,ce am facut eu pentru viata asta,ce am facut eu in viata.Nimic,toti dragi mie au murit,poate pentru ca sunt prea slaba sa-i ajut.Prea slaba sa ma ajut pe mine insami,dar sa-I mai ajut si pe cei din jurul meu.Ma simteam vinovata de plecarea bunicii,poate am facut ceva s-o supar,mai stii,iar mama,deja imi amintec ziua in care a murit.
O dimineata obisnuita de vara.Eram foarte mica,ca in fiecare dimineata urma sa mergem sa vedem joocul fluturilor,si daca prindeam si rasaritul soarelui.In dimineata aia mama nu se simtea bine,insa eu am insistat sa mergem.Imi placea asa de mult padurea,si tot ce oferea ea.Mama mi-a facut pe plac si a venit cu mine,insa pe drum un maniac beat a intrat in noi.Ea m-a impins pe mine,astfel salvandu-mi viata,insa ea nu a mai putut sa evide inpactul si a murit.A fost vina mea.Un moft prostesc de a vedea rasaritul.De ce nu am ascultat-o cand a zis ca nu se simte bine,de ce? De ce oare m-a salvat pe mine,oricum era vina mea,eu am vrut sa iesim in dimineata aia.Poate ca,chiar ma iubea,doar mi-a salvat viata sacrificandu-se ea.A fost printre singurele personae care tinea la mine,dar am pierdut-o,pierdut-o pentru totdeauna.Toata acesta vinovatie v-a persista in adancul inimii mele si ma va bantui pe vecie.A fost vina mea sin u pot face nimic pentru a schimba asta……
In gandurile mele apare o voce,cea a Jeanei.
-S-a inamplat ceva?intreaba ingrijorata Jeanne
-Nu..nu..nu!Nu s-a intamlat nimic,doar ma gandeam la ceva.
-Ok..dar incerca sa de distrezi!
Deodata se face liniste,urma sa se anunte supiza.Era un foc minunat de tabara.
Il priveam si parca eram hipnotizata de el.Simteam pur si simplu ca acel foc imi arde sufletul.
Spectacolul n-a tinut mult,deoarece ploaia a inceput.
Poate ca cerul s-a decis sa planga cu mine,sau doar sa-mi acopere lacrimile care necontenite imi traversau obrazul.De data asta chiar se potrivea fraza:,,Imi place sa merg prin ploaie,deoarece atunci nimeni nu-s da seama ca plang”.Ploaia nu a fost un obstacol,petrecerea a continuat pana in zori.S-a terminat pe la 6.Iar la 8 eram toti eram aliniati pentru a pleca la mare.
Erau doua tipuri de autocare-pentru oameni si pentru vampire.Cele pentru oameni erau normale,insa cele pentru vampire aveau geamuri negre,iar inaultul nu intra nicio raza de soare.Ghinionul nostru a fost ca noi am venit mai tarziu,si nu eram trecuti pe lista,deci in autocarul oamenilor nu mai erau locuri.Asa ca ne-a pus cu vampirii.
-Asta da calatorie!exclama Eric.
Bine ca ne-a pus mai in fata pe langa sofer care era si el om.Soferul era bagat intr-o incapere separata,ca nu cumva vreo raza sa intre doar ca el sa vada drumul.
Ne-am asezat si am zis sa stam liniistiti.M-am uitat din nou dupa Arzell,insa el nu era in nici unul din autocare,avea o masina speciala.
M-am intristat,deoacere nu l-am mai vazut de cateva zile si asta a intarit ce au spus prieteni lui.Daca totusi ii pasa de mine,ma cauta si imi spunea un ,,Buna”.Doar atat,nu vroiam mai mult .Calatoria a fost plictisitoare,in ciuda faptului ca toti ochi erau atintiti pe noi.Am ajuns la hotelurile rezervate de familia lui Arzell,in jur de 5.Plus ca a rezervat si 2 plaje numai pentru noi.Se pare ca este plin de bani.Ne-m cazat la hotelul,la care a zis Darino,un servitor al lui Arzell.Despre hotel nu am ce comenta,niste conditii superbe.Camera era de doua personae,insa noi am vrut sa stam toate 4 intr-o camera,iar baietii 3 intr-o camera.Asa aveam sa ne distram mai bine,plus ca Darino ne-a dus intr-un apartament ca sa avem mai mult spatiu.
Dupa ce ne-am instalat in camere,a urmat plaja.Ma uitam la vampiri care erau in slip,parca nu le placea soarele.
-Darino,pot sa te intreb ceva?
-Normal.
-Cum stau vampirii expusi la soare,se presupunea sa-I afecteze.
Darino a inceput sa rada sarcastic:
-Pai s-a pus o vraja pe ei,ca sa u aiba probleme
-O vraja…aham,acum am inteles…..

Dupa un pic de plaja a urmat marea.
Apa marii imi racorea corpul cald.Incept ca ma duc in larg.In gand incepa sa-mi revina cuvintele>> nu mai am deptulsa traiesc, ce am facut eu pentru viata asta,ce am facut eu in viata.<<Cuvintele aste deveneu din ce in ce mai puterice in minte.Incepeam sa ma indepartez,ma uitam in jur,nimeni nu si-a dat seama ca ma indepardasem.Nu le pasa,nu le pasa de mine.In curand am trecut de zone de siguranta.Deodata simt o atingere,ma sperii.Am crezut ca este vreo meduza,insa nu vroiam sa mor otravita de meduze,vroiam sa mor la fundul marii.Incetez a mai da din picioare si incep sa ma spufund incept in apa.Am stat in jur de un minut pe fundul marii,insa nu mai aveam oxigen.N-am vrut sa ies la suprafata,doar am spus>>Adio!<<.
Insa deodata simt o forta care ma trage afara din apa.
-Hey!
Deschid ochii,si il vad pe Arzell,nu stiu ce sa-I zic,nu pot sa-I spun ca vroiam sa ma sinucid,apoi nu va mai vorbi cu mine,ma va crede nebuna.
-Hey,ce faci pe aici,si mai ales de ce mi-ai stricat experimental?ii spun eu putin suparata.
-Experimentul?
-Da.Cand am fost mai mica am facut inot de performanta,si puteam sa-mi tin respiratia in jur de un minut si ceva.Cand am vazut marea,mi-am amintit de acele momente,si m-am gandit sa fac din nou experimental.
-Aham…eu inotam plictisit si te-am vazut pe tine,m-am gandit ca faci alta prostie.
-Cum poti sa te gandesti la asa ceva?ii zic eu,incercand sa par normala,sa nu-si dea seama de adevaratele mele intentii.
-Poate ca tu nu ar tregui sa te gandesti la asa ceva.As vrea sa vorbesc ceva cu tine,te astep pe plaja in seara asta,pe la 10.30.Si ai grija ce faci, oricum daca ti s-ar intampla ceva,pe al cui sange il voi mai bea?
<< pe al cui sange il voi mai bea?>>se potrivea exact cu ce imi spusese prieteni lui,acum cateva ore.Oare sa fie adevarat?La cat de nervoasa si ingrijorata eram eu,Arzell in fata mea a inceput sa rada.
-Ar trebuie sa te uiti la fata ta,mori de frica..
Astea au fost ultimele cuvinte care mi le-a mai spus,apoi a plecat.Totul suna ca o gluma,insa nu se stie.Totusi nu trebuie sa uit cu cine vorbesc,el este totusi in vampir,diferit de alti baieti.
Ma enerva asa de tare ca nu puteam sa-l citesc din priviri.Nu pot sa stiu cand glumeste si cand nu.Poate ca asta face micul nostru joc mai interesant.Ma intorc inapoi in zona de siguranta si stau pe langa prietenii mei,care se pare ca se distaru de minune.Ma las pe spate si fac pluta,sunt usor purtata de valurile marii,insa deoadata simt o minge care ma loveste cu putere.
-Hai Ramina,joci un volei?
Eram Ramzo,trebuia sa stiu ca baietelul asta nu poate sta fara volei.Este unul din sporturile lui preferate.
-Nu,nu am chef,poate joc maine!
-Ok..
Atata galagie,atata adrelanina,nici macar nu pot sta linistita.Era mult mai bine pe fundul marii.Acolo stateam linistita si inotam cu vietatiile marine.
Ies din apa,si ma intind pe nisipul fierbinte.Insa aud un anunt:
,,Maine la ora 10 dimineata se fac scufundari.Toti amatorii sunt rugati sa se prezinte la 9.30,aici pe plaja.Se plateste doar o mica taxa”.
Poze: Darino
[Imagine: ee2603ab530700_full.jpg]
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.



Răspunsuri în acest subiect
Vampire Love - de Sadic_Soul - 11-08-2008, 04:47 PM
RE: ~Vampire Love~ - de deidara-chan4ever - 12-08-2008, 10:54 AM
RE: ~Vampire Love~ - de white angel - 12-08-2008, 11:41 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 12-08-2008, 03:35 PM
RE: ~Vampire Love~ - de deidara-chan4ever - 12-08-2008, 04:24 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 13-08-2008, 02:10 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Ice_angel_234 - 13-08-2008, 03:52 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 22-08-2008, 01:27 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 29-08-2008, 11:08 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 30-08-2008, 02:06 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 07-09-2008, 05:28 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Bambilici - 09-09-2008, 01:39 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 16-10-2008, 10:44 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Flash - 16-10-2008, 11:59 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 17-10-2008, 08:56 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 20-10-2008, 10:21 PM
RE: ~Vampire Love~ - de adyna_45 - 24-10-2008, 11:19 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 21-10-2008, 10:46 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Bambilici - 21-10-2008, 07:05 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 12-11-2008, 10:30 AM
RE: ~Vampire Love~ - de adyna_45 - 15-11-2008, 05:09 PM
RE: ~Vampire Love~ - de dark_ang3l - 23-11-2008, 01:19 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Kali?! - 02-12-2008, 09:47 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 02-12-2008, 11:56 AM
RE: ~Vampire Love~ - de Kali?! - 02-12-2008, 08:42 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Hana-chan - 10-12-2008, 08:49 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Flash - 10-12-2008, 10:06 PM
RE: ~Vampire Love~ - de Sadic_Soul - 19-01-2009, 11:17 AM
RE: ~Vampire Love~ - de deathmemories - 25-01-2009, 01:30 PM
RE: ~Vampire Love~ - de starnight - 25-01-2009, 05:46 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire love Ichigo. 10 6.723 10-12-2010, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Ichigo.
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.770 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 33.004 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  To love a vampire Dizzy 14 11.019 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)