Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dincolo de hartie si creion +18

#10
Capitolul 7

Il priveam pe seful meu cu ochi mari, avand buzele usor intredeschise, din cauza socului. Pare atat de tanar, imi soptesc in gand, uitandu-ma usor mirat la el. Parea ca un copil, dar unul talentat si destul de celebru. Il aud cum ma roaga sa ii dau schita corectata, pentru a ne ocupa pe urma de replici.
- Eu nu prea ma pricep la replici, ii spun, rosind usor in obraji de rusine, facandu-l pe barbat sa izbucneasca in ras.
- Eu zic ca te pricepi. Sunt foarte naturale, ca si cand tu ai fi in pielea lor. Ce spui sa incercam si acum? Ma intreba, clipind des din gene, facandu-ma sa constietizez ca are niste ochi cu adevarati superbi.
Aprob din cap, apoi incepem sa vedem care replici ar fi bune, alcatuirea lor si ce ar trebui sa exprime. Trebuia sa recunosc, ca Ai era deschis la orice sugestie de schimbare a stricturi replicilor sau a asezarea lor in pagina, iar eu imi dadeam toata silinta sa fie bine. Cam dupa jumatate de ora, imi masam muchi antebratului stang, care ma dureau destul de rau. Nici la examene, cand scriam ca un apucat, ca eram atunci cinci minute destept ca in armata, ca in rest sa fiu prost tamaie, nu ma durea asa de rau, cum simteam acum. Ii multumesc sefului meu din suflet, cand se oferi sa ma serveasca cu ceai de lamaie cu putina gheata si miere de albine.
- Va multumesc mult, ii multumesc mentorului meu, cand acesta aduse o carafa din cristal cu ceai si cuburi de gheata.
- Si este greu la facultate? Ma intreba, iar dupa tonul sau, puteam sa ii simt curiozitatea in glas si emotia.
- Unele materi sunt bune in viata, ca si praful. daca ma intelegi ce vreau sa spun Ai-sama, ii explic, fiindca dupa mine, unele materi care nu sunt pe acel profil, nici nu au ce cauta predate la altcineva.
Albastruiul incepu sa rada de expresia mea, apoi aproba din cap, dandu-mi dreptate. Am inceput sa vorbim una-alta, astfel aflat ca el este un fel de mic fan al meu, fiindca m-a descoperit din intamplare asa-zisa manga a mea pe net. Ii multumesc din suflet, fiind bucuros ca cineva ca Ai imi aprecia munca si credea in talentul meu. Buddha, este atat de frumos...

Incercam sa fiu atent la tema ce o aveam despre istoria artei, care trebuia sa o predau maine la ora, dar gandul imi zbura mereu la Ai. Era asa de frumos, inocent si delicat. Ochii aceia patrunzatori, iar fata cam de copil jucaus, il facea aproape irezistibil.
- Uf! Yuri, mai lasa dracului sexul si termina-ti o data eseul ala nenorocit, ca la idiotul de Nagasi, nu treci daca nu ii aduci tema la timp! Strig nervos la pereti, ciufulindu-mi iritat parul cu degetele.
Privesc tavanul, tragand cu putere aer in piept, apoi cu ultima farama de rabdare, m-am chinuit sa ii termin nenorocitul ala de eseu lui Nagasi, pe urma sa il scot la imprimanta si sa il citesc, pentru a avea habar ceva din el, incaz ca ma intreaba. Ma ridic de la birou, intizandu-ma ca o pisica sub soare, pentru a-mi dezmorti cat de cat muschi intepeniti ai spatelui si ai umerilor. Cred ca Ai-sama are mereu dureri de muschi, mai ales cei de la ceafa, maini, umeri si spate, imi spun in gand, indreptandu-ma spre baie pentru a face o baie lunga si relaxanta, cu apa fierbinte, niste uleuri aromate si multa spuma.
- Cine dracu mai ma suna acum? Mormai injuraturi, cand am auzit sunandu-mi fixul. Da? Raspund iritat si plictisit, la telefon.
- Yuri, sunt mama, te-am sunat sa te intreb, daca vrei sa vi saptamana viitoare in Okanawa, pentru a sarbatori optzeci de ani de viata ai bunicului tau, ma intreba mama, facandu-ma sa imi dau cu podul palmei peste frunte.
- Sti, mami, nu pot ca muncesc saptamana viitoare, ii marturisesc, ca apoi sa imi carpesc una calumea peste frunte.
Cum auzi de munca, maicamea incepu sa ma traga de limba, ca unde muncesc, ca ce muncesc, colegi de munca se comporta bine cu mine, cat castig, ce spune seful despre mine, poate sa vina in Tokyo sa il intalneasca pe seful meu. Ii raspundeam cu da, nu si categoric nu. Dupa vreo zece minute de vorbit si cascat la telefon, inchid si ma indrept spre baie. Dau drumul la apa si pun un ulei aromat si relaxant in apa.
- Ca sa fiu sigur ca nu ma deranjeaza nici dracu, spun, zambind malefic, scot din priza fiecare aparat prin care se putea da de mine si imi inchid mobilul.
Ma intorc in camera de imbaiat si dupa ce ma dezbrac, ma bag in cada, oprind apa si inchid ochii relaxandu-ma sub efectul uleiului. Atat de bine..., imi soptesc in minte, in timp ce m-am ridicat in picioare si am inceput sa ma spal pe trup de ulei, cu ajutorul dusului, iar apa din vana se scurgea la canal. Ma spal pe cap, apoi ies, incepand sa ma sterg pe trup, pana am auzit suneria.
- Imediat! Strig, luand rapid o pereche de boxeri pe mine si punandu-mi un prosop in jurul umerilor.
Deschid usa si raman uimit sa il vad pe Ai in fata mea, usor ud, aratand ca afara ploua deja.
- S-a intamplat ceva, Ai-sama? Il intreb, incercand sa nu ma gandesc la cat de sexy arata cu parul ud de la ploaie.
Buddha, e asa dragut...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 26-09-2012, 05:05 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 06-10-2012, 04:57 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 18-11-2012, 12:35 AM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de rozalix - 09-12-2012, 11:19 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 26-12-2012, 05:47 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Lexxu - 28-12-2012, 01:32 AM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 30-01-2013, 08:15 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 03-03-2013, 07:00 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 06-04-2013, 10:43 AM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Clau~ - 12-06-2013, 03:23 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de Nywa - 05-07-2013, 01:45 PM
RE: Dincolo de hartie si creion +18 - de aidutza - 17-07-2013, 12:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.837 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.715 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Dincolo de adevar Lanna 48 23.747 29-08-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Dincolo de adevar( titlu inca nedefinit ) Lanna 0 1.854 25-10-2010, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  O iubire dincolo de lume Sibel. 7 3.829 25-10-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Oameni de hartie Nevermind 0 1.708 18-09-2010, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.423 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Oamenii de hartie Nevermind 0 1.866 08-05-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Dincolo de evantai coral 5 4.259 09-02-2010, 10:08 PM
Ultimul răspuns: coral
  Dincolo de aparente Erina Ozaki 2 2.946 04-08-2009, 01:40 AM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)